Nupirkote nešioklę, bet vaikas klykia vos į ją įdėtas. Išties taip būna. Ką daryti?

nešiojimas

Violeta Žekonienė
www.nesiokles.lt

Ką daryti? Lengviausias kelias – nusivilti ir nebandyti daugiau, nes šis išradimas ne jums.

BET – ar išties išbandėte visus būdus? Ar nešioklę užsisegėte tinkamai? Ar idealiai įvaldėte dirželių reguliavimą? Ar išklausinėjote konsultantų, ką dar galima išmėginti?

Dažniausiai stresas ir nepasitikėjimas savo jėgomis atima bet kokį norą toliau gilintis į nešioklės specifiką. Norisi kuo greičiau atsikratyti „kankinimo įrankio“ ir nesiartinti su juo prie savo kūdikio.

Tai nėra teisingas kelias.

Jeigu vaiką nuolat nešiojate ant rankų ir jam nuolat reikia jūsų artumo, raskite motyvacijos ir jėgų gilintis į nešioklės specifiką ir neilgai trukus mėgausitės ne tik mažylio artumu, bet ir mažiau vargstančia nugara bei laisvomis rankomis!

Konsultuoja Violeta Žekonienė, www.nesiokles.lt

Tad pradėkite dėti pliusus prie kiekvieno patarimo:

Medicininės, fizinės priežastys. Rimčiausia priežastis, kuri išties gali kelti vaikui diskomfortą, būnant nešioklėje, – fiziologiniai vaiko kūno ypatumai. Jei kūdikio raumenų tonusas padidėjęs ar yra įvairaus pobūdžio problemų su klubais, vaikui išties gali skaudėti, mausti ar tempti kojytes dedant jį į nešioklę. Apie tokius negalavimus tėveliai dažniausiai žino, konsultuojasi su gydančiu mediku ir juos po truputį įveikia. Pašalinus šiuos trukdžius, nešioklė naudojama įprastais būdais ir vaikutis nebeverkia joje. Dažnai ortopedai net rekomenduoja naudoti ergonominę nešioklę vaikams, kuriems dėl klubų displazijos yra skirtas klubų įtvaras.

Mechaniniai nemalonumai. Vaikui nemalonius pojūčius gali sukelti labai daug dalykų: per mažo dydžio drabužėlis, vientisi šliaužtukai (kombinezonas), kurie įsitempia sulenkus kojeles ir riečia jo kojų pirštelius; mamos/tėčio drabužio užtrauktukas, kuris liečiasi prie jautraus žanduko; nosytei trukdantis įkvėpti šalikas. Nerenkite vaiko per šiltais, per storais drabužėliais, nes nešioklė dar labiau suspaus ir nemaloniai judu kaitins.

Oro trūkumas. Turite matyti ir nuolat stebėti vaiko nosytę. Vaikas turi gauti pakankamai oro. Jo smakras negali liestis prie jo krūtinės, negalite blokuoti kvėpavimo takų. Vaikas jokiu būdu negali būti nenatūraliai susirietęs ir sukniubęs. Nepalikite tuščio tarpo, kuriame tilptų jūsų delnas, tarp jūsų kūno ir vaiko pilvuko. Jei patalpoje per karšta, per tvanku, tuomet nešioklėje bus dar labiau jaučiamas vėsaus oro trūkumas.

Vaikas įdėtas netinkamai. Patarimus, kaip vaikutį įdėti tinkamai, rasite kiekvienos nešioklės pakuotėje esančioje instrukcijoje. Būtinai perskaitykite visą instrukciją prieš naudodamiesi nešiokle. Labai svarbūs patarimai, kaip saugiai ir teisingai įsidėti vaiką. Labai svarbu, kad vaikas būtų gana aukštai, kad diržai būtų suveržti tvirtai, kad vaiko kojytės matytųsi proporcingai išlindusios per nešioklės nugarėlės šonus. Sureguliuokite nugarėlės aukštį, pritaikykite vaikui kaklo ir galvytės atramą, jei reikia. Kojytes parieskite taip, kad vaikui būtų patogu. Nesuspauskite mažylio rankyčių po petnešų diržais. Jei vaikas jau savarankiškai dairosi, nedenkite jo veiduko ir galvytės nešioklės dalimis, taip tik suerzinsite nemiegantį mažylį.

Vaiko padėtis nešioklėje skiriasi nuo jo įprasto nešiojimo būdo, kai nešiojate ant rankų. Jei ant rankų nešiojate naujagimį natūralia varliuko poza, o dėdami į nešioklę ištiesinsite jo nugarytę, kojeles nenatūraliai nukreipsite atgal, galvytės nebeprilaikysite, – natūralu, jog mažylis išsigąs ir verks. Nešioklė turi laikyti tarsi jūsų delnai. Na, o jei jau esate įpratinę vaiką nešioti nusuktą nuo savęs ar „lėktuvėlio“ poza, įdėjus jį vertikalioje padėtyje į nešioklę, vaikui tai bus visiškai neįprasta padėtis ir jis protestuos. Tad šiuo atveju jūsų užduotis – po truputį, be nešioklės, papratinti vaiką būti nešiojamam atsisukus į jus, prigludus jums prie krūtinės.

Vaikai ypač mėgsta numigti gryname ore – galbūt tai bus jūsų kelias į nešiojimo sėkmę?

Nesustokite. Nesėdėkite. Nesuakmenėkite. Pirmus kartus išties reikės pasistengti. Vaikui atsidūrus nešioklėje, nekeiskite savo ankstesnio natūralaus elgesio: jei nešiodami vaiką judėjote, lingavote, nesustokite ir tada, kai vaikas yra nešioklėje. Nebandykite sėstis ant fotelio ar ramiai stovėti prieš veidrodį. Tai mažyliui netiks, nes anksčiau taip nedarėte. Kuo daugiau judesio, vaizdų, naujų potyrių, tuo mažiau vaikas galvos apie nešioklę – jo aplinka bus įdomi ir teikianti susidomėjimą.

Nepaleiskite rankų. Vaikas, nuolat nešiojamas ant rankų, įprato prie kitokio glėbio ir suspaudimo, tad nešioklėje gali pasijusti nejaukiai ir pradėti verkti. Patarimas pirmiems nešiojimo kartams – padėkite savo rankas po nešiokle ir imituokite, kad tai jūs savo delnais laikote kūdikį.

Eikite į lauką. Jei visus patarimus išbandėte, tačiau mažylis vis dar nenori būti nešioklėje, nors esate įsitikinę, kad nešioklė sureguliuota tinkamai, saugiai ir patogiai, keliaukite į lauką. Grynas oras ir gamtos garsai daugelį mūsų nuramina. Vaikai ypač mėgsta numigti gryname ore – galbūt tai bus jūsų kelias į nešiojimo sėkmę?

Čiulptukas, merliukas, užkandukas. Jei esate atradę, kas jūsų vaiką ramina ir nuteikia teigiamai, galite panaudoti tą pačią priemonę ir pratinantis prie nešioklės.

Bandykite 20 kartų. Visus išvardintus patarimus kartokite kelias dienas ir net savaites! Jei vaikas buvo prastos nuotaikos, gali būti, kad po poros dienų emocijos bus visiškai kitokios. Galbūt jam nebeskaudės pilvuko, nekamuos dygstantys dantukai, bus praėjus pienelio krizė ar augimo šuolis, nekankins užgulusi nosytė ir daug kitų galimų susierzinimo veiksnių. Jeigu jums patiems nešioklė patogiai gula ant pečių ir liemens, tinka jos matmenys, ji tiks ir po kelių mėnesių ir pusmečio, tad neskubėkite jos atsisakyti ar perleisti kitai šeimai. Vaikai labai greitai keičiasi, auga, stiprėja ir vis geriau reaguoja į nešioklę, pripranta joje būti. Nešioklė jums tarnaus ne tik pirmaisiais mėnesiais, bet ypač pravers daug vėliau – kai pradėsite aktyviau leisti laiką mieste, keliauti į užsienį, pažinti kitų kraštų gamtą… Visur džiaugsitės nešioklės teikiama pagalba, net tuomet, kai mažylis puikiai vaikščios – juk jo kojytės greičiau pavargs nei jūsų, ir tuomet teks ieškoti vietos, kur būtų galima jas pailsinti.

Raskite palaikymo komandą. Ieškokite palaikymo, nes labai sunku patikėti nešiojimo nauda, jei patys artimiausi jūsų aplinkos žmonės bando atkalbėti jus nuo nešioklės, garsiai reiškia abejones, ar viską darote teisingai, bei „spaudžia“ kuo greičiau išimti vaiką lauk ir baigti „eksperimentuoti“. Kreipkitės į nešiojimo konsultantus, vaikų nešiojimo grupes feisbuke, ar tiesiog į mamas, jau turinčias tokią pačią ar panašią į jūsų nešioklę. Išgirsite, kad esate ne vieni, kad daug kas išbando įvairius nešiojimo ir pratinimo būdus ir pagaliau – vienas momentas būna lemiamas, ir visiems pavyksta!

Nešiojami vaikai – laimingi!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


1 + = penki

Kitos temos: