Geriausia pavasarinė veikla su mažu vaiku – akcija „Gerumo akmenukai“

3 metų Teodoras įtrauktas į šią akciją

Lietuvoje siūbuoja pavasaris visu savo smarkumu. Nuotaikingas, saulėtas, pilnas paukščių čiulbėjimo, jis lyg kviečia: „Na nusišypsok, padaryk gerą darbą, pradžiugink ir pats būk laimingas!“

Rodos, šio kvietimo įkvėpta, visada besišypsanti tinklaraštininkė Ieva Andrulytė-Ptakienė sugalvojo šaunią akciją, o kartu ir smagią veiklą su savo trimečiu sūnumi Teodoru.

„Ciao_Teo“ blogo mamytėms įkūrėja Ieva kviečia prisijungti kiekvieną šeimą – didelį ir mažą į pavasarinę akciją „Gerumo akmenukai“. Kalbėsime, kaip sekasi įgyvendinti idėją.

Papasakokite, kokia tai akcija ir iš kur tokia idėja atsirado Jūsų galvoje?

Kas seka mūsų nuotykius „Instagram“ socialiniame tinkle, tai dažnai mato, kad mes vis keliaujame ir aplankome įvairiausius paplūdimius ir vieną dieną radome paplūdimį pilną akmenų. Aišku, jų prisirinkome tiek, kad maža nepasirodytų.

Aš skatinu laisvąjį žaidimą ir mėgstu įvairioms veikloms su vaiku panaudoti gamtoje randamas gėrybes, akmenys – ne išimtis. Pradėjome juos spalvinti. Gimė idėja ne tik papuošti juos vaivorykštės spalvomis – vaivorykštė juk visuomet nuteikia teigiamai ir pamačius ją veide, nejučia pasirodo šypsena, bet ir užrašyti palinkėjimą – „Nusišypsok“, „Laimės“. Nusprendėme tuos spalvotus akmenukus palikinėti visur, kur einame pasivaikščioti. Tai lyg maži stebuklai, lyg iš niekur atsirandantys žmonių kelyje, raginantys nusišypsoti, būti laimingu, linkintys sveikatos, gėrio. Tokį akmenėlį radus, manau, tikrai veide suspindėtų šypsena.

Kaip sekasi ją įgyvendinti?

Pradėdama šį gerumo projektą, tikrai nieko nesitikėjau, ypač tokio žmonių įsitraukimo. Mane palaiko ir kitos tinklaraštininkės. Daug mamyčių su vaikais jau įsitraukė į šį projektą, siunčia savo nuotraukas. Labai smagu gauti nuotraukas, kuriose matosi, kaip gerumo akmenukai keliauja po Lietuvos miestus. Jau keletas jų nugulė aplink Kauno rajoną, Naisiuose, Labanore, Panevėžyje, Molėtuose ir Telšiuose.

Labai patiko vienos moters pasakyti žodžiai: „Tai ne tik šauni veikla su vaiku, bet nerealiai smagu, palikus akmenėlį, pamatyti, kaip jis dingsta.

Tai tikras gerumo užkratas!“ Ir iš tiesų, kai kurie žmonės akmenėlius tiesiog pasiima, gal jiems tai lyg keturlapiai dobilai, kurie neša sėkmę.

Jūsų 3 metų sūnus Teodoras yra įtrauktas į šią akciją. Kokie jo atsiliepimai, mintys, ar jam patinka spalvoti akmenėlius?

Auginant sūnų, stengiuosi jam įdiegti teisingas vertybes, kuriomis kliaunuosi ir pati. Na, o vaikams geriausias būdas apie viskas papasakoti yra žaidimas, jie taip supranta geriausiai. Saugoti ir mylėti gamtą, būti atsakingu piliečiu, geru ir maloniu žmogumi, galima ne tik rodant teisingą pavyzdį, pasakojant ar skaitant knygas, bet pasitelkiant žaidimą. Mums tai tikrai veikia.

Nežinau kodėl, bet Teodorą ypatingai žavi idėja – palikti tuos akmenukus. Jis ima, bėga, atidžiai ir labai atsakingai renkasi vietą, kur bus paliktas akmenukas. Tikras džiaugsmas jį stebėti!

„Ciao_Teo“ blogo mamytėms įkūrėja Ieva

Koks šio žaidimo-akcijos tikslas?

Tai tiesiog vienas iš būdų, ką galima nuveikti su vaiku – linksmas, kūrybiškas kartu lavinantis užsiėmimas.

Kartu tai paprastas būdas išreikšti gerumą. Mes dažnai bėgame, lekiame užsidarę savyje ir tikrai mažai šypsomės vieni kitiems. Aš nekalbu apie artimuosius, draugus, tai daugiau apie nepažįstamus žmones.

Esame susvetimėjusi tauta, mums lengviau pašiepti kitą, nei palaikyti, pasakyti gerą žodį. Spalvoti gerumo akmenukai primena, kad turime gražiai elgtis vienas su kitu. Aš noriu, kad mano sūnus užaugtų doras, geras ir malonus žmogus. O tokiu paprastu būdu, kaip akmenukų dalijimas parodau, kaip yra paprasta daryti gera, padovanoti šypseną ir teigiamas emocijas.

Labai tikiuosi, kad žmonės atvers savo širdis, dažniau šypsosis vieni kitiems. Gerumas nieko nekainuoja!

„Ciao_Teo“ tinklaraštininkė norėtų, kad akcija „Gerumo akmenukai“ pasklistų po visą Lietuvą ir kiekvieno šeimos nario širdyje kiltų noras dalintis gerumo ženklais – spalvotais akmenėliais.

Parengė Ciao_Teo.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


4 − = vienas

Kitos temos: