Jei gimdysite ne miške, daug daiktų su savimi nereikia

ką pasiimti

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Jau kelios dienos prieš nustatytą apytikrę gimdymo datą reikėtų sukrauti į krepšelį daiktus, kuriuos vešitės į gimdymo namus.

Prasidėjus sąrėmiams ar nutekėjus vaisiaus vandenims moterys dažnai skuba ir ką nors pamiršta. Tačiau tikrai nereikia apsikrauti lagaminais ir ryšulėliais. Juk gimdysite mieste, vyras ar kitas artimasis bet kada nupirks ar iš namų aneš ko reikia.

GYDYTOJOS SĄRAŠAS

Ką reikėtų pasiimti važiuojant gimdyti?

Asmens dokumentą;

Nėščiosios lapą F-113, kurį gavote moterų konsultacijoje ir kur aprašyta jūsų nėštumo eiga, pagrindiniai tyrimų duomenys;

Asmens higienos reikmenų;

Chalatą, šlepetes, apatinio trikotažo;

Sauskelnių naujagimiui (gimdymo namuose paprastai duoda vystyklų, bet nepakenks turėti pakelį mažiausių sauskelnių);

Drabužėlių naujagimiui (gimdymo namuose leidžiama aprengti naujagimį savais drabužėliais, jie turi būti švarūs, išlyginti);

Įklotų po gimdymo. Rekomenduojami ne higieniniai paketai, bet įklotai, kurie yra platesni ir ilgesni nei paketai. Kai kurie įklotai sugeria nuo 225 ml iki 800 ml skysčio. Galima nusipirkti ir specialias higienines kelnaites, kurios gerai ir patikimai laikys higieninį įklotą.

Ar būtinai reikia paso, ar pakaks ir vairuotojo teisių?

Reiktų asmens dokumento su asmens kodu ir nuotrauka, bet geriausiai pasas, nes galimos įvairios juridinės situacijos.

Ko reikia vyrui?

Dabar nereikalaujama nei asmens dokumento, nei sveikatos pažymos, nes juk vaikas ateis į tą pačią aplinką, kaip ir tėvas. Ką duos ta pažyma? Juk tėvo liga niekur nedings… Patogumui ir higieniniais sumetimais vyrui reikėtų turėti šlepetes.

Kokio apatinio trikotažo patariate pasiimti moterims? Sakoma, kad paprastos kelnaitės po gimdymo netinka?

Tarpvietė greičiau sugyja, jei nuolat apiplaunama vartojant baktericidinį muilą ir daromos oro vonios. Kada nevaikštoma, reiktų atsigulti be jokių kelnaičių ir įklotų ir pagulėti. Taigi pirmomis paromis geriau tinklinės kelnaitės, jos reikalingos tik įklotui prilaikyti.

Ar pasiimti elastinio binto (po gimdymo sutvarstyti pilvą, kad greičiau susitrauktų), ar pirktis specialų korsetą po gimdymo?

Mankšta ir tik mankšta gali padėti, nes veržimas nukarusio pilvo tikrai nepakels. Padės aktyvi mankšta namie ar sporto klube po 6-8 savaičių.

Ar galima pasiimti atsigerti ar užkąsti į gimdyklą?

Tikrai galima. Jei moteris gimdo ilgai, tai ir vyras gi nori atsigerti, ko nors užkramtyti. Jei turėsite pasiėmę kokių pakramtukų, bus galima su malonumu pakramsnoti po gimdymo.

Kokių paketų pasiimti? Ar po gimdymo tinka įprasti?

Po gimdymo iš gimdos teka išskyros, vadinamos lochijomis. 2-3 paras po gimdymo lochijos būna raudonos, nes jose dar daug kraujo (kraujuoja žaizda buvusioje placentos prisitvirtinimo vietoje). Po 3 parų išskyros pamažu šviesėja, tampa rausvos.

Išskyros vis šviesėja ir maždaug 8-14 parą pasidaro šviesiai gelsvos, dar vėliau – po 3 savaičių jos tampa negausios, primena gleives. Pirmąją parą išskyrų išteka labai daug – apie 150-200 ml, vėliau jų vis mažėja.

Pirmąją savaitę, kai gimda gausiai valosi, paprastų higieninių paketų nepakaks. Gerai tinka įklotai, skirti šlapimo nelaikymui. Vaistinėse ir prekybos centruose dar prieš gimdymą nusipirkite specialių įklotų po gimdymo. Šie įklotai yra platesni ir ilgesni nei paketai. Kai išskyrų bus mažiau, tiks ir įprasti higieniniai paketai, o dar vėliau – ir įklotai.

Higieniniai paketai prastai praleidžia orą, todėl reikia leisti odai pakvėpuoti. Jokiu būdu negalima naudoti tamponų į makštį.

Patarė Kauno II klinikinės ligoninės gydytoja akušerė-ginekologė Goda Jievaltienė

MAMOS SĄRAŠAS

Spausdiname, ką į krepšį siūlo įsimesti neseniai pagimdžiusi mama Kristina.

Tikrai nedaug moterų gimdyvės krepšelį pradeda krautis paskutinę akimirką. Dauguma pradeda ruoštis likus keliems mėnesiams iki didžiojo įvykio, baimindamosi, kad ko nors neužmirštų. Gydytojai juokauja, jog kai kurios gimdyvės į ligoninę atvyksta su keliais lagaminais – kaip išsiruošusios į savaitę trunkančią poilsinę kelionę su antrąja puse! Bet būna ir tokių, kurios neįsideda naujagimio drabužėlių ir, gimus vaikučiui, dėl to labai gailisi (yra situacijų, kai gydytojai naujagimį į palatą atneša tik tada, jei jis aprengtas tėvelių parūpintais marškinėliais). Tuomet, norėdama vaikiuką matyti šalia, moteris išsiunčia „apsipirkti“ vyrą. Tokiuose reikaluose patirties neturintis tėtis nuperka arba ne tą, arba per brangiai.

Kad Jums kiltų kuo mažiau nesklandumų, remdamasi asmenine patirtimi ir gimdžiusių draugių patarimais, parengiau daiktų, kuriuos verta pasiimti į gimdymo namus, sąrašą.

Dokumentai. Jų reikės vos atvykus į priėmimo skyrių.

Negazuotas mineralinis vanduo. Jo paprastai reikia nemažai. Pasiimkite tris-keturis 1,5 litro talpos butelius, nes gerti tikrai norisi. Be to, mineraliniu gaivinasi ir vyras.

Užkandžiauti gimdymo palatoje gydytojai nepataria, nes jei prisireiktų atlikti operaciją, būtų atliekama nemaloni skrandžio valymo procedūra. Tačiau verta turėti, pavyzdžiui, džiūvėsių, jei nuvežta į pogimdyminę palatą norėsite valgyti.

Chalatu gimdyvė neturėtų rūpintis. Dažniausiai baltus marškinius ir chalatą skiria gimdymo namai. Nors tie drabužiai ganėtinai nuskalbti, bet tikrai patogūs ir pritaikyti gimdyvei. Puošnesnį chalatą galėsite dėvėti palatoje būdama su kūdikiu.

Nors tuomet irgi pasiūlomi ligoninės drabužiai, išskalbti kūdikių nealergizuojančiomis priemonėmis. Jei nuspręsite pasiimti savus naktinius marškinius, atkreipkite dėmesį, kad jie būtų lengvai atsegami – taip bus paprasčiau maitinti krūtimi kūdikį.

Šlepetės turi būti lengvai valomos, jei užtikštų kraujo lašas ar išsiterliotų. Pūkuotos ir puošnios visiškai netinkamos neštis į gimdymo palatą.

Turėkite sau vilnones kojines. Žinoma, tai priklauso nuo metų laiko, tačiau pasitaiko net karščiausią vasaros dieną, kad „purto vidinis drebulys“ ir norisi šilumos.

Turėkite natūralios vilnos kojinytes ir vaikučiui. Jos uždedamos netrukus po gimdymo. Vilnonės kojinės ne tik palaiko optimalią kojų temperatūrą, bet ir masažuoja vaikučio kojytes.

Reikės dviejų medvilninių kepuraičių naujagimiui. Viena uždedama iškart po gimdymo, todėl susitepa. Kūdikių specialistai, nunešę nuprausti vaikelį, paprastai paklausia, ar turite antrą kepuraitę.

Naujagimio drabužėliai. Jais vaikutis aprengiamas iškart po to, kai nuprausiamas. Drabužėlių reikės kelių komplektų, jei būnant ligoninėje juos išteptumėte ar vaikas „atpiltų“.

Sauskelnės. Dažnai gimdymo namuose gimdyvės gauna dovanų iš sauskelnes reklamuojančių firmų – kelis vienetus ar net visą pakuotę. Tačiau Jums gimdant tokios dovanos nebūtinai bus atvežtos, tad turėkite sauskelnių nusipirkę. Gydymo įstaigos jų duoti neprivalo. Sauskelnių pirkite ne iškart visą pakuotę, o vaistinėse paprašykite po kelis vienetus skirtingų gamintojų.

Ne visas sauskelnes naujagimių odelė toleruoja. Įsigijusios skirtingų firmų sauskelnes, galėsite išsiaiškinti, kurios Jūsų vaikučiui tinkamiausios. Nereikės išmesti ar atiduoti visos pakuotės, jei pirkinys kūdikiui nebus tinkamas.

Paketai po gimdymo. Geriausiai rinkitės tokius, kurie skirti šlapimo nelaikymui. Ligoninėje prireiks maždaug 10 vienetų. Tuomet galėsite nesinaudoti ligoninėje duodamomis palomis. Tai gana nepatogu.

Paketams arba paloms prilaikyti patariama įsigyti „tinklines” kelnaites. Jų yra kelių rūšių. Kelnaitės – nebrangios, pralaidžios orui, gerai skalbiasi ir greitai džiūsta. Reikės dviejų vienetų. Paprastai vaistininkės žino kokios jos, kai pasakote, kad reikės po gimdymo.

Liemenėlės. Jei galite, įsigykite specialiai skirtas maitinimui. Liemenėlę patariama nešioti nuo 37 nėštumo savaitės ir dieną, ir naktį. Nes krūtinės raiščiai yra vieninteliai, kurie po gimdymo negrįžta „į pradinę padėtį“. Liemenėlę nuolatos dėvėkite ir po gimdymo ne tik dėl gražios krūtinės išsaugojimo, bet ir dėl vaikučio – jei, pavyzdžiui, dieną maitinote vilkėdama liemenėlę, o naktį ją nusiėmėte, pienas iš krūties teka kitaip, o tai gali suerzinti vaikutį.

Pinigai. Jai ko nors prireiks, galėsite nusipirkti ligoninėje esančioje vaistinėje ar spaudos vietose.

Asmens higienos reikmenys. Čia viskas aišku – šampūnas, kremas, dantų pasta ir t.t.

Tepalas speneliams. Nemokėdamas žysti vaikutis gali pažeisti spenelius. Kad nekankintų skausmai ir nekiltų rimtesnių krūtų problemų, patariama įsigyti tepalą speneliams, kuriuo juos patepsite po kiekvieno maitinimo. Atkreipkite dėmesį – tai turi būti tepalas, o ne kremas! Kremas neturi gydomojo poveikio.

Tėčiui reikės patogių nuvalomų šlepečių ir kelių marškinių.

Tai pagrindiniai dalykai, kurių prireiks. Jei ko pritrūks, visuomet galima nusipirkti ar tėčiui nuvykti į namus pasiimti.

Namuose palikite drabužių kraitelę vaikui ir sau, kurią tėtis atveš, kai atvyks Jūsų parsivežti iš gimdymo namų.

Sėkmės!

Kaip matote, gydytojos ir mamos sąrašai beveik sutapo. Besikraudamos krepšį naudokitės jais abiem.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


du + 9 =

Kitos temos: