Šlapimo nelaikymas po gimdymo: laikinai kenčia 2 iš 3

egles3

Eglės Gelažiūtės nuotr.

Gėda prisipažinti, bet po gimdymo truputį nelaikau šlapimo. Kur kreiptis? Ar tai išgydoma? R. (29 m.)

Literatūros duomenimis, beveik 2 iš 3 moterų kenčia dėl šlapinimosi sutrikimų. Tai nėra vien pagyvenusių moterų problema, nes kas šešta gimdžiusi trisdešimtmetė ir kas antra gimdžiusi penkiasdešimtmetė nelaiko šlapimo fizinio krūvio metu, kosint, čiaudint, bėgant. Tai yra šlapimo nelaikymas dėl įtampos. Jis pasireiškia stipriu noru šlapintis.

Šlapimo nelaikymo dėl įtampos pagrindinė priežastis yra sunkūs, užsitęsę gimdymai. Jų metu šlapimo pūslės kaklelyje atsiranda patinimas, kraujosruvų. Traumuotus raumenų pluoštus pakeičia jungiamasis audinys, ir sfinkteris nesugeba aktyviai susitraukti. Gimdymo metu įvyksta ir dubens dugno trauma. Po gimdymo nusileidžia makšties sienelės, gimda, ir tai pasireiškia šlapinimosi sutrikimais. Labai didelės reikšmės turi didelis fizinis krūvis, metams bėgant – ir hormonų estrogenų stoka.

Šlapimo nelaikymas gali būti dėl šlapimo pūslės superaktyvumo, vadinamos dirglios pūslės. Kai taip yra, šlapimo spaudimas pūslėje viršija spaudimą šlaplėje.

Šlapimas išteka šiek tiek padidėjus pilvo spaudimui.

Yra skiriamos 3 šlapimo nelaikymo stadijos:

  1. Šlapimo nelaikymas kosint, čiaudint;
  2. Šlapimo nelaikymas bėgant, keliant svorį, lipant laiptais;
  3. Šlapimo nelaikymas nuolat.

Šlapinimosi sutrikimai galimi esant dideliems miomų mazgams, esant išplitusiai endometriozei, esant gimdos ir priedų uždegiminėms ligoms, taip pat po įvairių operacijų pilvo ertmėje.

Esant šlapinimosi sutrikimams pacientė turi kreiptis į urologą bei ginekologą. Atlikus tyrimus bus parinktas gydymas. Jis gali būti fizioterapinis (tarpvietės pratimai, elektrostimuliacija), medikamentinis (dažniausiai esant dirgliai šlapimo pūslei ar menopauzės metu trūkstant estrogenų), chirurginis (esant lyties organų pasmukimui). Tik ištyrus moterį galima nustatyti šlapimo nelaikymą sukėlusią priežastį, stadiją bei parinkti teisingą gydymo būdą. Todėl svarbu ginekologui laiku nukreipti šias nusiskundimų turinčias moteris pas urologą.

Dažniausiai pasitaiko pirma stadija, ypač jaunoms moterims.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Šlapimo nelaikymas po gimdymo: laikinai kenčia 2 iš 3”

  1. Viltė
    2016/06/13 at 08:00 #

    Kai šlapimas yra nelaikomas nuolat baisu… Man taip pat buvo kurį laiką gėda prisipažinti, kad po gimdymo kamuoja šlapimo nelaikymas. Trūko informacijos apie šią problemą, bei gydymą. Gerai, kad dabar galima rasti internete atsakymus apie beveik visus rūpinčius dalykus.

Palikite atsiliepimą


šeši − 6 =

Kitos temos: