Kelintas buvai šeimoje? Tame slypi darnios santuokos paslaptis

šeima

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Yra daugybė teorijų, kaip „teisingai“ pasirinkti gyvenimo draugą, kad šeima nebraškėtų ir būtų ilgaamžė.

Astrologai suporavę zodiako ženklus į tobulai derančius ir visiškai nesutvertus būti kartu.

Daug patarimų duotų ir psichologai, kalbėdami apie sutuoktiniu tautybę, amžių bei intelektą. O sociologai Jums siūlo dar vieną gana įdomią teoriją.

Pasirodo, renkantis sau partnerį (-ę), reikia paisyti to, kelintas vaikas jis buvo šeimoje ir kelintais buvai tu pats. Šitai daug pasakys apie būsimų sutuoktinių tinkamumą vienas kitam. Tai visai nereiškia, kad dėl eilės tvarkos šeimoje vaikai užauga geresni ar blogesni.

Jie tik išsiugdo skirtingus įpročius, charakterio bruožus. O tai sukūrus šeimą labai svarbu.

VYRIAUSIAS VAIKAS

Iš pradžių jis auga vienas, po to atsiranda naujagimis, kuris reikalauja daugiau tėvų dėmesio. Vyresnėlio vaidmuo šeimoje irgi keičiasi: jis dar neužaugęs, tačiau jo pareiga – saugoti, prižiūrėti mažesnįjį, rodyti jam pavyzdį. Taip vyresnysis įgyja daug lyderio savybių, mokosi vadovauti, auklėti, jausti atsakomybę.

Jei tai vyriausia sesuo iš seserų

Paprastai ji išauga ryški, nepriklausoma, stipri asmenybė, sugebanti pasirūpinti savimi ir artimaisiais. Ji sunkiai priims kitų pagalbą bei patarimus, apie viską turės savo tvirtą nuomonę (bet tai nereiškia, kad ta nuomonė bus visada teisinga). Tokiai merginai geriausias partneris bus jauniausias ar bent jaunesnis seserų brolis, nes jis jau  bus pripratęs šalia savęs jausti stipresnes moteris. Jai gali tikti ir jaunesnis iš brolių ar net vienturtis, nes jis neįpratęs būti savarankiškas ir ją priims kaip motiną.

Jei tai vyriausia brolių sesuo

Tokios moters gyvenime vyrai bus patys svarbiausi. Ji su džiaugsmu galėtų mesti darbą ir rūpintis vyru, kurti jam gyvenimo tikslus, auklėti vaikus, rūpintis namais. Jai partneriu irgi geriausiai tiktų jauniausias seserų brolis, nes reikės žmoną pripažinti lydere. Jai gali tikti ir jaunesnis brolių brolis. Labiausiai netinkanti pora tokiai merginai – vyriausias brolių brolis: tokioje šeimoje bus nuolat ginčijamasi, kuris kurio turi klausyti, kuris yra šeimos galva.

Jei tai vyriausias brolių brolis

Be jokios abejonės, jis šeimoje stengsis būti lyderiu, tokie asmenys ir kolektyvuose dėl sugebėjimo organizuoti, priimti pagrįstus sprendimus greitai išsikovoja tokią vietą. Matyt, ne atsitiktinai daugiau nei pusė Amerikos prezidentų buvo vyriausi broliai šeimose. Tokiam vyriškiui geriausia partnerė – jauniausia brolių sesuo, pripratusi šeimoje prie antraeilio vaidmens. Jei toks asmuo veda brandžiame amžiuje, partnerė gali būti ir vyresnė brolių sesuo, nes jos lyderiavimas šeimoje vis dėlto ne toks kategoriškas, ir ji gali tapti tikrai gera gyvenimo drauge. Tačiau pats blogiausias sprendimas, kai vyriausias brolių brolis pasirenka vyriausiąją seserų seserį: jų gyvenimas bus panašus… į dviejų monarchų vienoje pilyje.

Jei tai vyriausias seserų brolis

Su tokiu bendrauti lengviau nei su vyriausiu brolių broliu. Jam geriausia pora – jauniausia brolių sesuo. Būtent su tokia jam pavyks nustatyti tokius santykius, prie kurių jis pripratęs. Jei jis ves vyriausiąją brolių seserį, nesutarimai dėl lyderiavimo šeimoje kils nuo pat bendro gyvenimo pradžios. Jauniausia seserų sesuo jam gali pasirodyti perdėtai mandagi, besimaivanti, nors ir pripažįstanti jo autoritetą.

Labiausiai jam netinkanti pora – vyriausia seserų sesuo.

JAUNIAUSI VAIKAI

broliai

Daivos Sirvydienės nuotr. www.fotodina.lt

Jauniausias vaikas šeimoje paprastai pripranta būti „mažyliu“ ir to jausmo neatsikrato iki senatvės. Kadangi augdamas šeimoje jis būna įpratęs savo pasiekti kaprizingu užsispyrimu, dažnai vaizduodamas įsižeidusį arba stengdamasis „sužavėti“ (šį bruožą išugdo patys tėvai, nuolat jį nepelnytai girdami, aukštindami). Toks elgesys partneriui greitai gali atsibosti.

Jei tai jauniausia iš seserų

Ji paprastai išauga linksma ir lengvabūdiška, linkusi į avantiūras. Ji gali būti kaprizinga, neorganizuota, užgaidinga. Į vyrus jai geriausiai tinka vyresnis seserų brolis. Jis su tokia asmenybe „susidoros“, nes patirtis padės kiaurai matyti visus jos kaprizus, gudrybes. Su vyresniu brolių broliu vargu ar santuoka bus vykusi, nes nė vienas jų neturės patirties, kaip elgtis su priešingos lyties atstovu „lygiosiomis“. Tačiau nepalankiausia jai ištekėti už jauniausio brolių brolio. Šeima bus visiškai nedarni, nes nė vienas jų nesugebės jai vadovauti.

Jei tai jauniausia brolių sesuo

Tai optimistiška, patraukli, įdomi moteris. Augdama ji įpranta jaustis esanti „ypatingoje“ padėtyje, ir tas jausmas ją lydi visą gyvenimą. Kadangi ji labiau mėgsta vyrų draugiją, tai turi didelį pasisekimą. Tačiau mokslininkai pastebėjo: kuo daugiau tokia asmenybė turi brolių, tuo sunkiau jai išsirinkti gyvenimo draugą. Ji visada stengiasi turėti kelis bičiulius, patikėtinius tarp vyrų. Geriausias vyras jai būtų vyresnysis seserų brolis, o blogiausias – jauniausias brolių brolis.

Jei tai jauniausias brolių brolis

Dažniausiai – tai visiškai nenuspėjama, kaprizinga, linkusi maištauti asmenybė. Jis komunikabilus, tačiau su moterimis paprastai būna pernelyg griežtas, nes neturi patirties su priešingos lyties asmenybėmis, todėl jų prisibijo. Dažniausiai šitą trūkumą jis maskuoja, vaidindamas klouną, maivydamasis. Tokiam geriausia pora – vyresnė brolių sesuo, nes ji artima motinos tipui. Jis galės savo gyvenimo kontrolę patikėti tokiai asmenybei, o ji sugebės savo vaidmenį atlikti, jo nepabrėždama, neužgaudama ambicijų. Su tokiu vaidmeniu susidoros ir vidutinė brolių sesuo. O sunkiausiai jis sugyvens su jauniausia seserų seserimi, nes nė vienas iš tokių sutuoktinių nepanorės prisiimti sau šeimos, buities rūpesčių.

Jei tai jauniausias seserų brolis

Jis pripratęs jausti moterų globą, todėl mano, kad šios jį dievina ir yra pasirengusios jam patarnauti. Kuo stipresnė buvo seserų globa, tuo sunkiau toks vyriškis sugebės rasti deramą vietą savoje šeimoje. Įsitikinęs savo teisumu, jis nuolat maištaus. Kuo daugiau toks vyras turi seserų, tuo sunkiau jam išsirinkti žmoną. Geriausiai jam tinka vyresnioji brolių sesuo, nes ji įpratusi globoti vyrus. Tačiau ir tokia žmona turi iš anksto žinoti svarbų dalyką: kad ir ką toks vyras vestų, jo seserys nesiliaus reguliavusios jo gyvenimu.

VIENTURTIS VAIKAS

Psichologai sako, jog vienturtis vaikas dažniau nei kitų šeimų vaikai paveldi savo lyties tėvų charakterį. Pavyzdžiui, mergaitė, kurios motina buvo brolių jauniausia sesutė, išaugs nepastovi, linkusi į flirtą, koketavimą. Tokių bruožų neišsiugdo vyresnės brolių sesers – motinos duktė.

Kadangi vienturtis berniukas nepripratęs artimai bendrauti su kitais vaikais, tai jis kur kas sunkiau nutuokia, kaip bendrauti su žmona kasdieniame gyvenime. Vienturtis sūnus – tai tėvų numylėtinis, jų nuolatinio žavėjimosi objektas. Todėl ir suaugęs bet kokias meilės apraiškas savo adresu jis priima kaip įprastą reiškinį, būtinybę. Jis sunkiai pripranta prie lygiateisių santykių, iš žmonos reikalauja, kad ši tik visapusiškai lengvintų jo gyvenimą, nieko nereikalaudama, net nepalikdama jokių teisių sau.

