Nuo pat naujagimystės dera stebėti, ar vienodos abi kapšelio pusės.
Jeigu pastebite, kad viena kapšelio pusė didesnė už kitą, nedelsdami kreipkitės į vaikų chirurgą, dar geriau – vaikų urologą.
Maudydami pirmųjų mėnesių berniukus pačiupinėkite kapšelį, patikrinkite, ar yra 2 pupelės dydžio dariniai – sėklidės.
Ne visiems vienodu laiku sėklidės nusileidžia – jeigu atsirado abejonių, ar sėklidės nusileidusios, tai ne vėliau kaip sulaukus 3 mėn.
būtina pasikonsultuoti su vaikų urologu
Kūdikių ir mažų vaikų lytinių organų srities oda itin švelni.
Kūdikius prauskite tekančiu šiltu vandeniu su neutralaus rūgštingumo muilu, nusausinkite, netrinkite, leiskite odai „pakvėpuoti“, neskubėkite užsegti sauskelnių
Visiems jaunesniems kaip 2 metų berniukams yra fiziologinis apyvarpės susiaurėjimas.
Jų varpos galvutė aptraukta oda, o apyvarpės vidinis paviršius švelniomis sąaugomis sulipęs su varpos galvute.
Vaikui augant, sąaugos išnyksta, apyvarpė išsiplečia.
Maudant berniukus iki 5 mėnesių varpos galvutės odelės nebūtina atsmaukti.
Jokiu būdu atsmaukdami nenaudokite jėgos, tai bus įmanoma padaryti tik tada, kai apyvarpė atsiskirs nuo varpos, o tam gali prireikti palaukti iki 2 metų. Jei jėga bandysite atsmaukti apyvarpę, galite sužaloti berniuko varpą, nes mažų berniukų apyvarpės vidinė pusė dažniausiai dar tvirtai sukibusi su varpos galvute. Mėginimai ją atitraukti sukelia mažas žaizdeles ir įtrūkimus, kuriems gyjant formuojasi randeliai, susiaurėja apyvarpės anga. Apyvarpės atitraukimą palikime pačiam vaikui
Dauguma mažų berniukų anksti atranda savo varpą kaip žaisliuką ir ją čiupinėdami bei traukydami patys instinktyviai prisideda prie natūralaus apyvarpės atsiskyrimo proceso.
Tačiau jei pastebėjote, kad berniukas tampa neramus, dažnai liečia, kasosi varputę, ji parausta, niežti, peršti bei iš jos atsirado išskyrų, dera kreiptis į gydytoją, geriau – į vaikų urologą, kad jie parodytų, kaip atsmaukti apyvarpę, kad jos nesužalotumėte.
Gydytojas, įvertinęs konkrečią situaciją, patars, kas geriausiai tinka, kad išgydytumėte varpos galvutės uždegimą – balanopostitą.
Kai gydytojas patvirtins, kad apyvarpė atsiskyrė, apiprausdami ją atsmaukite, apiplaukite galvutę ir apyvarpės odą drungnu vandeniu su gydytojo skirtomis priemonėmis.
Tai darykite taip dažnai, kaip gydytojas patars. Gydytojas taip pat patars, ar atsmaukus po procedūros apyvarpę užsmaukti. Vienintelis būdas užbėgti šiai ligai už akių – laikytis higienos, kruopščiai nuvalyti mažylio lytinius organus kaskart keičiant sauskelnes, o kartą per dieną visą mažylį išmaudyti arba nuprausti po dušu.