Nėščiųjų kaprizai ar geležies trūkumas?

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Nėščių moterų užgaidos ir maisto kaprizai neretai tampa anekdotų tema. Tačiau į šią problemą galima pasižiūrėti iš mokslinės pusės – galbūt keisti besilaukiančios moters norai signalizuoja apie tai, kad jos organizmui trūksta tam tikrų medžiagų? Dažniausiai nėštumo metu ima trūkti geležies. Jei paprastai vaisingo amžiaus moteris per dieną turėtų su maistu gauti 18 mg geležies, tai nėštukė – net 27 mg.

Reikia atminti, kad net ir suvalgant pakankamą kiekį geležies turinčių produktų, geležis gali būti sunkiau pasisavinama, jei, tarkime, geriate daug kavos. Ir atvirkščiai – vitamino C turintys produktai labai padeda organizmui pasiimti taip reikalingą geležį.

Ar trūksta geležies, parodo kraujo tyrimas. Jis suteiks tiksliausią informaciją, kas vyksta jūsų kūne nėštumo metu. Kitas požymis, kurį lengva pamatyti net ir be tyrimų, – tai nuolatinis nuovargis, energijos stoka, išbalęs veidas. Moteris nori prigulti, ilsėtis.

Bet kartais gali pasireikšti ir kur kas keistesnių norų.

  1. Norisi valgyti tai, kas nevalgoma

Suaugusiam ir sveiko proto žmogui gėda prisipažinti, kad jam kartais kyla didžiulė pagunda sučiulpti kreidos gabaliuką ar sukramtyti ir nuryti popieriaus lapą. Pasitaiko moterų, kurioms nėštumo metu labai skanus pasidaro kukurūzų krakmolas ar sausi miltai. O galbūt slapta, kai niekas nemato, nuryjate saujelę smėlio? Visi šie kisti įnoriai gali rodyti, kad organizmui trūksta geležies.

  1. Nagai išlinksta į kitą pusę.

Moterys, kurios nuolat daro gelinį manikiūrą, gali pastebėti, kaip nagų struktūra pasikeičia. Stiprūs lako tirpikliai suminkština nagą, jis pasidaro ne išgaubtas, o atvirkščiai – įdubęs tarsi šaukštas. Bet būna atvejų, kad nagai įdumba ir nenaudojant jokių cheminių priemonių – nei lako, nei valiklių. Taip gali pasireikšti geležies trūkumas organizme, todėl pastebėjusios pasikeitusią nagų formą, būtinai atlikite kraujo tyrimą.

  1. Skilinėja lūpos

Šaltuoju metų laiku, kai patalpų oras šildomas centralizuotai, oras labai išsausėja ir džiovina odą. Ima „tempti“ veidą, nuolat norisi laižyti lūpas. Bet jei lūpų kampučiai ima trūkinėti, pasidaro skausmingi, vien kremai ir tepalai nepadės. Lūpų kampučių skilinėjimas gali reikšti geležies trūkumą organizme.

  1. Vietoje nenustygsta kojos

Medicinoje yra net toks terminas „neramių kojų sindromas“. Jį turintys žmonės savo būseną apibūdina kaip kojų dilgčiojimą, tarsi jomis ropotų vabalai, ir norą jas nuolat judinti. Tyrimai rodo, kad šį sindromą sukelti ar sustiprinti jau turimą gali geležies stoka.

  1. Atsiranda potraukis čiulpti ledą

Kodėl tam tikrų medžiagų trūkumas organizme sukelia norą čiulpti paprastą ledą? Tą galima paaiškinti logiškai – anemiški žmonės nuolatos jaučiasi mieguisti, tad šaltas ledo gabaliukas stimuliuoja, pažadina.

Jei nėštumo metu pajutote šiuos ar panašius keistus įgeidžius, nemanykite, kad jums tiesiog „nuvažiavo stogas“.  Organizmas kaip įmanydamas siunčia signalus, kad jam reikia pagalbos, – gauti daugiau geležies.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 − = vienas

Kitos temos: