Jei bijote „užgulti“ kūdikį

Neretai tėvai gana atsargiai vertina miegojimą kartu su mažyliu, bijodami jį „užgulti“ ar kaip kitaip traumuoti per miegus. Tačiau tokia baimė nėra visiškai pagrįsta.

miegojims kartu

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Žindymo medicinos akademijos rekomendacijoje tėvams teigiama, kad miegoti su mažyliu yra saugu, jei laikomasi keleto taisyklių:

Jei kartu su mažyliu miegantys tėvai nerūko ir nevartoja alkoholio ar kitų svaiginamųjų medžiagų.

Jei miegama ne ant minkšto čiužinio, ne ant sofos ar kušetės, ne ant vandens lovos, kurių paviršius yra per minkštas ir nelygus. Miegoti kartu rekomenduojama ant vientiso vidutinio kietumo ar kieto čiužinio, kuris būtų patiestas ant žemės arba padėtas ant lovos rėmo.

Jei miegama ne ant sustumtų lovų, kurios galėtų prasiskirti ir mažylis tada įstrigtų tarp jų.

Jei mažylis su tėvais miega ne ant pilvo ir ne ant šono, o tik ant nugaros.

Jei mažylis apklojamas jam skirta lengva antklodėle, jis neguldomas nei ant pagalvės, nei šalia jos, kambarys yra gana vėsus.

Jei mažylis nepaliekamas vienas miegoti tėvų lovoje.

Anksčiau buvo manoma, kad miegojimas kartu su tėvais didina staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) riziką. Tačiau naujesni tyrimai parodė, kad SKMS riziką didina miegojimas kartu su rūkančia motina, o žindymas pagal poreikį (t. y. ir dieną, ir naktį) pasirodė esąs susijęs su mažesne SKMS rizika.

Taip pat buvo nustatyta, kad kartu su motina miegantys mažyliai dažniau prabunda ir praleidžia mažiau laiko gilaus miego stadijoje. O tai gali apsaugoti nuo SKMS, nes gilus miegas ir reti prabudimai yra laikomi vienu iš galimų SKMS rizikos veiksnių. Taip pat pastebėta, kad žindančios motinos miega ramiau, kai mažylis miega kartu, o šis žinda dažniau, šalia jausdamas motiną. Miegant drauge patiriamas odos kontaktas yra svarbus kūdikių vystymuisi, o taip pat stiprina motinos ir vaiko tarpusavio ryšį. Įdomu ir tai, jog miegą tyrinėjantys mokslininkai nustatė, kad žindančios motinos dažniausiai miega „apsaugančioje padėtyje“, t. y. guli ant šono, sulenkusios vieną koją ir užmetusios ant mažylio vieną ranką (taip apsaugo mažylį nuo nuslydimo žemyn, po antklode, ir nuo iškritimo iš lovos per viršų).

Na, o svarbiausias miegojimo kartu privalumas – tai išsaugotas jūsų ir mažylio miegas. Jei jūsų lova nepritaikyta drauge miegoti, puikiai tiks ir pristatoma kūdikio lovelė. Vienas lovelės šonas nuimamas ir ji saugiai priglaudžiama prie jūsų lovos. Taip irgi jausite šalia savo mažylį, ir be ypatingų pastangų pažindysite, ir patogiai išsimiegosite.

Ištrauka iš knygos „Geriausia pradžia“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 5 = keturi

Kitos temos: