Žindančias mamas labiausiai smerkia vyresnioji karta, kuri pati užaugo nežindžiusi ir nežindyta

Annos Jankunec nuotrauka, Studio Smile

Viename dar nesename interviu etiketo žinovas išreiškė nuomonę, kad moteriai žindyti viešai yra tiesiog neetiška, tai prilygsta… tuštinimui visiems matant. Šita mintis sukėlė tikrą audrą! Mamos ėmė burtis į akcijas, kur susirinkusios į būrį ir susėdusios kur ant pievelės, žindė vaikučius kartu. Pavyzdžiui, prieš porą metų klaipėdietės tai darė miesto centre, Dangės skverelyje.

„Man atrodo, kad žindančias mamas labiausiai smerkia vyresnioji karta, kuri pati užaugo nežindžiusi ir nežindyta. Tarybiniais laikais moterims tiesiog nebuvo sąlygų maitinti natūraliai, reikėdavo anksti grįžti į darbą, o kai negali vaikelio pridėti prie krūties, kada jis nori, išsiderina maitinimo mechanizmas. Aš net savo giminėje pastebiu tą kartų konfliktą. Labiausiai viešu maitinimu krūtimi stebisi mano močiutės, kurioms apie aštuoniasdešimt, mama jau žiūri į tai tolerantiškai, o mano kartai tai jau visiškai natūralus dalykas“, – sako vilnietė Justina, 3 metukų Amelijos ir 3 mėnesių Sebastiano mama. Ji yra šio Annos Smile fotoprojekto „Žindymas – gamtos dovana“ herojė.

Justinai žindymas iš tikrųjų yra gamtos dovana, nes ir pirmagimę, ir antrąjį vaikutį žindė nuo pirmų dienų ir be jokių sunkumų. Žindymą ji supranta kaip meilės vaikeliui išraišką, todėl visiškai nesijaudina, jei kartais tenka pažindyti, būnant svečiuose ar prisėdus kur nors mieste ant suoliuko. Sako esanti iš tų diskretiškųjų mamų, kurios geriau jaučiasi prisidengusios skraiste ar pleduku. Galbūt dėl to niekada nėra sulaukusi piktų komentarų, o jei kas ir nužvelgia, – nekreipia dėmesio. Iš tiesų dažniau nužvelgia tie, kas patys neturi vaikų. Ir Justinai anksčiau atrodė, kad nebūtina maitinti viešai, juk galima rasti kokį nuošalų kampelį. Bet pačiai tapus mama, pasikeičia prioritetai. Pasidaro nebe svarbu, kur žindyti, svarbiau, kad vaikelis neliktų alkanas. Net prekybos centrą apsipirkimui renkasi pagal tai, kuriame patogesnis Motinos ir vaiko kambarys. Tokiu kambariu yra tekę pasinaudoti ne kartą.

O kelionių metu žindymas yra tikras išsigelbėjimas, su Amelija teko skristi lėktuvu, kai jai buvo 9 mėnesiai. Žįsdamas vaikas ne taip stipriai pajaučia ausyčių užgulimą.

„Šitos fotosesijos metu nebuvome nusiteikę tokiems intymiems kadrams. Tiesiog norėjome pasidaryti šeimos fotosesiją, kaip jau esame darę ne kartą. Bet besifotografuojant Sebastianas išalko, fotografė pasiūlė įamžinti tas akimirkas, ir sutikome. Maitinti kūdikį juk taip natūralu“, – sako Justina.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 2 = trys

Kitos temos: