Kaip „neperdegti“ ir paskirstyti jėgas laukiant svečių

Efektyvaus namų tvarkymosi konsultantė Giedrė Bagdonienė  Su autorė galite susisiekti adresu giedrute.bagdoniene@gmail.com  Facebook.com/tvarkos magija

Efektyvaus namų tvarkymosi konsultantė Giedrė Bagdonienė
Su autorė galite susisiekti adresu giedrute.bagdoniene@gmail.com
Facebook.com/tvarkos magija

Kol vaikai maži, sudėtinga išsiruošti į prabangų restoraną, rimtą spektaklį ar koncertą. O svečiavimasis pas draugus ar svečių priėmimas savo namuose – smagi ir lengvai išpildoma pramoga.

Bet kodėl kartais svečių laukimas virsta nuovargiu ir nervais?

Pakalbėsime apie tai, kaip „neperdegti“ ir paskirstyti jėgas laukiant svečių. 

 Pataria efektyvaus namų tvarkymosi konsultantė Giedrė Bagdonienė. Su autorė galite susisiekti adresu giedrute.bagdoniene@gmail.com Facebook.com/tvarkos magija

 5 minutės per dieną sau

Pati esu dviejų mažų vaikų mama. Trejus metus su jais „sėdėjau namuose“ ir dirbau mama. O tai reiškia, kad beveik nebūdavo minutės, kad ko nors nevalyčiau, nevirčiau, nežaisčiau su vaikais ar negaminčiau maisto. Dėl tos nuolatinės bėgimo, judėjimo būsenos visiškai pamiršau save. O kai esi išsiderinęs, kur kas greičiau pavargsti ir susinervini.

Po vieno nepavykusio gimtadienio, kurį norėjau suorganizuoti tobulai ir dar pati atrodyti pritrenkiamai, supratau, kad reikia keisti požiūrį į kasdienybę ir joje atliekamus darbus. Reikia nuspręsti, kas tikrai svarbu ir kas nelabai.

Tą nesėkmingą gimtadienį priėmiau kaip pamoką ir ją gerai išmokau, todėl noriu pasidalinti patirtimi ir su kitomis mamomis.

Kadangi dabar pati vedu efektyvaus namų tvarkymosi seminarus, moterims patariu: kiekvieną dieną, kai būnate su šeima namuose, skirkite tokią mažytę prabangą sau: 5 minutes laiko, kai nieko neveikiate, arba veikiate tai, ką jūs, o ne kiti, norite, galbūt geriate arbatą ar skaitote žurnalą. Per tas 5 minutes jūsų niekas neturi trukdyti klausdami ar prašydami. Patartina nusistatyti žadintuvą, kuris suskambės, praėjus 5 minutėms, – pamatysite, kad šį laiką norėsis gerokai pratęsti, nes taip gera pagaliau prisėsti ir išgerti visą arbatos puodelį. Kai šį patarimą pasakau mažų vaikų mamoms, jos nusijuokia: „Na gal 5 minutes per dieną vis dėlto ir galėčiau sau skirti“. Objektyviai – tai trumputis laiko tarpas, akimirka, per kurią namiškiai nė nepajus, kad jūs atsitraukėte. Pačiai moteriai tos 5 minutės labai svarbios sugrįžti į save, nurimti ir pastebėti, kas vyksta namuose.

Kai laukiate svečių, organizuojate kokią nors šeimos šventę, keletą dienų iki jos patariu 5 minutes prailginti iki 15. Neprarasti vidinės pusiausvyros yra nemažiau svarbu, kaip iššluoti grindis ar suplauti indus.

Namų tvarkymą planuokite

Kad laukdami svečių ar ruošdamiesi šventėms nepatirtume streso, tvarkyti namus reikėtų pradėtibent prieš savaitę iki šventės. Namai gali tapti švaresni ir apskritai kitokie – galbūt kažką galima perstatyti? Galbūt atsisveikinti su nereikalingais, namus užgriozdinusiais daiktais? Kai jau laukiame svečių, daug dėmesio tenka skirti maisto gaminimui, stalo dekoravimui, tad kapitalinio namų tvarkymosi paskutinei dienai geriau nepalikti. Tai atima šventės džiaugsmą ir garantuoja įtampą bei nuovargį. Apimtos nevilties moterys pradeda galvoti: kam aš apskritai ėmiau rengti tą šventę? Bet juk šventės sėkmė labiausiai ir priklauso nuo šeimininkės savijautos. Jeigu ji pervargusi, svečiams ne toks svarbus tampa irvaišėmis nuklotas stalas ar blizgantys ką tik išvalyti langai, dėl kurių šeimininkė atidavė visas jėgas.

Moterys yra tikros perfekcionistės ir norėtų, kad viskas būtų idealu, – tvarkingi namai, gurmaniškos vaišės, pasipuošę vaikai ir stulbinamai atrodanti pati namų šeimininkė. Tačiau svarbiausia atsirinkti tai, kas iš tiesų svarbiausia, ir tam skirti daugiausia dėmesio.

Šventės scenarijus

Ruoštis šventei pradėkite nuo jos scenarijaus. Savo užrašuose aprašykite, kokios šventės norite, kokią ją įsivaizduojate? Kiek bus svečių? Tik patys artimiausi ar gana didelis būrys vaiko draugų su tėvais? Tokiu atveju reikia apgalvoti erdvę, kur didelis svečių būrys tilps. Pasirūpinkite, kad visi būtini daiktai (indai, įrankiai, prieskoniai ir pan.) būtų po ranka, būtų lengva rasti, jei ko prireiks. Jeigu nemėgstate šeimininkės vaidmens, o kur kas mieliau švęstumėte kur nors kavinėje ar pramogų parke, suplanuokite žaidimų ir atrakcijų namuose, o vaišių stalui rinkitės lengvai pagaminamus ar užsakomus patiekalus.

Labai svarbu numatyti, kiek tiksliai žmonių tikitės sulaukti. Tai padės suvokti, koks maisto kiekis turėtų būti, kiek indų reikia. Juk jeigu laukiate dešimties svečių, o ateina penkiolika, gali elementariai trūkti šakučių, ir tokia smulkmena sugadins nuotaiką. Kai skaičiuojate svečius, skaičiuokite ne tik suaugusius žmones –vaikams reikės dar daugiau patarnavimo: šaukštelių, šakučių, servetėlių, kurias jie išmėto ir neberanda. Gera išeitis vaikų stalui panaudoti žaismingus ir šventiškai nuteikiančiusvienkartinius indus, tada po šventės vaikų stalo tvarkymas būna paprastesnis – tiesiog viską išmesite. Reikia daryti viską, kad būtų kuo paprasčiau ir lengviau organizuoti šventę sau ir kitiems. Net jei kalbame apie ekologiją arba apie puikų stalo serviravimą, bet tai tampa per daug sudėtingu dalyku, geriau tų principų laikytis kasdienybėje, bet ne tada, kai laukiame būrio svečių.

Moteris turėtų kartoti tokią mantrą: „Viską darau, kad man būtų geriau“. Kai jau įsitempiame, reikia pagalvoti: galbūt į viską pradėjome žiūrėti per daug rimtai?

Svarbiausia – gera šeimininkės savijauta

Eglės Gelažiūtės pieš.

Eglės Gelažiūtės pieš.

Visoms mamoms noriu palinkėti prioritetu laikyti save ir savo savijautą. Galvoti: „O kaip man patinka? O kaip aš noriu, kad būtų?“ Galbūt kažką nusipirkti jau paruošto, užuot visas vaišes gaminus iki vidurnakčio savo rankomis? Jei namuose maži vaikai, gal tikrai paprasčiau nusipirkti jau iškeptą tortą negu plėšytis virtuvėje. Būtent mamos vidinė būsena, jos nusiteikimas ir energija lems švenčių sėkmę.

Dovanos – ne tik materialios

Šventės visada susijusios su dovanomis. Ir po vaikų gimtadienių namai „sprogsta“ nuo dėžių, pakuočių. Praėjusiame numeryje jau aptarėme, kad namų erdvė nėra daiktų sandėlis, ir tuščias kambario plotas kur kas vertingesnis už prigrūstą daiktų. Taigi iš anksto reikėtų apgalvoti, kiek ir kokių naujų daiktų gali ateiti į jūsų namus po šventės.

Labai pritariu nematerialioms dovanoms, kurios orientuotos į įspūdžius, patirtį ir buvimą drauge. Tai gali būti bilietai į teatrą, kiną, pramoginį renginį, kvietimas į kavinę, ledo areną. Tokia dovana neužims namuose vietos, o padovanos naujų patirčių, laiko leidimo kartu džiaugsmą.

Gera išeitis aptarti su svečiais vienos brangesnės dovanos idėją, tarkime, padovanoti pinigų dviratukui ar kitam reikalingam daiktui. Tada namai neužsipildo nereikalingais, emociniais pirkiniais, o nuperkama tas, kas tikrai aktualu ir kokybiška.

Ginta Liaugminienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 7 = keturiolika

Kitos temos: