Sūneliui 7,5 mėnesio. Nuo 3 savaičių gėrėme vitamino D (aliejiniu pagrindu) po 3 lašus per dieną. Gydytojo nurodymu, suėjus 6 mėnesiams, pradėjome gerti ir žuvų taukus. Vitamino D dozę sumažinome iki 2 lašų per dieną. Ar negali būti per daug vitamino D? Sūnus dažnai naktimis pabunda rėkdamas. Kojytės dažnai būna įtemptos kaip stygos ir miegodamas ant šoniuko užriečia galvytę. Nors nei pediatras, nei neurologė apie padidėjusį raumenų tonusą neužsiminė. Kitas dalykas – kremzlyčių traškėjimas. Beveik visada keliant vaikutį už pažastėlių sutraška nugarytė. Mažyliui neskauda, jis nesureaguoja. Kas tai gali būti? Ar gali tai būti susiję su vitaminu D?

Vitamino D dozę ir jo konkretų preparatą, t.y.

jo aliejinį ar vandeninį tirpalą, skiria gydytojas, įvertinęs kūdikio maitinimo būdą, šeimos gyvenimo įpročius, pvz.

ar parodomas kūdikio apnuogintos kūnas ar bent jo dalys saulės spinduliams, ar, priklausomai nuo metų sezono, buvo įmanoma tai padaryti.

Ar užtenka skirtos dozės, ar ji ne per didelė, sprendžiama pagal vitamino D apykaitos produkto 25 (OHD) kiekį kraujyje.

Kraują iš pirštuko paima ir tyrimą padaro laboratorija „Medicina practica“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Tyrimo kaštų ligonių kasa neapmoka. Aprašyti simptomai „sūnus dažnai naktimis pabunda rėkdamas, kojytės dažnai būna įtemptos kaip stygos ir miegodamas ant šoniuko užriečia galvytę“ nėra būdingi pokyčiams organizme, susijusiems su vitaminu D. Jums dera iš savo poliklinikos vaikų nervų ligų gydytojo paprašyti siuntimo trečio lygio vaikų neurologo konsultacijai. Augdami kaulai ir kremzlės ne visada atitinka vieni kitus. Dėl to judant gali atsirasti traškėjimas.

Žymos: , , , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 + septyni =

Kitos temos: