Pirmasis mėnuo. Vesta-2001

Vesta

Vesta

Fotografė Greta Skaraitienė dėkoja visoms skaitytojoms už sveikinimus ir linkėjimus. 2001 metų sausio 8 dieną Greta pagimdė net 4 kg sveriančią mergaitę. Kas mėnesį stebėsime, kaip auga šis kūdikis.

Mažylė jau turi vardą. Vesta. Tėčiui kadaise labai patiko mergaitė iš klasės tokiu vardu. Artimieji mano kitaip – gal tėtis yra cigarečių „West“ gerbėjas? Kaip visada, renkant vardą teko sulaukti ir nepritarimų. Tačiau abiems tėvams vardas Vesta atrodo skambus, švelnus ir labai moteriškas.

Mėgtamiausia poilsio poza. Taip pasiguldžiusi ant rankos anūkę nešioti įpratino močiutė Nijolė.

Pirmojo mėnesio malonumai – daug lankytojų, daug dovanų. Šį kartą mažyle džiaugiasi seneliai. Kaip matote, vyresnioji sesutė Brigita braukia pavydo ašarą. Seneliams sužibo nauja žvaigždė…

Vesta maudosi kas vakarą, bet norėtų dar dažniau. Per mėnesį ji beveik išaugo mažą vonelę.

Maudynių pabaiga – vienintelė akimirka per dieną, kai Vestai reikia čiulptuko. Ištraukta iš vonelės, ši pradeda nenumaldomai rėkti. Tėtis dukrą laiko, mama šluosto, o močiutė skubiai neša čiulptuką.

Vesta per mėnesį priaugo 1 kg. Rievelių ir raukšlelių – kiek nori, tad rytinis ir vakarinis tualetai užtrunka ilgokai. Sunkiausia – nukarpyti nagus.

Pirmas pasivaikščiojimas lauke truko tik 5 minutes. O dabar kasdien Vesta mėgaujasi grynu oru bent po valandą (prisiminkime sausio pabaigos ir vasario pradžios šalčius). Vežimėlyje mergaitei įdomu, lyg ir dairytis norėtų, bet… per minutę užmiega.

Vesta pamiega po kiekvieno valgymo. Tiesa, dieną tas miegas kartais trunka tik po 15 minučių.

Mergaitė valgo kas 3 valandas. Šio ritmo nepažeidžia nei naktį, nei dieną, bet vakare apetitas pagerėja: nuo 19 valandos pageidauja krūties kas valandą. Kartais tik įsikanda spenelį ir laiko it čiulptuką. Tuomet močiutė pastebi: „Vestutė užsimanė kramtomosios gumos“.

Vesta nėra „saldusis“ kūdikėlis, kuris tik šypsosi ir stebi žaisliukus. Jai nepatinka jokie „u-tiu-tiu“.

Įprasta jos išraiška: viena akis primerkta, antakiai pakelti, kakta suraukta. Rimtuolė. Taip mama perskaitė ir Ožiaragio horoskope. Vos prabudusi ji pradeda urgzti ir burbuliuoti. Taip kviečia suaugusiuosius. Pirmomis dienomis dėl nuolatinių garsų rrrrr bei urrrrr Vesta buvo praminta tigriuku.

Ir prabudusi naktį mergaitė neverkia, o kviečia mamą burgzdama. Kartą tėtis susapnavo sapną: tarytum niekaip negali išjungti kompiuterio garso. Paspaudžia mygtuką ,,Shut down”, o kompiuteris vis tiek ūžia.

Prabudęs susigaudė, kad tai dukrelė burzgia.

Greta pasakoja: „Kai pagimdžiau, galvojau – greičiau kur nors pailsėti. Į grožio saloną, soliariumą, sanatoriją! Tačiau kelios dienos namuose mane iškart „pastatė ant kojų“ geriau, nei bet koks kurortas.

Jaučiuosi atkutusi, energinga ir labai laiminga. Lyg nėštumo ir gimdymo nė buvę nebūtų“.

„Mamos žurnalas“

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− keturi = 1

Kitos temos: