Kokie ženklai gali pranešti apie sąnarių ligas ir, ką daryti juos pastebėjus?

Vienas iš požymių, kurį pastebėjus, galima įtarti ir sąnarių susirgimus, yra sąnarių traškėjimas

Sąnariai – ypatinga mūsų kūno dalis. Tik tuo atveju, jei mūsų sąnariai bus sveiki, galėsime nevaržomai judėti. Na, o judėjimas, kaip žinia, kiekvienam iš mūsų yra gyvybiškai svarbus.

Be judėjimo, nebūtų ir mūsų sveikatai taip reikalingo sporto, negalėtume dirbti ir fizinio darbo, o taip pat – atlikti namų ruošos. Dar daugiau, be judėjimo sunku įsivaizduoti ir keliones, pasaulio pažinimą bei įdomų, turiningą laisvalaikį. Taigi, labai svarbu tinkamai rūpintis savo sąnariais, kad jie visada būtų sveiki. Tačiau ir tai – dar ne viskas: taip pat labai svarbu akylai sekti savo organizmą bei gebėti laiku pastebėti jo siunčiamus ženklus, kad galėtumėte imtis tinkamų sprendimų. Taigi, kokie ženklai gali byloti apie sąnarių ligas? Jų yra daug ir kviečiame su jais susipažinti.

• Vienas iš požymių, kurį pastebėjus, galima įtarti ir sąnarių susirgimus, yra sąnarių traškėjimas. Žinoma, jei sąnarių traškėjimą išgirstate vos kartą per kelis mėnesius, nieko tokio, tačiau, jei šį garsą išgirstate kone kasdien, tokiu atveju tikrai verta sunerimti.

•Jei pastebite, kad rytais pabudus tampa vis sunkiau sportuoti, atlikti namų ruošos darbus ar tiesiog keliauti pėsčiomis  į darbą, nes jaučiate sąnarių sąstingį, tai tokiu atveju,  irgi galima įtarti tam tikrus sąnarių susirgimus.

•Jei pastebite paraudimus, tose vietose, kuriose yra sąnariai, o taip pat, jei jaučiate šilumą, kaitinimą, tose vietose, kur yra jūsų sąnariai, tai irgi gali būti ženklas, kad sergate sąnarių liga arba jus ištiko jų uždegimas.

• Jei tampa sunku įveikti ilgus atstumus, nes paėjus kelis kilometrus imate jausti diskomfortą sąnarių srityje ir norisi jau ne tęsti kelionę, o tiesiog prisėsti pailsėti, tai irgi gali būti ženklas, kad jus kamuoja sąnarių liga.

• Patinimas tose vietose, kur yra sąnariai, irgi gali byloti apie ligą.

•Na, ir, žinoma, skausmas sąnarių srityje, irgi gali pranešti apie sąnarių ligas.

Taigi, jei pastebite bent vieną iš šių požymių, kuo greičiau kreipkitės į specialistus, kad būtų atlikti reikiami tyrimai bei įvertinta situacija, paskirtas reikiamas gydymas. Vienų iš sprendimų, gali tapti ir sąnario keitimas. Apie tai daugiau sužinosite Sanariokeitimas.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 − aštuoni =

Kitos temos: