Perlai: kokius perlus geriausia rinktis nuotakoms?

Senovės graikai tikėjo, kad perlai yra undinės ašaros tapusios brangakmeniais

Perlas – vienintelis brangakmenis sukurtas gyvo organizmo – austrės. Tačiau nors organizmas tas pats, sukurti perlą – sunkus darbas, kurio rezultatas gali būti labai skirtingas. Skiriasi formos, spalvos, net rūšys. Senovės graikai tikėjo, kad perlai yra undinės ašaros tapusios brangakmeniais. Vėliau viduramžiais žmonės manė, jog perlai – našlaičių ašaros, o dar vėliau rusai galvojo, kad perlai – moliuskų kiaušiniai.  Dabar jau žinoma, kad tai – ypač vertingas brangakmenis susiformuojantis austrėse dėl svetimkūnio patekimo į organizmo vidų. Taip pat tai dažniausiai įvaizdžio dalis papildanti nuotakos grožį. Taigi, kokios perlų rūšys ir ką vertėtų rinktis būtent nuotakoms?

Perlų rūšys

Perlai įprastai būna dviejų rūšių: natūralūs ir kultivuoti. Natūralūs perlai yra labai reti, nes jie formuojasi natūraliai, moliuskuose (be žmogus įsikišimo). Šio akmenėlio augimo procesas vyksta kai į moliuską patenka parazitas, smėlis ar dar koks kitas svetimkūnis. Laikui bėgant jūros gyventojas – moliuskas –  padengia perlamutru svetimkūnį – taip susidaro perlas.

Kultivuoti perlai, kaip ir natūralūs, užauga moliuskuose, tačiau skiriasi pats procesas – žmogus į moliuską įsodina branduolį. Perlas auga nuo aštuoniolikos mėnesių iki ketverių metų (priklausomai nuo perlo rūšies).

Gėlavandenis kultivuotas perlas

Kultivuotas gėlavandenis perlas dar kitaip žinomas kaip upinis perlas. Tačiau jie auginami ne tik upėse, bet ir ežeruose ar tvenkiniuose. Šios rūšies perlai yra vieni iš labiausiai paplitusių šiuo metu rinkoje, nes viena kriauklė gali išauginti perlus net iki 25 kartų!

Gėlavandeniai perlai pasižymi švelniomis pastelinėmis natūralių perlų spalvomis: balkšva, rožine, persikine, levandų. Šios spalvos yra visiškai natūralios. Taip pat jie gali būti dažomi, todėl galima pamatyti ir tokių spalvų kaip: juoda, raudona, violetinė, safyro, ryškiai geltona ir t. t. Būtent iš šių akmenėlių dažniausiai kuriami auskarai su perlais ir kiti nuotakos papuošalai. Be abejonės, joms įprasta rinktis pastelinių spalvų akmenėlius. Tačiau pasitaiko ir ryškų įvaizdį, norinčių palaikyti merginų.

Kultivuotas jūrinis perlas

Jūrinis ir tvenkiniuose auginamas perlas – nėra tas pats. Štai jūrinis perlas auginamas ypač sūriuose vandenyse Japonijoje, Kinijoje ir Vietname. Šie perlai pasižymi tobula apvalios spalvos forma. Dažniausios spalvos: balta, šviesi aukso, rožinė ar kreminė. Šie akmenėliai – brangesni.

Majorica perlai

Tai – išskirtinė kultivuoto perlo rūšis. Kaip ir perlų, užaugintų austrėse, taip ir kuriant Majorica perlus, naudojamos organiškos procedūros ir medžiagos, esančios gamtoje. Šių perlų gamyboje naudojant pažangiausias technologijas ir specialų procesą, Majorica perlus galima laikyti „tobulais perlais“ dėl jų spalvos, blizgesio, tekstūros ir ilgaamžiškumo. Kaip žinoma, auskarai su upiniais perlais – geriausias derinys, tačiau Majorica perlai taip pat labai tinka būtent auskarų gamyboje.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 − aštuoni =

Kitos temos: