Kūrybinis dvynių duetas pristato tamsoje šviečiančią knygą vaikams

Martynas Pavilonis ir Indrė Pavilonytė

Kūrybinis dvynių, brolio ir sesers, duetas – pasaulinio pripažinimo sulaukęs iliustratorius Martynas Pavilonis ir rašytoja Indrė Pavilonytė, skaitytojams pristato dar spaustuvės dažais kvepiančią naujieną – iliustracijų knygą vaikams „Marmiai: Olis ir dažų kibirėlis“. Neseniai Vilniaus knygų mugėje pristatyta knyga žavi kerinčiomis iliustracijomis, nukeliančiomis į mėnesienos apšviestą paslaptingą girią, ir įkvepiančia istorija apie drąsą būti kitokiu.

Pasak autorių, tai knyga visai šeimai, kurioje prasmingų įžvalgų ras ne tik mažieji, bet ir jų tėvai. Knygoje atskleidžiama jautri savęs pažinimo istorija. „Marmiai: Olis ir dažų kibirėlis“ skaitytojus nukelia į tolimą Martvudo girią, kurioje gyvena paslaptingieji marmiai. Tai nedidukai, putlūs, juodi nakties padarėliai su mažomis švytinčiomis akutėmis ir aštriais dantukais. Jie visai kaip žmonės – ieško, klysta, bijo ir tik išdrįsę įveikti savo baimes – randa tai, ko ieškoję.

„Olis, su kuriuo knygoje susipažins skaitytojai, nėra toks kaip visi – juodų marmių būryje jis vienintelis geltonas. Šis kitoniškumas jį gąsdina ir verčia slėptis. Mes keliame klausimą – o kodėl būti kitokiu yra blogai? Kodėl Olis bijo būti išskirtiniu? Iš kur ta baimė kyla? Ir ką galima prarasti jai pasiduodant? Tai istorija apie kylančias abejones savimi ir svarbą, tas abejones vyti šalin. Juk mūsų skirtumai mus ir daro ypatingais, unikaliais. Jei visi būtų vienodi būtų labai nuobodu ir neįdomu gyventi“, – pasakoja knygos autorė Indrė Pavilonytė.

Istoriją knygoje lydi užburiančios Martyno Pavilonio iliustracijos. Ketvirtus metus iš eilės geriausių pasaulio iliustruotojų sąraše, kurį renka prestižinis dizaino leidinys „Lürzer’s Archive“, esantis menininkas pasakoja, kad skaitytojų įsigijusių knygą laukia netikėta staigmena – knygos viršelis šviečia tamsoje. „Viršeliui panaudojome fosforinius dažus, todėl herojaus šypsena ir akys naktį šviečia. Knyga yra mistiška, todėl Olis pasakoja savo istoriją ir užgesus šviesoms“, – teigia Martynas Pavilonis.

Knygos iliustracija

Tai jau antroji dvynių knyga vaikams. Prieš porą metų jie Lietuvos skaitytojams pristatė knygą „Didžiosios tvoros paslaptis“. Antrąją šeimyninio dueto knygą vaikams „Marmiai: Olis ir dažų kibirėlis“ išleido leidykla „Alma Littera“. Ją galima rasti visuose Lietuvos miestų ir interneto knygynuose.

Daugiau informacijos: www.marmiai.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ devyni = 12

Kitos temos: