Mūsų sūnui 5 metai, taciau jo apyvarpė labai susiaurėjusi, atsmaukti, kad galėčiau apiprausti, neįmanoma, o bandant jam skauda. Šlapinantis neskauda ir gali tai atlikti be problemų, tačiau pastebėjau, kad šlapinantis varpa išsipučia kaip balionėlis, buvome pas specialistus (vaiku chirurgą), išrašė tepaliuką, kuriuo tepėme varpos galiuką. Lyg odelė apsilaupė, tačiau vėl tas pats. Ką turėtume daryti? O gal tai normalu? Gyvename Berlyne.

Mamos klausia, ar reikia atsmaukinėti naujagimių ir kūdikių apyvarpes (mat norisi kruopščiai nuplauti varpos galvutę).

Taip daryti negalima ir net neverta, nes kūdikių apyvarpė neatsismaukia.

Medicinos literatūroje teigiama, kad berniukų apyvarpė pamažu gali atsismaukti jau pirmųjų metų pabaigoje, tačiau vaikų urologai pataria apyvarpės neplėšyti ir nesmaukinėti net iki 5 metų – tol, kol ji netaps visiškai paslanki (beje, kartais net mokyklinio amžiaus berniuko apyvarpė būna vietomis suaugusi su varpos galvute, todėl jos negalima atsmaukti – nesigraužkite, apyvarpė tikrai atlips).

Net tada, kai apyvarpė lengvai atsismaukia, nereikia jos atplėšinėti ir plauti berniuko varpos kelis kartus per dieną.

Pakanka tik kartą per savaitę maudomam berniukui atsmaukti apyvarpę ir švelniai nuplauti varpos galvutę šiltu vandeniu ir paprastu vaikišku muilu

Kodėl nereikia atsmaukinėti? Mažiems berniukams dar nesigamina ir nesikaupia apyvarpės sekretas (smegma), be to, dažnas apyvarpės smaukinėjimas berniukui gali patikti, o tai bus vienas žingsnis onanizmo link.

Stipriai atsmaukta apyvarpė gali užsiveržti ir nebesugrįžti į savo ankstesnę būseną.

Jei taip atsitiko, reikia greičiau kreiptis į medikus, gali net prireikti operacijos.

Beje, jei apyvarpė siaura, ji gali užsismaugti ir berniukui onanizuojantis.

Kartais dėl dažnų apyvarpės ir varpos galvutės uždegimų apyvarpė užrandėja, nebeatsismaukia. Vaikui pasidaro sunku šlapintis, šlapimas teka maža srovele, jo vis lieka šlapimo pūslėje. Pastebėti šią patologiją nesunku: šlapinantis išsipučia vaiko varpos galiukas, vaikas šlapindamasis stena. Užrandėjusią ir nebeatsismaukiančią apyvarpę reikia gydyti, nes kitaip gali sutrikti inkstų veikla

Po 5 metų fimozė dažniausiai išnyksta ir apiplauti apyvarpę bei varpos galvutę nesukelia jokių sunkumų.

Jums reikėtų pasikliauti vietinių gydytojų patarimais, naudoti tepalus, o jei problema neišsispręs, pagalvoti apie papijaustymo galimybę.

Žymos: , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi + = 9

Kitos temos: