„Mamų unija“ kuria ambicingą projektą Lietuvoje – „Šeimos namus“. Jūs irgi galite prisidėti

Girdėdamas ir matydamas kasdienes sergančių vaikų artimųjų istorijas, „Mamų unijos“ fondas prieš kelis metus pradėjo statyti „Šeimos namus“

Vėžiu sergančių vaikų gydymas vidutiniškai trunka nuo 5 mėn iki 2 metų. Visą šį laiką tik vienas iš tėvų gali būti kartu su sergančiu vaiku. Kitiems šeimos nariams gyventi kartu galimybių nėra. Nors šalies gydymo ir susijusios įstaigos deda visas pastangas siekdamos užtikrinti efektyvų gydymo procesą ir pagalbą sergančių vaikų šeimoms, kompleksinio sprendimo šeimai nėra.

Almos šeima augina du vaikus. Nuo ligoninės, kurioje ji slaugo sergantį sūnų, iki namų – 240 km. Todėl mažasis sūnus artimuosius mato vos kelias dienas per mėnesį.

„Pasiilgsta Gytis labai brolio, nors atrodo, kai būdavo namuose ir pešdavosi, ir pykdavo, bet labai jie vienas kito pasiilgta“ – atvirai ir jautriai apie šeimai kylančius išbandymus pasakoja Alma, 9 m. Gyčio mama.

Girdėdamas ir matydamas kasdienes sergančių vaikų artimųjų istorijas, „Mamų unijos“ fondas prieš kelis metus pradėjo statyti „Šeimos namus“ . „Šiandiena bendrieji statybų darbai jau eina į pabaiga, o siekiant kaip galima greičiau atverti „Šeimos namų“ duris sergančių vaikų šeimoms, labai reikalinga visų mūsų palaikymas ir parama“ – sako Eglė Mėlinauskienė, „Mamų unijos“ fondo prezidentė.

Šeimos namai sudarys sąlygas visai šeimai gydymo metu gyventi kartu bei kurs saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką visai sergančio vaiko šeimai.

Šalia Santariškių statomuose „Šeimos namuose“ bus įrengta 11 gyvenamųjų kambarių, pritaikytų specialiai sergančių vaikų priežiūrai ir jų šeimų poreikiams. „Šeimos namuose“ bus teikiama socialinė ir psichologinė pagalba ne tik sergantiems vaikams, bet ir jų artimiesiems.  Po tuo pačiu stogu įsikurs reabilitacijos ir sporto centras, meno terapijos ir žaidimų kambarys. Informaciniame centre tėvai galės sužinoti apie ligą, gydymo eigą, gydymo galimybes užsienyje.

Šalia Santariškių statomuose „Šeimos namuose“ bus įrengta 11 gyvenamųjų kambarių

„Susitelkę mes galime sukurti galimybę sergančių vaikų šeimoms būti kartu“ – sako Eglė Mėlinauskienė, „Mamų unijos“ fondo prezidentė, kviesdama palaikyti „Šeimos namų“ kūrimą siunčiant žinutę ar skambinant trumpuoju numeriu 1344  (žinutės ir skambučio kaina 5 eur.).

Pasak Gyčio mamos Almos, būtent šeimos ligoninėje jiems trūksta labiausia, visą kitą jie turi. „Šeimos namai“ sudarys galimybę sergantiems vaikams ir jų artimiesiems būti kartu gydymo metu..

Visas projekto biudžetas siekia daugiau kaip 2 mln. Eur. Vidinės apdailos darbams ir įrengimui dar reikalingi 800 tūkst. Eur.

Fondas dėkoja „Chicago Mothers foundation“, Kazicko fondui, AB Lietuvos energija  ir kitiems rėmėjams, pirmiesiems patikėjusiems šia idėja. Tokių namų praktika pasiteisino jau daugelyje pasaulio šalių. „Tikimės dar šiais metais „Šeimos namus“ turėsime jau ir Lietuvoje“ – sako Eglė, fondo prezidentė.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− trys = 4

Kitos temos: