Vaikas su „Gudručiu“ – kieme saugus, kaip mamos glėbyje

Lietuvių sukurtas vaikiškas telefonas-laikrodis „Gudrutis“ puikiai tiks savarankiškai vaiko pradžiai

Valandų valandos kieme, savaitgaliai močiutės sodyboje, nakvynė pas draugą sodo namelyje, pirmoji stovykla – sunku išvardinti, kiek vaikas patirs jau visai netrukus.

Žiema naminė, vasara laukinė

Baigėsi šaltasis sezonas, kurį galėtume pavadinti naminiu. Tai visiška komforto zona tėvams, nes vaikas pasiekiamas ranka, – štai, žaidžia šalia. Dabar turėsime išgyventi mažiausiai 6 „laukinius“ mėnesius, kurie vaikams yra patys smagiausi, o tėvams atneša daugiausia jaudulio.

Žinoma, kūdikis nuo jūsų kojų vargu ar paspruks, bet jau išmokęs vaikščioti mažylis gali greitai išgaruoti iš tėvų akiračio, ką ne kartą iš patirties pasakojo mamytės. Ar teko patirti jausmą, kai tik minutei patikrini telefoną, atsakai draugei į žinutę, pakeli akis – o kūdikėlis jau už pusės kilometro? Tai kiemo klasika.

Vis dėlto didieji padaužos yra vaikai nuo 6–7 metų, nes tuo metu tampa (o ir turi tapti!) savarankiškesni. Pavasarį pradinukai jau patys nori grįžti namo be tėvų palydos, užsukti į svečius pas klasės ar kiemo draugus, atostogas praleisti stovyklose ar pas senelius, o į kiemą eiti neįsikibę mamos rankos.

Tas laikas, kai vaikas pradeda savarankiškai leisti laiką, tėvams sukelia daug įtampos. Pirmiausia pasidalinsime klasikiniais patarimais, kaip sumažinti šį atsiskyrimo stresą.

Kaip vaikus išmokyti atsargumo

Padėkite vaikui įsiminti savo vardą, pavardę, telefono numerį, adresą. Tol atlikinėkite pratybas, kol įsitikinsite, kad vaikas tikrai galės svetimam žmogui pasakyti, kas jis toks ir kur gyvena.

Paaiškinkite, kad jei jau pasimestų, lai stovi gerai matomoje vietoje, o ne kur nors užlindęs. Jei vaikas gali suvokti, aiškinkite, kad pasimetęs jokiu būdu nejudėtų ir stovėtų. Kad ne jis jūsų ieškos, o jūs – jo.

Eidami į masinio susibūrimo vietas, įdėkite į vaiko drabužių kišenę kortelę su adresu ir telefonu, kur kreiptis vaiką radus. Jei atostogaujate užsienio kurorte, į vaiko kišenę ar kuprinę įdėkite vizitinę kortelę viešbučio, kuriame apsistojote, ar šiaip ranka užrašykite tikslų adresą ir savo mobiliojo telefono numerį.

Išmokykite vaiką atskirti patikimus žmones – uniformuotą apsaugos darbuotoją, policininką, pardavėją su ženkleliu ar į mamą panašius asmenis (tai gali būti nėščia moteris ar moteris su vaikais).

Išmokykite vaiką niekur neiti su jam nepažįstamais žmonėmis, kad ir ką jie sakytų.

Aprodykite vaikui vietovėje esančias saugias vietas – parduotuvę, restoraną, degalinę. Paaiškinkite, kokios pagalbos galima iš ten tikėtis.

Išmokykite vaiką surinkti policijos telefono numerį, kad pats galėtų paskambinti. Parduotuvės darbuotojai tikrai leis pasinaudoti telefonu, jei vaikas bus pasimetęs ir norės paskambinti policijai.

Išleisdami vaiką į lauką vieną, aprenkite ryškesniais drabužiais ar bent uždėkite ryškią kepuraitę, kad lengviau būtų galima stebėti per langą.

Na o šiuolaikiškiems tėvams patariame pasižvalgyti po technologijų pasaulį. Toli ieškoti nereikia – lietuvių sukurtas vaikiškas telefonas-laikrodis „Gudrutis“ puikiai tiks savarankiškai vaiko pradžiai.

„Gudrutis“ – tai ant rankos segamas išmanusis laikrodis vaikui

Tiems, kurie dar negirdėjo apie „Gudrutį“

Kas yra „Gudrutis“? Tai ant rankos segamas išmanusis laikrodis vaikui – žaismingas ir funkcionalus, turintis svarbiausias mobiliojo telefono funkcijas.

Vaikas, nešiojantis „Gudrutį“, gali susisiekti su 10 abonentų (priklausomai nuo modelio), artimieji irgi gali paskambinti vaikui „į laikrodį“. Tačiau nežinomi numeriai yra blokuojami, todėl vaikui nepaskambins svetimi žmonės.

Į laikroduką galima rašyti SMS žinutes arba siųsti balso pranešimus. Mažylis irgi gali siųsti balso žinutes, o tai vaikams leidžia pasijausti superagentais.

Išmanusis laikrodis vaikui turi įmontuotą fizinį pagalbos mygtuką – jį paspaudus, laikrodis automatiškai renka tris nurodytus numerius iš eilės.

„Gudrutyje“ įmontuota GPS navigacinė sistema. Tėvai, įsidiegę patogią lietuvišką programėlę, gali savo telefone matyti vaiko buvimo vietą ir judėjimą. Programėlė leidžia tėvams redaguoti adresų knygą bei laikrodžio nustatymus.

Vaikiškas laikrodis su GPS turi geotvoros nustatymo galimybę, vaikui išėjus iš numatytos zonos, automatiškai išsiunčiama SMS žinutė tėvams.

Laikrodyje yra žingsniamatis, kuris leidžia sekti vaiko aktyvumą.

Labai svarbu, kad „Gudrutis“ yra lietuvių sukurtas produktas, jis atitinka aukščiausius saugumo standartus, visi tėvų pateikiami duomenys yra saugomi patikimuose serveriuose.

„Gudručio“ kūrėjaiiaugiasi, kad šį prietaisą pamėgo mažoji auditorija. „Vaikai su juo jaučiasi kaip tikri superherojai“, –  iš savo patirties sako direktorius Paulius Sirevičius.

Laikroduką labai paprasta naudoti – net mažiausieji valdymą perpranta per kelias minutes, be to, vaikui nereikia mokėti skaityti, nes funkcijos parodytos ikonėlėmis. Vaikams, be abejonės, svarbu tai, kad laikrodis yra spalvingas ir atrodo „kietai“, – juk tokius prietaisus turi tikri superagentai!

Kuo „Gudrutis“ mažam vaikui pranašesnis už mobilųjį telefoną

Anksčiau tėvai, norėdami kontroliuoti vaikus, jau pirmokams įduodavo mobiliuosius telefonus. Tačiau vienintelį patogumą (susisiekti su vaiku) nusverdavo galybė nepatogumų. Pirmiausia – daugumoje mokyklų mobiliaisiais telefonais pradinukams išvis neleidžiama naudotis. Antra, jeigu naudotis leidžiama (kad ir per pertraukas), tokio amžiaus vaikai neatsispiria žaidimams ir naršymui. Be to, telefonas mažo vaiko rankose – jaukas vagims. Vis dėlto didžiausias nepatogumas, kad nors telefonas ir su vaiku, šis juo neatsiliepia 9 kartus iš 10, nes negirdi, mat telefonas giliai kuprinėje ar rūbinėje.

Laikrodžio priežiūra yra paprasta, labai panaši, kaip ir mobiliojo telefono: „Gudrutį“ reikia įkrauti maždaug kas 2–3 dienas

Nupirkau vaikui „Gudrutį“, o kas toliau?

Nusipirkę „Gudrutį“, gausite 2 metų garantiją ir pilną techninį aptarnavimą. „Gudručio“ komanda įsikūrusi Vilniuje ir visuomet pasiruošusi padėti, kilus bet kokiems klausimams.

„Gudrutis“ veikia su SIM kortele, turinčia mobilius duomenis. Kortelę galite įsigyti kartu su laikrodžiu arba tapti telekomunikacijų įmonės klientu ir kas mėnesį mokėti nedidelį mokestį už sunaudotus duomenis.

Laikrodžio priežiūra yra paprasta, labai panaši, kaip ir mobiliojo telefono: „Gudrutį“ reikia įkrauti maždaug kas 2–3 dienas.

Gyvas įrodymas – tėvelių atsiliepimai

„Vertas! Mums labai pasiteisinęs pirkinys. Mokykla neleidžia nešiotis telefono, tad labai patogu susiskambinti“. Mama Dovilė

„Kadangi dukra daug laiko praleidžia lauke, o kiemas didelis, tai tenka paskambinti, kad grįžtų pavalgyti. O per mokslo metus „Gudrutis“ puikus pagalbininkas užmesti akį į vaiko buvimo vietą GPS“. Mama Irma

„Sūnus šiemet iškeliavo į pirmą klasę, ta proga gavo dovanų „Gudrutį R10“. Nepamainomas daiktas, nes nekyla pagundų žaisti pertraukų metu, o susiskambinti visada gali“. Mama Rita

„Turime ir labai džiaugiamės, kad nupirkome. Ir sūnui patinka, ir mamai daug ramiau“. Mama Jurgita

„Pačios geriausios rekomendacijos, sėkmingai naudojamės jau daugiau kaip metus!“ Mama Vesta

„Ilgai neišsikrauna, ne taip, kaip mobilusis telefonas. Surandamas, net jeigu ir pametamas! Kartą dukra grįžo be „Gudručio“ ir neprisiminė, kur paliko. Suradome staigiai, per GPS, – buvo palikusi pas draugę“. Mama Ginta

Laukite naujų modelių

„Gudrutis“ nuolat tobulinamas, atsižvelgiant į klientų poreikius. Šį pavasarį bus pristatyti nauji, patobulinti, modeliai bei atnaujinta programėlė – kad naudoti būtų dar patogiau!

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 5 = keturi

Kitos temos: