Tikriausiai pastebėjote vaikų, kurie kalbasi su savo laikrodžiu, kaip mažieji Džeimsai Bondai.
Šis išmanusis laikrodis yra „Gudrutis“. Jo populiarumas auga nenumaldomai, nes gaminys idealiai patenkino tiek vaikų, tiek tėvų poreikius. Ne veltui pernai „Gudrutis“ gavo „Topoc Centro“ Metų gaminio apdovanojimą.
Prieš mokslo metus susidomėjimas šiuo pradinukų atributu auga, todėl atsakysime į dažniausius tėvų klausimus. Atsako „Gudručio“ kūrėjų komanda.
Kas yra „Gudrutis“ – telefonas ar laikrodis?
Tai ant rankos segamas spalvingas laikrodukas, kuris turi išmaniojo telefono funkcijas. Kitaip tariant – tai laikrodžio formos telefonas.
Vaikas, nešiojantis „Gudrutį“, gali susisiekti su 10 abonentų, artimieji irgi gali paskambinti vaikui „į laikrodį“.
Laikroduke įmontuotas fizinis pagalbos mygtukas, jį paspaudus, laikrodis automatiškai renka tris nurodytus numerius iš eilės.
Kokio amžiaus vaikams skirtas „Gudrutis“?
Laikrodukas skirtas pradinukams, kurie jau gana daug laiko praleidžia savarankiškai, nelydimi tėvų. Tačiau yra tėvų, kurie perka „Gudručius“ ir 12 metų vaikams, nes… taip apaugo juos nuo naršymo internete ir socialiuose tinkluose, kompiuterinių žaidimų. Tarkime, vaikas turi tikrą išmanųjį telefoną, bet juo naudotis gali tik namuose, o į mokyklą jis eina su „Gudručiu“ – kad neišsivystytų priklausomybė nuo išmaniojo telefono, kad neblaškytų savo ir kitų dėmesio per pamokas.
Kodėl tėvai turėtų rinktis „Gudrutį“, o ne paprastą išmanųjį telefoną?
„Gudrutyje“ įmontuota navigacinė sistema. Tėvai, įsidiegę lietuvišką programėlę, gali savo telefone matyti vaiko buvimo vietą ir judėjimą. Laikrodžiai turi geotvoros nustatymo galimybę, vaikui išėjus iš numatytos zonos, siunčiami pranešimai į aplikaciją.
Pirmiausia „Gudrutis“ ir kurtas, kaip vaikų stebėjimo prietaisas, turintis GPS navigaciją, dabar šis laikrodukas labiau naudojamas kaip pirmasis vaiko išmanusis telefonas.
Ar gali „Gudručiu“ naudotis vaikas, kuris dar nemoka skaityti?
Taip, nemokantis skaityti vaikas gali valdyti „Gudrutį“, nes jo meniu sudaro animacinės ikonėlės, o abonentai sunumeruoti. Beje, šiuos telefonus perka ir 2 metų vaikams… kad matytų, kur auklė su vaiku leido laiką, kur ėjo pasivaikščioti. Tuomet „Gudrutį“ sega ne ant rankytės, o įdeda į vežimuką.
Ar į „Gudrutį“ galima siųsti SMS žinutes?
Skaitančiam vaikui galite į laikroduką rašyti SMS žinutes, pavyzdžiui, kai jis laksto kieme, galite žinute jį pakviesti valgyti.
Ar pats vaikas gali rašyti žinutę iš „Gudručio“?
Vaikas iš „Gudručio“ gali skambinti bei išsiųsti balso pranešimą. Tačiau, tėveliai iš „Gudručio“ programėlės gali išsiųsti ir tekstinį pranešimą į laikroduką, kuris bus atvaizduotas ekrane.
Ar visi gali pajungti „Gudrutį“, ar tai lengva?
Nupirkus vaikui „Gudrutį“ dar reikia SIM kortelės. Galite pirkti paprasčiausią duomenų papildymo kortelę, arba tapti telekomunikacijų įmonės klientu ir kas mėnesį mokėti nedidelį mokestį už sunaudotus duomenis.
Kiek „Gudrutis“ išnaudoja pinigų? Ar gali ateiti sąskaita didelei sumai?
Šis telefonas sunaudoja labai mažai duomenų – apie 50 MB per mėnesį, o tai sudaro apie 3–5 eurus per mėnesį.
Galima nusipirkti išankstinio apmokėjimo „Gudručio“ kortelę, kurios duomenų užteks laikrodukų naudojimui metams.
Ar patvari apyrankė, ar nereikės jos dažnai keisti?
Apyrankė pagaminta iš patvaraus silikono. Kartais ją reikia pakeisti po 1,5–2 metų nešiojimo. Laikui bėgant jos gali susidevėti, tačiau yra lengvai keičiamos.
Ar galima rinktis iš įvairių modelių, nes vaikai nori išskirtinumo?
Savo „Gudrutį“ galima išsirinkti iš keturių modelių. Kiekvienas modelis turi ir skirtingų spalvų pasirinkimo galimybę.
Ar galima išjungti „Gudručio“ garsą, kad netrukdytų per pamokas?
Taip, dėl lietuviškos aplikacijos „Gudrutis“ laikrodukuose galite pasirinkti „netrukdymo laiką“ – tuomet iš anksto pasirinktu metu, pavyzdžiui, per pamokas, laikrodukas vaikui netrukdys ir skambučių nepriims. Kitas variantas – begarsė laikroduko aplinka, kurią galite pasirinkti kiekviename modelyje, o kai kurie modeliai turi ir vibracijos funkciją.
Ar galima su „Gudručiu“ žaisti mobiliuosius žaidimus?
Ne, „Gudrutyje“ nėra mobiliųjų žaidimų, todėl laikrodis neblaško vaiko dėmesio.
Kokia garantija suteikiama „Gudručiui“?
Visiems „Gudručiams“ suteikiama 2 metų garantija, baterijai taikomas 6 mėnesių garantinis laikotarpis.
Ar „Gudrutis“ gali matuoti vaiko žingsnius ir rodyti, kiek vaikas buvo judrus per dieną?
Taip. Prietaise integruotas žingsniamatis.
Ar laikroduką reikia įkrauti į tinklą?
Taip, kaip ir kiekvieną telefoną. Naujausių modelių krovikliai turi magnetus, nereikia kišti kištuko į patį laikrodį, o tik priliesti daviklį.
Ar greitai išsenka „Gudručio“? baterija?
Įkrauti reikia maždaug kas 2–3 dienas.
Ar žinodamas „Gudručio“ telefono numerį, vaikui gali paskambinti bet kas?
Ne, į vaiko „Gudrutį“ gali paskambinti tik tie 10 abonentų, kurių numeriai suvesti laikrodyje. Svetimi žmonės, kurių telefonai nesuvesti į vaiko laikroduką, jam neprisiskambins. Vaikas bus apsaugotas nuo piktavalių žmonių skambučių.
Ar vaikas jo nesuniokos labai greitai?
Kadangi „Gudručių“ yra įvairių modelių, jų atsparumas labai priklauso nuo nešiojimo bei saugojimo. Žinoma, laikrodukai atsparūs smūgiams, įbrėžimams, kai kurie modeliai net vandeniui. Tačiau, reikia turėti omenyje, jog tai yra telefonas, tad naudotis juo reikėtų atsakingai.
Kiek kainuoja „Gudrutis“ ir kur jį nusipirkti?
Gudručių kainos svyruoja nuo 54,89 Eur iki 119,89 Eur. Laikrodžių–telefonų galima įsigyti internetinėje parduotuvėje gudrutis.lt ir „Gudručio partnerių“ parduotuvėse bei salonuose.
„Mamos žurnalas“\
Susiję straipsniai