Kad vaiko miegas būtų saldus, svarbu kokybiškas čiužinys ir stabili lova. Į ką reikėtų atsižvelgti, perkant vaikišką čiužinį?
1 mitas. Kuo kietesnis, tuo geriau
Šis mitas likęs nuo tarybinių laikų, kai kažkodėl buvo manoma, kad ant kieto pagrindo miegoti sveikiausia. Iš tiesų čiužinys turi palaikyti taisyklingą stuburo padėtį, fiziologiškai atkartoti jo linkius net miegant, tada kūnas pailsi geriausiai. Dažnai tėveliai rūpinasi, ar čiužinukas nebus per minkštas.
Kūdikio svoris nedidelis, todėl „per minkšto čiužinio“ kūdikiui negali būti.
Kūdikio čiužinį reikėtų pirkti specializuotose čiužinių parduotuvėse iš patikimų gamintojų, tuomet čiužinys bus pagamintas su visomis reikalingomis kūdikiui ortopedinėmis savybėmis.
Vyresniems vaikams jau galima būtų siūlyti kelias zonas turinčius čiužinius. Šiuolaikiniai čiužiniai gali turėti keletą minkštumo zonų, kurios leidžia geriau paskirstyti svorį žmogui miegant. Zonų skaičius paprastai būna gamintojo nurodytas ant etiketės.
2 mitas. Keisti čiužinį reikia kas 10 metų
Jei čiužinį naudoja mažas vaikas, kuris prakaituoja, atpylinėja, o kartais ir pasišlapina lovytėje, jo čiužinį keisti reikės tikrai greičiau. Jei norite, kad čiužinys tiktų ilgiau, teiraukitės pardavėjų čiužinio apsaugos. Jų būna iš tankiai austos 100% medvilnės arba iš abiejų pusių švelnios antialerginės 100% medvilnės, o viduje įkombinuota neperšlampama poliuretaninė dalis. Taip apsaugosite ir vaiko čiužinį, kambaryje bus sveikas klimatas.
Jeigu lovytės rėmas – beveik amžinas, gali likti mažesniems broliukams ir sesutėms, tai čiužinys kiekvienam vaikui turėtų būti perkamas naujas. Jei čiužinys išsigulėjo, net plika akimi galima pastebėti, kaip vienose vietose čiužinys atrodo įdubęs, kitose – pasikėlęs, čiužinį skubiai reikėtų keisti.
Kokybiški čiužiniai per keletą metų neišsiguli.
3 mitas. Sveikiausia miegoti ant grindų
Čiužinys, padėtas tiesiog ant grindų, mums asocijuojasi ne tik su naujakuriais, bet ir su asketais jogais. Ar miegoti, jaučiant žemę, iš tiesų sveika?
Higienos ir stuburo gydymo specialistai skuba paneigti tokią nuomonę. Kai čiužinys klojamas ant lovos grotelių, čiužinys nepraranda savo ortopedinių savybių, nepraranda elastingumo, atsiranda kur kas geresnė ventiliacija, čiužinys tampa pralaidesnis orui, greičiau išgarina drėgmę, susidariusią žmogui miegant.
4 mitas. Čiužinio lovoje nereikia judinti.
Kas pusmetį ar dažniau reikia čiužinius apversti. Kam to reikia? Ilgesnį laiką gulint ant tos pačios pusės, jis išsiguli, įdumba. Apvertus kita puse, čiužinys palaipsniui atgauna įprastą formą, geriau kvėpuoja. Bent porą kartų per metus čiužinį reikėtų ir apsukti – galvūgalį sukeisti su kojūgaliu.
5 mitas. Alergiškiems vaikams tinka tik grikių čiužiniai
Alergiškiems vaikams tinka dauguma įprastų HR poliuretano, šaltų putų, poliesterio čiužinių, jei tik jie atitinka sveiko miego reikalavimus. Būtina atkreipti dėmesį, kad čiužinio užvalkalas būtų skalbiamas iki 60ºC temperatūros vandenyje.
Alergiškiems vaikams patartina naudoti ir patalynę bei patalynės užvalkalus, kuriuos galima dažnai skalbti iki 60ºC temperatūros vandenyje ir kurie gerai išgarina drėgmę.
Juk alergiją ar net astmą sukelia patalynės erkutės, kurios dauginasi drėgnoje terpėje, ypač pūkiniuose pataluose.
Tegul mažylis naktį sapnuoja vien šviesius sapnus!
„Mamos žurnalas“
Aš taip pat buvau prisiklausiusi kaip kūdikiui yra gerai ir sveika miegoti ant natūralaus ir kieto čiužinuko. bet paklausus specialistų nuomonės, viskas buvo paneigta. Nei kieti, nei natūralūs vaikams nelabai tinka, nes gali prasidėti alergijos ir deformuotis kaulai. Todėl labai svarbu pasikonsultuoti su specialistais, nes vaikas daugiausiai laiko praleidžia būtent miegodamas.