Trečiasis mėnuo. Vesta-2001

Vesta

Vesta

Fotografė Greta Skaraitienė 2001 metų sausio 8 dieną pagimdė 4 kg sveriančią dukrytę Vestą. Kas mėnesį stebėsime, kaip auga šis kūdikis.

Trečias Vestos Skaraitytės mėnuo buvo pilnas ekstremalių situacijų ir tolimų kelionių. Gimtosios Grigiškės buvo paliktos ne vieną kartą: Vesta jau dalyvauja savaitgalio apsipirkimuose ir šeimos draugų šventėse. Ne veltui 100 dienų – simbolinis laiko tarpas, skiriamas įsivažiuoti premjerams ir vyriausybėms. Mažas žmogus per 100 dienų visiškai adaptuojasi šiame pasaulyje ir atskleidžia savo būdą.

Tėvai gali neabejoti – jiems teko laimė susilaukti ne kūdikio, o angelo.

Mergaitė rami ir dieną, ir naktį. Naktį mama atsikelia pamaitinti Vestos, kai išgirsta energingą čepsėjimą: vadinasi, mergaitė išalko, susirado savo nykštį ir jį čiulpia. Rytais šeimą pažadina ne riksmas, o taikus gugavimas. Vesta graudžiai verkė tik du kartus gyvenime. Pirmą – kai ją skiepijo, antrą – kai ant mergaitės užkrito plastmasinis žaislas. Tai ant kablio kabinamas apvalus besisukantis barškučių rinkinys. Tikriausiai Vesta taip energingai jį talžė, kad žaislas atsikabino ir užkrito tiesiai ant veido.
Mamos patarimas: Ir gerai pritvirtintus žaisliukus reikia kasdien apžiūrėti.

Netrukus mama patyrė kitą siaubingą išgyvenimą. Į svečius užsukus draugams, Greta paliko kitame kambaryje miegančią dukrytę, o pati įsitaisė fotelyje puodeliui kavos. Vaikų kambaryje tyliai žaidė ir kita dukrelė – 4 metų Brigita. Galbūt Brigita panoro svečiams parodyti sesutę, nes paėmė ją kaip skudurinę lėlę ir atsvyravo pas suaugusiuosius. Motina puolė gelbėti mažylės. Brigitai buvo leidžiama tik atsisėdus palaikyti sesę, o kelti ar nešioti – uždrausta. Tėvai Brigitai neleidžia prisikišti arti prie mažylės veido, bučiuoti ir glostyti galima tik rankutes ir kojytes.
Mamos patarimas: Verčiau nepalikti viename kambaryje kūdikio su vyresniu vaiku. Niekada nežinosi, kas jam šaus į galvą.

Vesta šį mėnesį patyrė ir netikėtų teigiamų emocijų. Ko verta išvyka į šeimos draugų dukrelės Emilijos vienerių metų gimtadienį. Kaip lygi tarp lygių Vesta tą dieną puošėsi, o vakarėlyje susidomėjusi stebėjo vaikų šėlsmą. Gimtadienyje ji palikimo gavo nešiojamą kėdutę. Joje mergaitė gali būti pusiau sėdomis ir matyti pasaulį. Kita atrasta laimė – apsipirkinėjimai didelėse parduotuvėse. „Hyper Maximoje“ Vesta jautėsi ypatingai gerai, mat buvo įmontuota į specialią kūdikių kėdutę (jos tvirtinamos prie prekių vežimėlių). Mergaitę stebino spalvų įvairovė, buvo kur dairytis. Vesta masinio susibūrimo vietose išlieka stebėtinai rami, tad tėvai svarsto galimybę ją kartu neštis į kiną „102 dalmatinai“.
Mamos patarimas: Jei nesiaučia gripo epidemija, 3 mėnesių kūdikį galima temptis su savimi visur.

Vestos diena kupina mažų malonumų. Kasdien ji pasimankština ant didelio kamuolio, maudosi, sportuoja, dainuoja (kai mama ar močiutė pragysta, Vesta skuba pritarti), miega lauke, mėgaujasi kutenimu, glostymu, nešiojimu. Rytais mergaitę pažadina per stoglangius krentantys saulės spinduliukai, Vesta pradeda su jais kalbėtis: guguoja, krykščia. Daugiausia atrakcijų anūkei pasiūlo močiutė Nijolė. Vakare, grįžusi iš darbo, ji mikliai nusiplauna rankas ir puola prie mažylės sakydama: „Kur mano narkotikas, duokite jį šen greičiau“. „Narkotikas“ taip įprato būti dėmesio centre, kad paguldyta tuoj pradeda nerimauti. Pradėjusi lauktis, Greta svarstė: „Paauginsiu kelis mėnesius, samdysiu auklę ir vėl dirbsiu“. Tačiau dabar mintis palikti dukrelę jai atrodo klaiki.
Mamos patarimas: Kiekviena diena, praleista su kūdikiu, – neįkainojamas lobis. Neskubėkite palikti mažiukų auklėms.

Mergaitė ir toliau valgo tik mamos pieną (7 kartus per parą). Nuo gimimo jau išaugo lėlės vežimėlį. Per parą Vestai reikia 6 midi sauskelnių. Iš kosmetinių priemonių iki šiol pats svarbiausias lieka aliejukas.

Mat Vesta gimė kiek pernešiota, jos oda buvo ypač sausa, pleiskanojo. Aliejuko mama pila į vandenį, kai dukrą maudo, kartais juo ištepa visą kūną. Šeimos nariai lenktyniauja, kuris nupirks Vestutei įdomesnį žaisliuką ar gražesnį drabužėlį. Močiutė jau vasario mėnesį buvo suruošusi anūkei eilutę Velykoms. „Kaip gali abejingas praeiti pro nuostabius kūdikių daiktelius?“ – sako ponia Nijolė.
Mamos patarimas: Jei maitinsite krūtimi, kūdikio reikmėms išleisite tikrai nedaug pinigų.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 6 = septyni

Kitos temos: