Ar antrinė ausies būgnelio perforacija labai rimtas dalykas? Kokia tikimybė, kad pakenks klausai? Ar suauga tokiu atveju būgnelis ir per kiek laiko? Kokia tikimybe, kad kartosis plyšimas?

Kai rašote „antrinė ausies būgnelio perforacija“ tampa neaišku kiek gi tų būgnelio perforacijų buvo anksčiau, nes tai labai svarbu, kadangi perforacija nelygu perforacijai, nes skiriasi jų gydymas ir prognozė ateičiai.

Iš klausimo taip pat neaišku kokios buvo antrinė ausies būgnelio perforacijos priežastys.

Būgnelio perforacija gali atsirasti traumos metu (smailiu daiktu pradūrus būgnelį, po smūgio į ausį ranka ar kokiu nors daiktu), veikiant suspausto oro bangai (šokant iš aukštai į vandenį), leidžiantis lėktuvu, kai sutrikusi ausies trimito (vamzdelio, jungiančio vidurinę ausį su nosiarykle) funkcija ir negali susilyginti oro slėgis išorėje ir būgninėje ertmėje.

Būgnelio perforacija gali likti po ūminio vidurinės ausies uždegimo (ūminio vidurinio otito).

Svarbiausia žinoti būgnelio perforacijos priežastį ir ją pašalinti, pvz., laiku intensyviai gydyti slogą. Kilus įtarimui, kad dėl slogos prasidėjo ausų uždegimas, būtina nedelsiant kreiptis į ausų nosies gerklės gydytoją. Tikimybė, ar kartosis plyšimas priklauso nuo sugebėjimo pašalinti plyšimo priežastis. Vos tik atsiradus ausų skausmui reikia kreiptis į ausų nosies gerklės ligų gydytoją. Nedidelės perforacijos sugyja savaime, tačiau reikia saugoti, kad į ausį nepatektų vandens. Didesnės perforacijos, ypač kai užsilenkia kraštai, gydomos chirurgiškai – atliekama timpanoplastika. Jei būgnelis plyšo įkritus į vandenį ar jis buvo pradurtas, skiriama lašinti antibiotikų lašų į pažeistą ausį (kad nesupūliuotų). Taip pat patariama vengti vandens patekimo į pažeistą ausį, kol būgnelis sugis ar bus atlikta operacija.

Žymos: , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − 7 =

Kitos temos: