Gimė vaikas? Pirma pamilk save, o tada jį

pamilk save

Studijos „G foto“ nuotr. www.gfoto.eu

Dažnai moterims nepavyksta susigrąžinti nėštumo metu pakitusių kūno formų, todėl motinystės džiaugsmą temdo nepasitenkinimo savimi jausmas. Šis straipsnis ne apie tai, kaip žūtbūt atsikratyti antsvorio ar imtis drastiškų grožio priemonių, o apie tai, kaip nustoti save kritikuoti bei savęs gailėtis ir pamilti savo „naująjį aš“.

GERA FIZINĖ BŪSENA

Sveikame kūne – sveika siela, todėl pirmiausiai pasirūpink gera fizine būkle.

1. Išsimiegok!

Mamytėms labai dažnai tiesiog trūksta miego. Žinoma, kūdikio poreikiai – pirmoje vietoje, tačiau nepasirūpinusi savimi, negalėsi tinkamai pasirūpinti juo. Todėl privalai rasti laiko išsimiegoti! Jei vaikelis naktį buvo neramus ir jautiesi išsekusi, būtinai pamiegok dieną kartu su kūdikiu. Tavo poilsis tikrai svarbesnis nei purvinos grindys ar neplauti indai. Jei nepavyko nusnūsti, tiesiog pagulėk ramiai šalia savo mažylio, kai jis žaidžia ant grindų. Taip atsipalaiduosi ir įsikrausi energijos žvaliai užbaigti dieną.

2. Valgyk sveikai!

Gali būti, kad gimus kūdikiui, kurį laiką būsi tokia užimta ir įsitraukusi į jo priežiūrą, jog pamirši elementarius savo kūno poreikius. To daryti nereikėtų. Valgyk sveiką, suderintą maistą ir gerk daug skysčių. Jei visą dieną neradusi laiko pavalgyti, vakare prisikimši arba nuolat krimsi sausus užkandžius, nesitikėk jaustis energinga ir žvali. Tokia mityba kenkia ir sveikatai, ir grožiui.

3. Priimk pagalbą!

Jeigu jums gimė pirmagimis, tikriausiai nesitikėjote, kad rūpintis juo bus taip sudėtinga, ypač jei vaikelis neramus. Atokvėpio ir laiko sau dažnai trūksta ir jau paaugusių mažylių mamytėms. Nesistenk būti idealia mama, nesiek visko atlikti tobulai ir būtinai pati. Prižiūrėti kūdikį, atlikti namų ruošą ne prasčiau nei tu gali ir tavo vyras. Priimk artimųjų ar draugų siūlomą pagalbą. Jei niekas padėti nesisiūlo, nesikuklink ir paprašyk pati.

TEIGIAMOS EMOCIJOS

Jei fiziškai jautiesi gerai, antrasis meilės sau etapas – teigiamos emocijos.

1. Duok sau laiko!

Nesižvalgyk į žvaigždes, kurios į sceną, nuostabiai atrodančios, rodos, ateina tiesiai iš gimdyklos.

Nežinia, kokių priemonių jos imasi, bet tos priemonės tikrai nėra sveikos mamai ir naujagimiui. Be to, retai kuri scenos gražuolė, per neįtikėtinai trumpą laiką atgavusi tobulas formas, savo kūdikį maitina krūtimi. Duok sau laiko ir pirmiausia atgauk jėgas! Žindančioms ir protingai besimaitinančioms mamytėms kilogramai palaipsniui tirpsta savaime. Jei praėjus 6 mėnesiams po gimdymo vis dar turėsi antsvorio, gali imtis griežtesnių priemonių. Bet atmink – įvairios „bado dietos“ ar „vieno produkto mitybos planai“ nesuderinami ne tik su motinyste, bet ir su sveiku kūnu ir gera savijauta.

2. Sumažink reikalavimus!

Daugelis mūsų esame nepatenkintos viena ar kita savo kūno dalimi. Na ir kas?! Vyrai mus vis tiek įsimyli, veda, nori su mumis turėti vaikų ir praleisti visą gyvenimą kartu. Nesiūlau „užmigti ant laurų“ ir nebesirūpinti savimi, tačiau teks pripažinti, kad nuostabios kūdikio šypsenos kaina – ne tik nėštumo vargai, gimdymo skausmai, bet ir nemalonūs kūno pokyčiai po gimdymo: antsvoris, celiulitas, strijos, nebe tokia stangri krūtinė ar nebe toks plokščias pilvukas. Pasistenk pataisyti viską, kas pataisoma – pasportuok, užsiimk masažais ir sveikai maitinkis. Jei tobulų formų susigrąžinti nepavyks, sumažink reikalavimus savo kūnui. Ar nepakanka atrodyti gražiai užuot atrodžius tobulai?

3. Neužsisklęsk savyje!

Mes – moterys, mums reikia išsikalbėti, reikia, kad mus suprastų. Šnekėk pirmiausiai su savo vyru, dalinkis dienos džiaugsmais ir vargais, prašyk ir paisyk jo patarimų. Tik nesiskųsk kiekvieną dieną, kokia nelaiminga ir negraži esi. Juk nenori jo tuo įtikinti? Nepraleisk progos paplepėti ir su draugėmis ar kitomis mamytėmis. Puiku, jei turi galimybę tai daryti prie kavos puodelio ar lauke, stumdant vežimėlius. Jei ne, pabendraukite internetu. Esi uždaro būdo? Gal verta prisiminti dienoraštį? Jame išsakyta motinystės patirtis liks išsaugota iki senatvės ar net ateinančioms kartoms.

4. Venk žmonių, kurie erzina!

Nebeturi tiek laiko, kad švaistytum jį bendraudama su bet kuo. Erzina bendraklasė, turinti idealią figūrą, bet nuolat tauškianti apie dietas? O gal vaikų neturintys draugai veržiasi į svečius ir užsibūna iki vėlumos, nes nesuvokia, kad vaikelio gimimas keičia šeimos gyvenimo ritmą ir tempą. Stenkis išvengti susitikimų su tokiais žmonėmis, dabar tau reikia tik teigiamų emocijų.

5. Sugriauk rutiną!

Kiekvieną dieną vis tas pat – štai kuo dažnai skundžiasi namuose vaikus auginančios mamytės. Šiokie tokie dienos plano pakeitimai gali padaryti stebuklingą įtaką savijautai. Žinoma, tavo vaikui reikia laikytis dienos režimo, tačiau nebūtina eiti pasivaikščioti kaskart į tą pačią vietą. Užuot įprastai pasivaikščioję kieme, paėjėkite iki parko arba didesnio prekybos centro. Jei vairuoji, nuvažiuokite iki miško, miesto centro arba tiesiog aplankykite draugę. Jei su vaikeliu į lauką einate net kelis kartus per dieną, kartais tikrai galite padaryti išimtį. Surask vaikui įdomų žaidimą namuose, o pati tuo metu užsiimk mėgstama veikla.

6. Išeik į viešumą viena!

Gimus kūdikiui gali atrodyti, kad vežimėlis tapo neatskiriama tavo įvaizdžio dalimi, nes kiekvieną kartą išeidama iš namų, juo vežiesi ir savo mažylį. Jei turi kam patikėti vaikelį, nepraleisk progos išeiti į viešumą viena. Šioks toks atitrūkimas nuo mamytės pareigų ir įvaizdžio leis tau bent trumpam pasijusti kaip seniau – tiesiog moterimi.

7. Neatsisakyk mažų malonumų!

Kai turi laisvą minutę, daryk tai, ką mėgai daryti iki vaikelio gimimo: paskaityk knygą ar pažiūrėk gerą filmą, užsiimk rankdarbiais ar menais. Skirk bent šiek tiek laiko sau. Tai padės geriau save vertinti, pasijusti pilnaverčiu žmogumi, o ne tik mama. Net jei laikaisi dietos, nebūk sau žiauri. Šiek tiek šokolado prie kavos ar ledų porcija vakare, užmigus vaikeliui, duos daugiau naudos sielai, nei žalos kūnui. Tik neapgaudinėk savęs ir neprisikirsk saldumynų iki blogumo.

8. Džiaukis tuo, ką turi!

Vietoj savikritikos, savigraužos ir troškimo turėti tai, kas vargu ar įmanoma, verčiau įvertink tai, ką turi. Jei turi mylintį vyrą ir kūdikį, tau jau labai pasisekė, nes milijonai moterų apie tai tik svajoja. Galbūt dar gali pasidžiaugti nuostabiais draugais ir artimaisiais, sutvarkyta buitimi arba sėkminga karjera. Tik pagalvok, kiek puikių dalykų tau tapę savaime suprantami, todėl jų nevertini.

GROŽIS

Kai sveikas kūnas ir sveika siela, metas pasirūpinti savo grožiu!

1. Atrask savo mankštą!

Gimus vaikeliui rasi šimtus priežasčių nesportuoti. Be reikalo! Išsirink mankštą, tinkamiausią būtent tau. Treniruoklių salė, aerobikos ar jogos užsiėmimai – puiki proga ištrūkti iš namų. Neturi tam laiko?

Sportuok namuose. Pabėgiok, įsigyk treniruoklį, šokdynę, fitneso kamuolį arba tiesiog paieškok internete nesudėtingų pratimų probleminėms kūno vietoms ir susidaryk asmeninę programėlę.

Sportuok kiekvieną dieną po truputį, bet leisk sau pailsėti savaitgalį. Neatidėliok sporto vakarui, geriausia tai daryti pirmoje dienos pusėje, kol dar turi energijos. Jei nei viena sporto rūšis tau neatrodo patraukli, bent jau pasivaikščiojimą su vežimėliu išnaudok kaip mankštą – reikia tik šiek tiek pagreitinti ėjimo tempą.

2. Masažo nauda!

Masažai ir kontrastinis dušas – puiki strijų ir celiulito mažinimo priemonė. Jei tik turi galimybę, apsilankyk pas masažistą bent 2 kartus per savaitę. Jei ne, namuose po kontrastinio dušo švelniai pažnaibyk, paspaudyk pilvą, šlaunis, sėdmenis, krūtis, po to odą įtrink specialiu kremu nuo strijų ar celiulito. Gali naudoti ir paprastą losjoną arba alyvuogių aliejų. Masažuoti galima ir masažuokliu ar sausu šepečiu. Reguliarios masažo procedūros įtrinant kremu drėkina odą, gerina jos struktūrą, skatina atsinaujinimą, aktyvina kraujotaką.

3. Nauji drabužiai!

Nesitikėk iškart po gimdymo įsisprausti į drabužius, kuriuos pirkai iki nėštumo. Turėk kantrybės, dar tikrai galėsi jais džiaugtis. Ir nesivilk tų nusibodusių nėščiosios drabužių kol sulieknėsi! Jei dėvėsi beformius sijonus ar apsmukusias kelnes, bus sudėtinga patikti net pačiai sau. Įsigyk keletą naujų drabužėlių, tinkančių tau dabar. Pabrėžk privalumus. Jei niekada neturėjai iškilios krūtinės, nepraleisk progos bent jau žindymo metu dėvėti ją išryškinančius drabužius. Na o nutraukusi žindymą, leisk sau įsigyti naujus apatinius, galbūt net prabangius. Tu jų tikrai nusipelnei!

4. Neapsileisk!

Trūksta laiko sau, todėl jau pamiršai, kaip žaviai atrodai su makiažu ir sutvarkytais plaukais. O kur dar manikiūras ir depiliacijos! Sakai, tik ne dabar? Pagalvok, ar kada turėsi daugiau laiko nei turi šiuo metu – vaikai paaugs, bet tada teks grįžti į darbą. Nesiteisink laiko stygiumi. Prisiversk kiekvieną dieną bent šiek tiek pasidažyti, tvarkingai susišukuoti, o savaitgaliais skirk keletą valandų grožio procedūroms vonioje.

Parengė Justina Klibaitė-Petraškevičienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 − trys =

Kitos temos: