- Kad kūdikis neprisirytų oro, jis turi taisyklingai apžioti spenelį, apžiojus tik spenelio galą, aplink jį burnytėje lieka laisvos erdvės tarpas, pro kurį ir priryjama oro.
- Nelaukite, kol kūdikis peralks, pastebėję, kad vaikutis išalkęs, neatidėliokite maitinimo.
- Maitinkite dažniau ir po nedaug. Maitindami darykite pertrauką. Jei maitinate mišiniu, sumaitinę 80–90 ml mišinio, padėkite vaikučiui atsirūgti ir toliau maitinkite.
- Rinkitės žindukus su ne per didele skyle.
- Neduokite kūdikiui tarp valgymų čiulptuko.
- Mišiniui maitinti naudokite anti-colic buteliukus, kurių dugne yra įrengtas specialus vožtuvas orui išeiti.
- Po kiekvieno maitinimo būtinai padėkite kūdikiui atsirūgti – pakelkite jį, priglauskite prie peties ir panešiokite stačią. Būkite kantrūs, vieni kūdikiai panešioti atsirūgsta beveik iškart, kitus tenka nešioti ilgiau nei pusvalandį. Galima pasodinti kūdikį sau ant kelių, jo liemenį šiek tiek palenkti į priekį ir glostant švelniai kiek paspausti pilvuką.
- Po žindymo guldykite kūdikį ant dešiniojo šono, bet niekada neguldykite kūdikio ant nugaros, nes atpiltas skrandžio turinys gali patekti į kvėpavimo takus ir vaikutis gali užspringti.
- Pienui sutirštinti galite naudoti specialius „Nutrilon“ miltelius, jie sumaišomi su nutrauktu pienu, mišiniu, pažymėtu „Pepti“ arba HA ženklais, arba ištirpinami vandenyje ir sugirdomi prieš maitinant. Galima rinktis mišinius, pažymėtus AR raidėmis.
- Naudokite preparatą, skirtą atpylinėjimui mažinti. Šio vaisto sudėtinės dalys (magnio alginatas ir ksantano guma) sutirština kūdikio išgertą pienuką ar mišinį. Preparatas padeda iš skysto maisto suformuoti gumulėlį, kuris sunkiau pakyla į stemplę. Vėliau gumuliukas suyra.
Sunerimti reikėtų:
Jei kūdikis atpila fontanu.
Jei dėl gausaus ir dažno atpylinėjimo neauga svoris.
Jei maitinamas mažylis nuolat kosėja, springsta.
Vaikų ligų gydytoja Lina Orlovskaja
„Mamos žurnalas“