Švarinamės sveikiau, taupiau, paprasčiau

Nenaudojant agresyvių cheminių medžiagų į talką galima kviestis ir mažuosius pagalbininkus

Nenaudojant agresyvių cheminių medžiagų į talką galima kviestis ir mažuosius pagalbininkus

Pavasaris – geriausias didžiųjų tvarkymųsi, šveitimų, talkų ir apsikuopimų įkvėpėjas. Regis, pakanka užuosti bundančios žemės kvapą ir mintyse jau ima rikiuotis namų kampai, kuriuos staiga žūtbūt prireikia susitvarkyti. O čia dar pavasario saulė veržiasi pro langą lyg patvirtindama, jog tikrai laikas apsikuopti.

Tačiau įkvėpimas – trapus dalykas. Bent jau aš tikrai žinau, kad jei bėgčiau į parduotuvę pirkti krūvos skirtingų valiklių, miltelių, blizgiklių ir dar balažin ko, mane aplankiusi tvarkymosi mūza liktų užkliuvusi kažkur tarp prekybos centro lentynų.

Todėl, jei jau kilo ūpas tvarkytis, tai darau nedelsdama. Juolab kad tam jokių ypatingų priemonių tikrai nereikia – pakanka kiekvienoje virtuvėje randamų sodos, acto, druskos ir vandens.

Šveitimo milteliai: 1 stiklinė sodos, 1 stiklinė druskos, 1 šaukštas balto acto.

Sumaišykite visas dalis ir laikykite sandariai uždengtame indelyje. Prireikus, visuomet po ranka turėsite puikių šveitimo miltelių emaliuotiems ar nerūdijančio plieno indams, įveikiančių net ir stiprius nešvarumus. Iššveitę indą šiais milteliais, perplaukite vandeniu ir išsausinkite šluoste.

Langų ir veidrodžių valiklis: 0,5 stiklinės balto acto, 1 l vandens.

Sumaišykite actą su vandeniu ir supilkite į purškiamą buteliuką. Purkškite ir valykite langus. Stiklus nublizginkite suglamžytais senais laikraščiais arba šluoste.

Paprasta priemonė užsikimšusiems vamzdžiams atkimšti: 0,5 stiklinės sodos, 1 stiklinė acto, 3-4 stiklinės verdančio vandens.

Supilkite į vamzdį sodą, tada actą. Neišsigąskite pasigirsiančio baisaus šnypštimo – tegul dreba bjaurybės nešvarumai, užkimšę jūsų praustuvą! Po dešimties minučių perpilkite verdančiu vandeniu. Šią priemonę retkarčiais galima panaudoti profilaktiškai ir nedelsiant, jei jau įtarėte, jog vamzdžiai kėsinasi užsikimšti – ilgiau palaukus gali nebepadėti nei ji, nei pirkta chemija.

Nerūdijančio plieno puodų, arbatinių ir kitų paviršių valiklis: 0,5 stiklinės sodos, 1/4 šaukštelio vaikiško aliejaus (nebūtinai).

Ant minkštos šluostės užlašinkite kelis lašus vaikiško aliejaus ir pavalykite paviršių. Užberkite ant kitos šluostės sodos ir nuvalykite nuo paviršiaus aliejų, o kartu su juo ir visus nešvarumus.

Perskalaukite vandeniu. Ši priemonė puikiai nuvalo net ir įsisenėjusias riebalų bei kitokias dėmes. Su vaikišku aliejumi – paprasčiau, tačiau jei jo neturite – puikiai nuvalysite vien su soda – gal tik kiek daugiau reikės pašveisti. Beje, soda nesubraižo paviršių, tik, žinoma, šluostę rinkitės tikrai nešiurkščią!

Kalkių nuosėdų valiklis: Kalkių nuosėdas paprasta pašalinti citrinos rūgštimi. Į litrą vandens įpilkite šaukštą citrinos rūgšties, užvirinkite ir palikite kelias minutes pastovėti. Jei kalkių dar liko – pakartokite viską iš naujo. Liks tik kelis kartus užvirinti arbatinį vien tik su švariu vandeniu ir jį nupilti.

Kad namai kvepėtų švara…

Kai namus pradėjau valyti paprastomis priemonėmis, drabužius skalbti bekvapiais skalbimo milteliais – iš pradžių kiek trūko pirktiniams valikliams būdingų gėlių, vaisių ir kitokių kvapų. Tačiau dabar net parduotuvėje praeinant pro šių priemonių lentyną, dirbtiniai jų kvapai gerokai erzina. O jei užsimanau, kad namai „kvepėtų švara“ – po ranka visuomet turiu bent kelis buteliukus mėgstamų eterinių aliejų. Pakanka plaunant grindis į kibirą vandens įlašinti 5-7 lašus, ir namuose padvelkia levandų, eukaliptų, čiobrelių, gvazdikėlių ar kitu mėgstamu kvapu. Tualeto ir kambarių purškiamus oro gaiviklius irgi neblogai atstoja ant medvilninės skiautės užlašinti keli lašai eterinio aliejaus. Ypač jei tokia kvepianti skiautelė padėta ant šilto radiatoriaus.

Mama Alvilė Rimaitė

Nuotraukos Alvilės Rimaitės

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− penki = 2

Kitos temos: