Probiotikai – gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai gyvena žmogaus žarnyne ir atlieka svarbų vaidmenį palaikant gerą virškinimo sistemos ir viso organizmo sveikatą. Juos daugelis žino „gerųjų bakterijų“ pavadinimu. Išties, šios bakterijos yra labai naudingos mūsų organizmui, tad ne veltui dažnas jas gauna ne tik su maistu, pasirinkdamas konkrečius patiekalus, tačiau ir gerdami specialius papildus. Vieni tokių yra DailySpoon natūralūs probiotikai.
Žmogaus žarnyne gyvena trilijonai mikroorganizmų, kurie sudaro sudėtingą mikrobiotą. Dalis šių mikroorganizmų yra naudingi, vadinami probiotikais, o kiti – kenksmingi. Probiotikai atlieka svarbų vaidmenį palaikant gerą virškinimo sistemos ir visos organizmo sveikatą.
Pirmiausia – nauda Jūsų virškinimo sistemai
Probiotikai dažniausiai geriami tuomet, kai atsiranda įvairios virškinimo sistemos ligos. Tai yra sveikintinas žingsnis, kuris gali padėti jums susitvarkyti su labai įvairiomis sveikatos problemomis. Probiotikai padeda skaidyti maistines medžiagas, tokias kaip angliavandeniai, baltymai ir riebalai, ir pagerina maistinių medžiagų įsisavinimą. Jie gamina fermentus, kurie padeda virškinti maistą.
Pirmiausia, natūralūs probiotikai padeda virškinti maistą ir įsisavinti maistines medžiagas. Reguliuoja žarnyno judesius ir padeda išvengti vidurių užkietėjimo ar viduriavimo. Šiais laikais dažnas sklandžiai vidurių užkietėjimu. Taip yra dėl to, kad žmonės ne tik renkasi prastos kokybės maistą, kuriame yra mažai skaidulų, tačiau ir dėl riboto minimalaus judėjimo. Daugelis žmonių dirba sėdimą darbą, o po jo – jau nebenori judėti. Deja, tai sukelia daug sveikatos problemų ir vidurių užkietėjimas yra viena iš jų.
Taip pat probiotikai stiprina žarnyno sienelės barjerinę funkciją ir saugo nuo kenksmingų bakterijų ir toksinų patekimo į organizmą. Gali sumažinti pilvo pūtimą, dujų kaupimąsi ir skausmą pilve. Taigi, sutvarkyti daug labai įvairių virškinimo problemų.
Ir Jūsų imuninei sistemai
Žarnyno mikrobiota glaudžiai susijusi su imunine sistema. Probiotikai stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda jai kovoti su infekcijomis. Jie gali sumažinti alerginių reakcijų simptomus ir pagerinti atsparumą ligoms.
Kai žarnynas yra sveikas – visas organizmas yra patvaresnis ir žmogus rečiau serga. Probiotikai gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Jie ją stimuliuoja ir padeda kovoti su infekcijomis. Taip pat gali padėti sumažinti alerginių reakcijų simptomus bei sumažinti peršalimo ir gripo simptomų sunkumą ir trukmę.
Apskritai – geresnei savijautai
Moksliniai tyrimai rodo, kad gerosios bakterijos Jūsų virškinimo sistemai gali padėti apskritai geriau jaustis. Įrodyta, kad jie:
- Gali pagerinti nuotaiką ir sumažinti streso lygį.
- Gali pagerinti odos būklę.
- Gali sustiprinti kaulų sveikatą.
- Gali sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.
- Gali padėti numesti svorį.
Taip pat juos siūloma vartoti siekiant susitvarkyti su tam tikromis sveikatos problemomis. Jie itin naudingi gydant dirgliosios žarnos sindromą bei esant uždegiminėms žarnyno ligoms (opiniam kolitui, Krono ligai). Tyrimais yra įrodyta, kad probiotikai gali sumažinti infekcijų riziką bei pagerinti antibiotikų sukeltos diarėjos gydymą.
Žinoma, reikia nepamiršti, kad probiotikų tyrimai dar nėra baigti ir kai kurių jų poveikis vis dar tiriamas. Vis dėlto esami tyrimai rodo, kad probiotikai gali turėti daug naudos žmogaus sveikatai.
Ir Jūsų grožiui…
Yra daug tyrimų, kuriais siekiama nustatyti – ar probiotikai gali būti naudingi odai. Kai kurie tyrimai parodė, kad probiotikai gali padėti sumažinti uždegimą, pagerinti odos barjerinę funkciją ir sumažinti spuogų bei egzemos simptomus. Jei jus domina probiotikų vartojimas odos būklei gražinti – pasitarkite su savo gydytoju ar dermatologu. Jie gali padėti jums nuspręsti – ar probiotikai jums tinka ir rekomenduoti tinkamą produktą ar dozę. Tiesa, apskritai dažniausiai šių gerųjų bakterijų vartojimas kasdien – turi tik naudą. Retai kam pasireiškia šalutiniai poveikiai. Dėl to geriausia su pertraukomis vartoti reguliariai ir tai tikrai teigiamai paveiks tiek Jūsų sveikatą, tiek išvaizdą.
Ne tik specialūs papildai, tačiau ir su maistu
Nors kasdienai geriausia rinktis papildus, kuriuose yra probiotikų, tačiau nepamirškite savo kasdieninę mitybą taip pat praturtinti maistu, kuriame yra natūralių probiotikų. Tai yra įvairūs rauginti produktai: jogurtas, kefyras, raugai kopūstai, rauginti agurkai, rūgštinio raugo duona, kombucha, tam tikri vaisiai ir daržovės: bananai, česnakai, svogūnai, artišokai. Įtraukus šiuos produktus į savo mitybą – galima padidinti gerųjų bakterijų kiekį žarnyne ir pagerinti bendrą sveikatą.
US
Susiję straipsniai