Įtraukiančios knygų serijos vaikams, paaugliams ir suaugusiems

knygos

Pexels.com

Pradėjote skaityti naują knygų seriją? Tai beveik tas pats, kas užmegzti naujus santykius – rimtas įsipareigojimas. Tačiau patinkančią istoriją atradę skaitytojai pamilsta veikėjus, nekantrauja sužinoti, kas bus toliau, kokių gi išbandymų sugalvojo rašytojai. Ir nuostabiausia, kad baigę vieną dalį iš karto galite mėgautis kita. 

Knygų serijos būna įvairaus žanro, skiriasi skaitytojų auditorija, amžius ir aprašytos istorijos apimtis. Nuo trijų iki septynių ar net daugiau – tiek dalių apima populiarias serijas. Interneto knygynas Patogupirkti.lt sudarė knygų serijų, kurias palankiai įvertino skaitytojai, sąrašą. Atėjo metas užmegzti naujus santykius, ar ne?

Knygų serijos vaikams ir jaunesnio amžiaus paaugliams

Vaikai ir paaugliai yra ta kategorija, kurią suvilioti knygomis gana sunku, juk čia koją kiša modernios technologijos ir kitos šiuolaikinio pasaulio vilionės. Tačiau, jei jau sugundėte jaunąjį skaitytoją gera knyga, kitos jis pareikalaus pats. Būtent todėl serijos yra geras pasirinkimas. Patiko pirmoji dalis? Greičiausiai patiks ir antra, trečia bei ketvirta. Tėvams lieka mažiau galvos skausmo, ką gi vėl pasiūlyti. O knygų serijų vaikams ir jaunesniems paaugliams gausu! Žvilgtelėkime į skaitytojų mėgstamiausias.

 • J. K. Rowling knygų serija „Haris Poteris“

Haris Poteris neseniai atšventė dvidešimtąjį gimtadienį, tačiau šios istorijos populiarumas per tuos metus nė kiek nesumenko. Užauga nauji skaitytojai ir stoja į ištikimų gerbėjų būrį, o jų tėvai dešimtą kartą su džiaugsmu skaito apie jaunojo burtininko ir piktojo mago kovą.

Seriją sudaro septynios knygos. Pirmoji – „Haris Poteris ir Išminties akmuo“. Čia skaitytojai susipažįsta su visais pagrindiniais veikėjais bei magiškuoju pasauliu, kuris egzistuoja šalia mūsų. Burtai, magija, draugystė, o tuo pačiu ir pavojai – štai kas laukia skaitytojų, kurie augs ir bręs kartu su knygos veikėjais. Šiam kūriniui pristatymo nereikia, tiesiog raginame skaityti!

 • John Flanagan serija „Žvalgo mokinys“

„Žvalgo mokinys“ – istorija paaugliams. Pirmoji knyga – „Gorlano griuvėsiai“. Australų rašytojas John Flanagan sukūrė detalų pasaulį, kuriame verda gėrio ir blogio kovos. Pagrindinė šios istorijos idėja ta, kad svarbiausia ne išorė ir fizinės savybės, o tai, kas slypi žmogaus viduje. Rašytojo sūnui sukurtas pasakojimas apie drąsų berniuką įkvėpė pasitikėjimo daugybei pasaulio vaikų.

Knygų serijos aplinka primena viduramžius. Karalystę nuo pavojų saugo riteriai, o jiems padeda žvalgai. Vieno tokio paslaptingo žvalgo mokiniu tampa našlaitis Vilis, kuriam teks daug išmokti bei įveikti likimo iššūkius.

Siūlome atkreipti dėmesį ir į kitą John Flanagan seriją „Brolija“. Skaitytojų laukia nuotykiai jūrose, negailestingi piratai ir mūšiai!

 • Tomo Dirgėlos serija vaikams „Domas ir Tomas“

Knygos apie Tomą ir Domą skirtos 7-11 metų vaikams. Ciklą pradeda „Dingusios šluotos byla“. Berniukai gyvena Miestamiestyje ir mokosi 4b klasėje. Beje, Tomas ir Domas yra geriausi detektyvai pasaulyje ir išnarplioja pačias keisčiausias bylas.

Tomas Dirgėla puikiai pažįsta savo skaitytojus, todėl aprašytos situacijos vaikams sukelia daug smagumo. Juokingi nutikimai, intrigos, mokyklos gyvenimas ir nesusipratimai… Ne veltui teigiama, kad naujų serijos „Tomas ir Domas“ knygų vaikai laukia tarsi Kalėdų.

 • Neringos Vaitkutės knygų serija „Klampynių kronikos“

„Klampynių kronikos“ – lietuviška maginės fantastikos serija vaikams. Knygų autorė Neringa Vaitkutė pina mitinį, etnografinį ir modernų pasaulį, nagrinėja vaikams aktualias problemas ir žavi itin turtinga kalba.

Pirmoje knygoje aprašomos istorijos nukelia į Mažąsias Klampynes – nediduką miestelį, į kurį neveda jokios kelio rodyklės. Miestelis apsuptas pelkėtų miškų ir pilnas vaiduoklių bei baubų. Nuobodžiauti Mažosiose Klampynėse nėra kada ir pagrindiniai veikėjai dvyniai Agata bei Airingas ir jų sesutė Smilė visada randa kur įklimpti, įstrigti ar įsipainioti.

Už lietuvių tautosakos interpretaciją bei stebuklingą ir turtingą pasaulį autorė buvo apdovanota IBBY Prano Mašioto premija. Seriją kol kas sudaro trys dalys.

 • Christopher Paolini maginės fantastikos serija „Paveldėjimas“

„Eragonas“ – pirmoji knyga, pradedanti maginės fantastikos žanro seriją „Paveldėjimas“. Pagrindinis veikėjas – ūkininko sūnus Eragonas, kuris medžiodamas miške randa glotnų mėlyną akmenį.

Keistas radinys neturtingam berniukui pasirodo vertingas, tačiau greitai paaiškėja, kad tai nėra akmuo. Eragonas rado tikrą drakono kiaušinį! Netrukus iš jo išsirita drakonė Safyra. Kai piktasis imperatorius Galbatoriksas sužino apie Eragono radinį, jis pasiunčia tarnus atimti drakonės. Taip prasideda nuotykių kupina istorija, kurią sudaro net keturios serijos dalys: „Eragonas“, „Vyriausiasis“, „Ugnies kardas“ ir „Paveldėjimas“.

Knygų serijos jaunimui

knygos

Pexels.com

Vyresnio amžiaus paaugliams ir jaunimui (ang. „young adult“) taip pat gausu įdomių knygų serijų. Jis pasižymi įtraukiančiais nuotykiais, meilės trikampiais ir jaunuoliams paprastai aktualiomis problemomis. Jaunimui skirtas serijas pamėgo ir suaugę skaitytojai, ieškantys greito ir efektyvaus kelio pabėgti nuo kasdienybės.

Tarp populiariausių knygų serijų jaunimui patenka „Bado žaidynės“, „Divergentė“ bei „Saulėlydis“. Kiekvienas iš šių ciklų turi milijonus gerbėjų, tačiau tai ne vienintelės geros knygos. Štai, ką rekomenduoja Patogupirkti.lt skaitytojai:

 • Anna Todd serija AFTER

Knygų serija AFTER skirta jaunimui nuo 18 metų. Autorė Anna Todd istoriją pradėjo rašyti populiariame kūrėjų soc. tinkle „Wattpad“. Kūrinys greitai išpopuliarėjo ir buvo pastebėtas leidėjų.

AFTER – fanų literatūros žanro (angl. „fanfiction“) kūrinys. Paprastai juos įkvepia kiti rašytojai, filmai ar garsenybės, o gerbėjai apie mylimus personažus ar žvaigždes kuria savo istorijas. Šį kartą „originalas“ yra muzikos grupė „One Direction“.

Pagrindiniai veikėjai Tesa ir Hardinas skiriasi vienas nuo kito kaip diena ir naktis. Šie du jaunuoliai iš karto pajaučia vienas kitam neapykantą ir… Nenumaldomą aistrą. Istorija prasideda knygoje „After. Kai mes susitikom“. Iš viso autorė sukūrė penkias dalis.

 • Leigh Bardugo „Grišų trilogija“

„Grišų trilogija“ – serija, tapusi pasauliniu bestseleriu. Autorė Leigh Bardugo pasakoja apie Ravkos karalystės karę Aliną Starkovą, kuri atranda turinti magiškų sugebėjimų. Atskirta nuo savo aplinkos Alisa siunčiama treniruotis kartu su Grišomis – magiškojo šalies elito, kuriems vadovauja paslaptimis apgaubtas Darklingas, nariais. Paprastai Grišos savo galias išlaisvina jau vaikystėje, todėl Alina laikoma ypatinga.

Grišų trilogijos knygų serija pasižymi įspūdingu, unikaliu, detalėmis turtingu pasauliu. Atidūs skaitytojai pastebės, kad aplinka primena carinę Rusiją. Knygų seriją pradeda „Šešėlis ir kaulas“. Beje, pagal šią trilogiją bei knygą „Šešetas varnų“ buvo sukurtas serialas.

 • Marie Lu trilogija „Legenda“

Jei jums patiko tokios distopinės serijos kaip „Bado žaidynės“ bei „Divergentė“, būtinai pasidomėkite ir Marie Lu „Legenda“. Tai trijų knygų serija, nukelianti į 2130-uosius metus, kur Didžioji Amerikos respublika kovoja su Kolonijomis.

Pagrindinė veikėja Džunė priklauso karių elitui, tačiau greitai jos vertybės ir tikėjimas Respublika susvyruoja. Ar tikrai tai, dėl ko ji kovoja, yra teisinga? Šios knygos veikėjų laukia daug pavojų, mūšių, moralinių dilemų, intrigų, išdavysčių… Tikras saldainiukams distopines istorijas mėgstantiems skaitytojams.

Knygų serijos suaugusiems

skaito

Pixabay.com

Jei manote, kad suaugusiems skaitytojams knygų serijos nekuriamos, – klystate. Noras kuo daugiau laiko praleisti su pamiltais veikėjais nepriklauso nuo amžiaus, apsidairykite ir knygynų lentynose rasite labai įvairaus žanro kūrinių.

 • Andrzej Sapkowski „Raganius“

Knygų serija „Raganius“ yra maginės fantastikos ciklas, sukurtas lenkų rašytojo Andrzej Sapkowski. Vaizduotę kurstančios knygos yra skirtos ir jaunimui, ir suaugusiems skaitytojams.

Ciklas „Raganius“ buvo išverstas į daugybę kalbų ir tapo tarptautiniu bestseleriu, pagal kurį sukurtas filmas, du serialai ir kelių dalių vaidmenų žaidimas, pasaulyje populiarumu nenusileidžiantis knygų serijai.

Istorija pasakoja apie raganių Geraltą, pasižymintį antžmogiškomis galiomis ir neįtikėtinais protiniais sugebėjimais. Jis tikras kalavijo ir magijos virtuozas. Raganius keliauja po pasaulį ir žudo įvairius žemę apnikusius monstrus, pabaisas bei kitokius blogio atstovus.

„Raganiaus“ knygos pasižymi detaliu magišku pasauliu, įdomiais veikėjas, intriguojančiais siužetais ir nepaprastai geru humoru. Pirmoji dalis – „Paskutinis noras“. Iš viso yra septynios knygos.

 • Diana Gabaldon serija „Svetimšalė“

Knygų serija „Svetimšalė“ pasakoja nepaprastą istoriją apie Klerę Randal, netyčia nusikėlusią į praeitį. Rašytoja Diana Gabaldon sukūrė įtraukiantį pasakojimą apie meilę, aistrą, ištikimybę ir nuotykius. Istorija prasideda knygoje „Svetimšalė. Lemtingas susitikimas“.

Klerė savo medaus mėnesio metu netyčia nusikelia porą šimtų metų atgal, kur pamažu įsimyli savo gelbėtoją. Tikras meilės trikampis laike! Skaitytojų laukia mistika, jausmų drama, tamsūs nusikaltimai, žiaurios scenos, vaizdingi Škotijos kraštovaizdžio aprašymai, šeimų ir mylimųjų santykiai, meilės scenos ir intrigos.

Kūrinys įkvėpė itin populiarų serialą. Knygų seriją „Svetimšalė“ iš viso sudaro aštuonios dalys.

 •  J. R. R. Tolkien epas „Žiedų valdovas“

„Žiedų valdovas“ – maginės fantastikos klasiką. Trijų knygų serija turi priešistorę, kuri aprašyta jaunimui skirtame kūrinyje „Hobitas“.

Ciklą pradeda knyga „Žiedų valdovas. Žiedo brolija“. Kadaise hobitas Bilbo įveikė slibiną Smogą ir Viduržemį parsinešė trofėjų – Žiedą. Per savo gimtadienį Bilbo giminaičiui Frodui perleidžia savo olą ir perduoda Žiedą. Greitai paaiškėja, kad šis papuošalas traukia blogį. Kadaise įveiktas Juodasis Lordas Sauronas, pirmasis žiedo savininkas, ruošiasi sugrįžti.

Burtininkas Gendalfas teigia, kad Žiedą būtina sunaikinti, tačiau tai galima padaryti tik Mordore. Hobitas Frodas su Žiedo brolija, sudaryta iš nykštukų, elfų, hobitų, išminčių ir žmonių, išsiruošia į pavojingą kelionę. Taip prasideda nepaprasta, pasaulį užbūrusi istorija.

 • Lucinda Riley „Septynios seserys“

„Septynios seserys“ – aštuonių (kol kas parašytos septynios) istorinių knygų serija apie stiprias moteris. Autorė Lucinda Riley sukūrė intriguojančio siužeto pasakojimą apie paslaptingo milijonieriaus įvaikintas mergaites.

Knygų serijos „Septynios seserys“ veiksmas vyksta skirtingose pasaulio vietose. Autorė visur keliavo pati ir rinko medžiagą savo romanams. Istorijose aprašomos realios asmenybės, o rašytoja bendravo su tų žmonių palikuonimis ar naudojosi archyviniais dokumentais.

Kiekvienas romanas skirtas vis kitai seseriai, o pradžia skamba panašiai. Paslaptingas milijonierius įsivaikino šešias mergaites ir apgyvendino jas rūmuose ant Ženevos ežero kranto. Užaugusios ir savo gyvenimus susikūrusios moterys netikėtai sužino, kad mirė jų mylimas tėvas. Seserys susirenka į laidotuves, kur jų laukia netikėtumas – tėvas jau palaidotas, o advokatas kiekvienai dukrai įteikia laišką su nuorodomis, kur ieškoti savo kilmės.

Seriją sudaro septynios dalys, tačiau žadama ir finalinė knyga. 2021-ais metais literatūros pasaulį sukrėtė žinia apie autorės mirtį, tačiau istorija neliks be pabaigos. Ją įpareigotas užbaigti Lucindos Riley sūnus.

Paminėjome vos kelias knygų serijas, kurias pamėgo skaitytojai. Tačiau jų yra gerokai daugiau! Jei ieškote įtraukiančių istorijų, atkreipkite dėmesį į Ellenos Ferrante „Neapolietišką sagą“, Noros Roberts trilogiją „Išrinktosios saga“, Angelos Marsons detektyvus apie Kimą Stoun, ar Jo Nesbo knygas apie Harį Hūlę. Vaikams siūlome skaityti „Narnijos kronikas“, „Nevykėlio dienoraščius“ ir daug kitų smagių knygelių. Smagių atradimų!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ vienas = 5

Kitos temos: