Antrasis mėnuo. Vesta-2001

Vesta

Vesta

Fotografė Greta Skaraitienė 2001 metų sausio 8 dieną pagimdė net 4 kg sveriančią dukrytę Vestą. Kas mėnesį stebėsime, kaip auga šis kūdikis.

Kai prieš mėnesį lankėme Vestutę, džiaugėmės mergaitės ramybe ir jaukumu. Beveik visą laiką ji miegojo, o prabudusi tyliai stebėjo suaugusiuosius. Šį kartą susitikimas buvo daug judresnis. Dviejų mėnesių mergaitė aktyviai dalyvavo vakarėlyje. Pakaitomis ją nešiojo mama, tėtis, močiutė ir svečiai. Jei nešikas atsisėsdavo, Vesta bematant pradėdavo burbėti. Greitai tapo aišku, kas šioje šeimoje laiko visas vadeles…

Papusryčiavusi 6 valandą Vesta dar pamiega iki dešimtos. Tada abi su mama nusileidžia iš miegamojo antrame aukšte. Prasideda diena, kuri, pasak mamos Gretos, pralekia kaip mirksnis. Pirmiausia – rytinis tualetas: išvalomos ir patepamos visos raukšlelės, švarinamos ausys, plaunamas užpakaliukas.

Dieną Vesta labai mažai miega – kelis kartus po 15-20 minučių. Vos mama paguldo į lovytę, nutipena ant pirštų galų, po keliolikos minučių išgirsta tylų bet atkaklų burbėjimą. Jei nesuskumba prie dukros prieiti, išgirsta čaižų spygtelėjimą. Taip Vesta parodo, kad jau išvesta iš kantrybės.

Kai tėtis grįžta iš darbo, prasideda jo laikas. Santūrusis Vygintas prašė straipsnyje per daug apie jį neišsiplėsti. Tačiau Greta išdavė, kad tėtis dažnai gėrisi dukrele. Sūpuoja ir sako: „Atrodo, žiūrėtum ir žiūrėtum. Ir nieko daugiau nebereikia…“

Ilgomis būdravimo valandomis mergaitė turi veiklos: kasdien su močiute daro mankštą, keliauja po kambarius ant kieno nors rankų. Paguldyta ant pilvo puikiai kelia galvą, paguldyta ant nugaros riečiasi sėstis (jei įsikimba į suaugusiojo pirštus). Labai mėgsta žiūrėti į degančią žvakę, pro langą. Energingai sukasi ir į televizorių.

Mergaitė mielai atsišaukia į kalbinimus. Pamaloninta dėmesio, atsako: „Euu – euu“. Kartais išsprūsta „Vajeee“ arba „Ajajai“. Neseniai močiutei pavyko anūkę prajuokinti. Vesta nusikvatojo balsu. Mergaitė mielai šypsosi visiems artimiesiems.

Antrą gyvenimo mėnesį Vestai teko kelias valandas praleisti be mamos. Tėvai išėjo į kavinę pažymėti Gretos 28-ojo gimtadienio. Su anūke liko močiutė. Šiaip mergaitė apie 20 valandą užmiega nakties miego (prisiminkime, kad beveik nemiega dieną). Tačiau šį kartą spjovė mamos nutrauktą pieną, nemiegojo ir aikštijosi. Močiutė kelias valandas marširavo po namus su Vestute ant rankų, tačiau ši nė bluosto nesudėjo. Kai vidurnaktį grįžo mama, Vestą vėl užplūdo dvasinė ramybė. „Tą naktį pavalgiusią ją pasilikau savo lovoje. Kad būtų patogu miegoti, paguldžiau kiek atokiau nuo savęs. Jaučiu, ji kaip kirminėlis raitosi, stena ir… artėja prie manęs. Pukšėdama prisirangė, prisiglaudė ir užmigo. Net nubraukiau ašarą, toks mažulėlis, o jau suprato, kad mama kažkur buvo dingusi“, – pasakoja Greta.

Kasdien mergaitė mėgaujasi 2 valandų trukmės oro voniomis. Iš pradžių ji nuoga linksminasi šiltame vonios kambaryje, po to mama ją įdeda į erdvų vokelį, kuriame Vesta gali pabūti be sauskelnių ir šliaužtinukų. Oro vonios ir vakarinės maudynės mergaitei – dienos malonumų kulminacija.

Vesta nėra stora mergaitė. Per 2 mėnesius ji priaugo apie 1,3 kg, dabar sveria apie 5 kg. Tačiau rimta veido išraiška, suraukti antakiai priduoda jai solidumo. O dar tas būdas – viską vertinti rimtai ir kritiškai. Dėl kabančių skruostų namiškiai Vestą pravardžiuoja Bebriuku.

Vestos sesutė, 4 metų Brigita eina į darželį. Kai grįžta, vyksta arši kova dėl mamos, tėčio ir močiutės meilės. Kai močiutė nešioja sesę, Brigita reikalauja: „Močiute, dabar padėk Vestutę ir mane apapa“.

Kartą mama pamatė Brigitą bėgiojančią su sesės čiulptuku.

Šį mėnesį Gretai teko nemažas išbandymas – ji sirgo gripu, o po to ir angina. Maitino dukrelę užsirišusi marlinį respiratorių. Tačiau moteris visai nepanaši į rūpesčių nualintą mamą. Ji trykšta energija ir gera nuotaika. „Tik pastebėjau, kad gimus Vestai tapau labai sentimentali. Apsiašarojau net skaitydama straipsnį apie sauskelnių istoriją. O ką jau kalbėti apie skaitytojų laiškus…“, – sako mama.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 + keturi =

Kitos temos: