Karščiavimo priežasčių yra daug – gydytojui parodžius karščiuojantį vaiką nebūna taip, kad nebūtų aptinkama jokia liga.
Kai gydytojui neaišku, jis atlieka reikiamus tyrimus.
Virusų, sukeliančių ūmias kvėpavimo organų ligas, yra daugiau kaip 130.
Nėra žinoma tokio viruso, kuris sukeltų tik karščiavimą.
Vadinasi, kas nors nepastebėta, ypač jei vaiko neapžiūrėjo gydytojas, jam nebuvo atlikta jokių tyrimų. Be to, karščiavimas nelygus karščiavimui
Karščiavimas – tai organizmo gynimosi (dažniausiai nuo jam svetimų mikroorganizmų) ir prisitaikymo reakcija, kuri pasireiškia pakilusia organizmo temperatūra.
Temperatūros pakilimas stimuliuoja organizmą kovai su ligos sukėlėjais, skatina gamintis baltuosius kraujo kūnelius ir mobilizuoja juos efektyviau naikinti bakterijas ir virusus.
Karščiavimas – tai ne liga, o organizmo atsakas į infekciją ar uždegimą, rečiau – į jame vykstančius medžiagų apykaitos procesų pokyčius.
Taigi temperatūra yra įvairių ligų požymis, dėl kurio kreipiamasi į gydytoją
Karščiavimą sukelia bakterijos, virusai, pirmuonys, grybeliai ir jų toksinai, trauma, nudegimas, alerginė reakcija, psichinė trauma, kai kurie vaistai.
Karščiavimas yra naudinga reakcija.
Jis trukdo organizme daugintis ligų sukėlėjams, mažina jų atsparumą vaistams, intensyvina organizmo jėgas kovai su ligos sukėlėjais
Karščiavimas, kaip vienas iš daugelio ligų požymių, nenusako ligos sunkumo.
Labai klysta tie tėveliai, kurie, nors ir truputį pakilus mažylio temperatūrai, įvairiausiais būdais stengiasi ją sumažinti.
Taip trukdoma organizmui kovoti su liga.
Temperatūros mažinimas vaistais ne tik nepagreitina sveikimo, bet ir trukdo gydytojui realiai įvertinti ligonio būklę.
Negerai elgiasi tos mamos, kurios duoda vaistų nuo temperatūros ir nesikonsultuoja su gydytoju. Temperatūros mažinimas nėra ligos gydymas. Karščiavimas priklauso nuo organizmo savybių: vienas vaikas smarkiai karščiuoja esant mažiausiai dingsčiai, o kitam temperatūra vos pakyla.