Gydytojai pataria iki gimdymo likus savaitei susikrauti daiktus, kuriuos vešitės į ligoninę.
Krepšys „ant akių“
Susidėjusios būtinus daiktelius į krepšį, jį padėkite vyrui žinomoje ar gerai matomoje vietoje (gali būti ir taip, kad į gimdymo skyrių važiuosite ne iš namų, tuomet vyras sulakstys namo ir atveš Jūsų lauknešėlį). Jei vairuojate ir tikrai žinote, kad pati nuvažiuosite į gimdymo namus, krepšį galite vežiotis automobilyje.
Dėl išankstinio daiktų susidėjimo yra dvi nuomonės. Vienos mamos sako, kad spės susidėti daiktus, kai prasidės sąrėmiai (deja, tuomet prasidės ir jaudulys bei skuba, kurie neleis ramiai apgalvoti, ar visi daiktai sudėti). Kirtos linkusios daiktus susidėti prieš porą mėnesių (tada atsiranda pagunda vis pildyti ir pildyti krepšį tuo, ko visai nereikia).
GYDYTOJŲ REKOMENDUOJAMAS SĄRAŠAS
Pataria KMUK Naujagimių ligų skyriaus vedėja Rasa Tamelienė
Kiekviena nėštukė moterų konsultacijoje turėtų gauti lapelį su „oficialiomis rekomendacijomis“, ką pasiimti į gimdymo namus. O jos yra tokios:
Važiuojant gimdyti reikėtų pasiimti
Pasą arba asmens tapatybės kortelę
Nėščiosios lapą F-113 (nėščiosios kortelė), kurį gavote moterų konsultacijoje ir kur aprašyta jūsų nėštumo eiga, pagrindiniai tyrimų duomenys.
* Būtini daiktai
Chalatas, šlepetės, kurios turi būti lengvai valomos (jei užtikštų kraujo lašas ar išsiterliotų). Pūkuotos ir puošnios visiškai netinkamos neštis į gimdymo palatą.
Rankšluosčiai. Jų gausite ir ligoninėje, bet nebus tokie gražūs.
Dveji naktiniai marškiniai, jei nenorite vilkėti ligoninės drabužiais. Jei nuspręsite pasiimti savus naktinius marškinius, atkreipkite dėmesį, kad jie būtų lengvai atsegami – taip bus paprasčiau maitinti krūtimi kūdikį.
Kojinaitės (bent dvi poros).
Patogios kelnaitės ir liemenėlė.
Įklotai po gimdymo. Rekomenduojami ne higieniniai paketai, bet įklotai, kurie yra platesni ir ilgesni nei paketai. Kai kurie įklotai sugeria nuo 225 ml iki 800 ml skysčio.
Asmens higienos reikmenys – muilas, dantų šepetėlis, dantų pasta, šukos, bekvapis dezodorantas, vienkartinės servetėlės, švelnus tualetinis popierius, lūpų vazelinas (jei naudojate), kremas, pieneliai ir kitos kosmetinės priemonės, kurias naudojate kasdien.
* Nebūtini, bet praverčiantys daiktai
Liemenėlė maitinančiai mamai, liemenėlės įdėkliukai.
Dušo šlepetės.
Higieninės kelnaitės (iš vaistinės), kurios gerai prilaiko įklotus ir leidžia odai kvėpuoti. Tokios kelnaitės labai praverčia po cezario operacijos.
Vilnonės kojinės, jei gimdote šaltuoju metų laiku ar jei jaučiate šąlančias kojas (kai kurios moterys ir vasarą namuose mūvi šiltomis kojinėmis, be to, po gimdymo krato „vidinis drebulys“, norisi šilumos).
Užrašų knygelė, rašiklis, mėgstamas žurnalas ar knyga.
Keli negazuoto mineralinio vandens buteliukai. Geriau daugiau, negu per mažai, nes gerti norės ir vyras.
Šokolado be priedų plytelė (jei labai trūksta energijos gimdymo metu, gimdyvei leidžiama sučiulpti gabalėlį šokolado).
Muzikos įrašai, žvakės ir smilkalai, jei gimdyvė mano tai esant reikalinga.
Lengvi pakramtukai vyrui, nes kartais gimdymas užtrunka keliolika valandų, vyrai labai išalksta.
Pinigai. Jai ko nors prireiks, galėsite nusipirkti ligoninėje esančioje vaistinėje ar spaudos vietose.
* Daikteliai naujagimiui
Sauskelnės naujagimiams (gimdymo namuose paprastai duoda sauskelnių ar vystyklų, bet nepakenks turėti pakelį savų).
Drabužėliai naujagimiui (dažnai gimdymo namuose leidžiama aprengti naujagimį savais drabužėliais, jie turi būti švarūs, išlyginti). Drabužėlių reikės kelių komplektų, jei būnant ligoninėje juos išteptumėte ar vaikas „atpiltų“.
Vilnonės kojinaitės naujagimiui. Jos ir šildo, ir masažuoja pėdutes, į kurias dėl gležnos kraujotakos nepriteka pakankamai kraujo. Pirmą savaitę naujagimiui vilnonių kojinyčių reikės net ir šiltą vasaros dieną. Tačiau ne kelis mėnesius, o tik pirmą-antrą savaitę.
Dvi minkštos medvilninės kepurėlės. Viena sugers drėgmę iš plaukučių iškart po gimimo. Kitą, švarią, uždėsite po to, kai galvelę nušluostys.
Drabužėliai, kuriais naujagimis vilkės skyriuje. Drabužėlius duoda ir ligoninėje, bet daugumai mamų savi – mielesni.
Drabužėlių komplektas parsivežimui namo (šiltesnė kepuraitė, kelnytės, palaidinukė, kombinezonas, antklodė.
* Daiktai tėčiui
Vyrai dažnai atvyksta į gimdymą tiesiai iš darbo, paskui prakaituoja gimdykloje su kostiumais arba auliniais batais. Tad dėl savo sveikatos ir patogumo jie galėtų atsivežti šlepetes sau, o apsirengti taip, kad po to galėtų būti trumpomis rankovėmis, nes gimdymo palatose temperatūra yra apie 23-25°C.
Sėkmės!
„Mamos žurnalas“