Vienturtis  neblogai sugyventų su jauniausia ar jaunesne brolių seserimi, nes galėtų jai komanduoti. Tik vargu, ar tokia žmona jausis laiminga: tas sugyvenimas paprastai būna tik vienpusiškas, kitam aukojant savąjį „aš“. Vienturtis gali sugyventi su vyresne brolių ar seserų seserimi, nes ši perims rūpestingos motinos vaidmenį. Pats netinkamiausias jo pasirinkimas – vienturtė. Ji paprastai įpratusi šeimoje būti „princese“, tad ir suaugusi ji iš aplinkinių, ypač iš vyrų, laukia išskirtinio dėmesio, hiperglobos. To reikalaus ir iš savo vyro. Todėl partneriu jai geriausiai tiktų vyresnysis seserų brolis arba pats vyriausias.

O labiausiai nevykęs pasirinkimas – vienturtis.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Sponsored Video

2 komentarai kategorijoje “Kelintas buvai šeimoje? Tame slypi darnios santuokos paslaptis”

  1. arnas
    2018/03/30 at 18:50 #

    As mazylis turintis vyresne seseri. Nebendrauju nei su tevais, nei su ja nei su jos vyru ir nezinau ar turi vaiku:) Kadangi tevai is kaimo mieste gyvenantys, o sesuo motinos kopija su „geresniais rubais“, tai tiesiog neturiu ka su jais kalbetis. Ne to lygio protas pas juos. Netgi sesers vyras is didelio uzsienio miesto, bet ir tas nepamate ar paprasciausiai per bukas buvo suprasti kas as. Todel tokiems kaip as patarimas: klausykite visada tevu ir likusiuju ka sako ir ka aiskina, nes jie yra jusu seima, bet viska darykite taip kaip manote kad yra teisinga jums. Jusu sprendimai yra patys teisingiausi, jeigu jie teisingai pataria tai nesipriesinkite specialiai ir svarbiausia nieko nekopijuokite ir neidealizuokite ka jie daro. Mazyliu esme buti savimi, nekreipiant demesio ka daro vyresni. Cia patarimas visiems jaunesniems seimoje, nes kaip suprantate logiskai vyresnis visada pavydes mazesniam jeigu jam protelio galvoje neuztenka:)))) O jus bukite protingesni ir mastykite kitaip – darykite ka darote ir nesvarbu ar turite dar jaunesniu seimoje. Ir stenkites su visais kalbetis taip kaip jums iseina ir nepersistenkite, nes taip kaip jusu liezuvis verciasi – tokia situacija seimoje ir yra:) tiesiog jus esate naturalus aplikai supanciai jus:) ir nesukite galvos jei ka izeidete – kai mazi jums tai nerupi, bet kai paaugate jau tampate atsakingesni ir tai darote kitais budais:))) Ir jei ka bando pripirsti kazkas is seimos, tai is karto stumkite nuo saves, jei tas zmogus paraleliai jusu seimos veiksmams veikia:)) Ieskokite visiskai savo ir aukokite gyvenime viska, kad tik savo viska rastumete. Ir tada jus pamatysite kokie jie negeri zmones yra:))) Kokie jie egoistai ir siaip buki yra, nes gi jus mazylis ir nieko nereikalaujate o jie jums syka ant galvos:))Ir priejome svarbiausia tema pinigai: taupykite savo ir visada kaupkite viska. Nepasitikekite nei tevais nei seserimi ne trupucio, nes reikiamu momentu ju kaip nebuve ant zemes:) Nes finansai yra beveik didziausias smugis jusu asmenybei siais laikais. Mano atveju mane taip paavede sesuo, kad net ziauru pagalvoti, o priedo dar jei bando istaisyti klaida, taai jus neisivaizduojate kaip skaudu tai yra:)) Bet as kaip mazylis esu as pats sau:) Man jie nerupi tupi paadareliai zemes:)) as toliau darau ka darau, ir toliau mesla taskau nuo saves ir stumiuosi pirmyn:)) Sekemes visiems:)) BUKITE SAVIMI VISUR IR VISADA:))))))))

  2. 2020/01/15 at 05:03 #

    Geri zodziai man padejot labai,taip Pat ir as darysiu,nes per metuslaiko nesulaikiau nei vieni zodelio,ar padeti reikia,kaip Tau sekasi,ar turi pavalgyti,ignoruoja skambucius,Bei nesistengia bendraut,viskas darysiu kaip arnas.vaiku nuotrauku nesiuncia nu krc as soke lengam…kaip nors gal issikrapsgysiu I normally gyvenima,esu jaunesnis uz broli aryimiausia ,beveik vieno kraujo,daugiau nei draugu…jooo lengvam soke as.tiek mama tokia pati ziauru tikrai,sudais Sika pastiviai nnn metu,kaip tik juis prisimenu palieku kaip sudo gabalas…ir siaip nebendraukit su zminem kurie padeje ant jusu, keiskit viska,gal pavyks.

Palikite atsiliepimą


septyni + = 12

Kitos temos: