Žolinė – smagi vasaros šventė tėvams ir vaikams

Ramunės Janušės nuotraukoje – Jurga Valery su dukra

Įpusėjus rugpjūčiui, į mūsų namus užsuka Žolinė. Laisvadienis. Ką galėtume nuveikti su vaikais? Idėjomis dalinasi Jurga Valery.

Laikantis tradicijų galima susirišti Žolinių puokštę.

Anuomet rišdavo iš to, ką užaugindavo laukuose – įvairūs javai, linai, aguonos. Įpindavo vaistažolių, kadagio šakelę, lauko gėlių. Kiekvienas javas ar augalas turėjo savo reikšmę – kad netrūktų duonos, skalsos, laimės, sveikatos, meilės ar pinigų. Surišta puokštė saugodavo namus bei šeimyną, gelbėdavo juos nuo ligų ar perkūnijos.

Šiuolaikiniame pasaulyje retas kuris laukuose augina grūdines kultūras ar aguonas, bet susirišti Žolinių puokštę įmanomair šiek tiek nukrypus nuo gilių tradicijų. Kas ta puokštė ir kodėl verta ją turėti savo namuose? Tikima, kad tądien surinkti augalai saugo žmogų ir jo namus. Sudžiovintą puokštę kabindavo virš durų, kad pikta manantis žmogus neužsuktų. Puokštė buvo naudojama namų smilkymui, valymui. Taip pat smilkydavo susirgusį. Iš puokštėje esančių vaistažolių plikydavo arbatas.

Šiandieniniame, įtampos bei streso kupiname pasaulyje puokštės vaistažolių dalis galime užplikyti ir naudoti voniai. Taip pat susmulkinti ir subėrus į drobinius maišelius pasidėti miegamajame, šalia lovos, ypač, jei puokštėje yra mėtų, melisų, pušų spyglių. Ruošiatės į pirtį? Iš puokštės išsitraukite keletą stagarėlių – įrišus į vantą puikiai tiks kūnui ir sielai. Žolinių puokštė galioja metus, tad nebijokite jos naudoti. Kažkas stipriai išgasdino ar įžeidė – nugnybkite puokštės galą, užpilkite verdančiu vandeniu, palaukite kol atvės ir nusiprauskite veidą. Į svečius užsuko nemalonus kaimynas – jam išėjus pasmilkykite namus. Važiuojate į tolimą ar sunkią kelionę – pasiimkite žiupsnelį puokštės į automobilį ar kuprinę.

Ramunė Janušė Photography

Kaip surinkti savo puokštę? Neikite į laukus piktas, neišsimiegojęs ar su kuo nors susipykęs. Prieš einant rinkti augalų – išgerkite arbatos su medumi, jei tikite – sukalbėkite savo maldelę, pamedituokite, nurimkite.

Rinkite augalus intuityviai, nuskynus padėkokite. Kai pajusite, kad puokštė pilna – apžiūrėkite ją: kokios spalvos vyrauja, kokie žiedai ar žiedlapiai, kaip kvepia, kokia augalų įvairovė, kiekis. Padėkokite gamtai ir šiai dienai.

Puokštę sudžiovinkite. Jei ji bus per didelė, tai galite paskirstyti į mažesnes puokšteles. Vieną kuokštelį pririškite virš lauko durų – tegu saugo namus nuo nekviestų svečių. Po metų, kitų Žolinių dieną – sudeginkite senosios puokštės likučius, mesdami į ugnį padėkokite už apsaugą ir pagalbą jūsų šeimai ir namams.

Kad netrūktų meilės – į puokštę įpinkite raudonų gėlių, kad būtų pinigų – tiks avižos. Merginos, kurios laukia sužadėtuvių – rinkitės puokštę su daug žiedelių.  Moterys, kurios trokšta gerovės savo šeimai – įdėkite obels šakelę.

Jurga Valery

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 6 = penkiolika

Kitos temos: