Sūnui 5 metai, tačiau jo apyvarpė labai susiaurėjusi, atsmaukti, kad galėčiau apiprausti, neįmanoma, o bandant tai daryti, jam skauda. Šlapinantis neskauda, tačiau pastebėjau, kad šlapinantis varpa išsipučia kaip balionėlis. Buvome pas vaikų chirurgą, skyrė tepaliuką, kuriuo tepėme varpos galiuką, truputį atsmaukę. Lyg odelė apsilaupė, bet po kiek laiko vėl tas pat. Ką turėtume daryti? Gyvename Berlyne.

Tepalai dažniausiai problemos neišsprendžia – jie gali suminkštinti apyvarpę, jos odelę padaryti elastingesnę.

Apyvarpės smaukinėti nėra prasmės.

Higieninei priežiūrai atsmaukinėti apyvarpę tenka retai, dažniausiai užtenka kitų paprastų procedūrų.

Berniukui augant, oda taps elastingesnė ir apyvarpė be vargo atsismauks.

Iš to, ką parašėte, galima įtarti apyvarpės susiaurėjimą (fimozę) – būklę, kai dėl siauros apyvarpės angos gali, tačiau nebūtinai, sutrikti šlapinimasis. Fimozė pasitaiko įvairaus amžiaus vaikams. Būdinga:
Šlapimas renkasi po apyvarpe, dėl ji išsipučia

Šlapimas iš po apyvarpės išteka silpna srove, o dalis jo gali likti šlapimo pūslėje bei po apyvarpe

Sunkus šlapinimasis kūdikiui ar vaikui sukelia nemalonių jutimų, dėl to jis tampa labai neramus, verkia, bijo šlapintis

Kada kreiptis į gydytoją? Jeigu kūdikiui ar mažam vaikui dažnai parausta, sustorėja, išsipučia varpos galas (dėl apyvarpės uždegimo savo ruožtu gali išsivystyti randinė fimozė, kurią gydyti sudėtinga)

Kaip gydoma:
Fimozė gydoma operuojant, sutrumpinama apyvarpė, dalis jos pašalinama. Tai atliekamas tik pagal medicinines indikacijas ir tik medicinos įstaigose, taikant visišką vietinę nejautrą, todėl operacija neskausminga. Po operacijos kelias dienas pacientas gali jausti maudimą ar perštėjimą, kuris pamažu nurimsta. Po operacijos nemaukite vaikui aptemptų glaudžių, nes jos gali sukelti nemalonių jutimų

Berniukų lytinių organų priežiūra yra nesudėtinga.

Mažiausiai iki 3 metų geriausia prausimui naudoti tik vandenį ir specialiai vaikams ar kūdikiams skirtus prausiklius, kuriuose nėra sintetinių dažiklių, kvapiklių, o patys prausikliai yra švelnesnio poveikio.

Rinkdamiesi drėgnas servetėles, atidžiai perskaitykite jų sudėtį ir venkite tokių, kurių sudėtyje yra naftos pramonės medžiagų ir kvapiklių.

Nepriklausomai nuo to, ar berniukas apipjaustytas, ar ne, jo varputei specialios priežiūros nereikia.

Beveik visų naujagimių berniukų apyvarpė būna prilipusi prie galvutės ir neatsismaukia. Jei berniukas neserga inkstų ir šlapimo takų ligomis, apyvarpės atsmaukinėti nereikia. Vaikui augant, apyvarpės oda pasidarys elastinga, ir apyvarpė lengvai atsismauks.

Žymos: , , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− šeši = 0

Kitos temos: