Linkime, kad išprotėjęs pasaulis atsipeikėtų

Nuotrauka Švelnus vėjas

Mielos mamos, vėl girdime reklaminį šūkį „Atgal į mokyklą“, ir šįkart jis turi visai kitą prasmę. Jį suprantame ne tik kaip raginimą apsipirkti mokslo metams. Suprantame kaip pažadą, kad vėl viskas bus kaip buvę, išprotėjęs pasaulis atsipeikės ir nustos mus baudęs virusais, gaisrais, karščiais ir potvyniais.

„Atgal į mokyklą“ mes, tėvai, jau kartojame kaip maldą. Namų mokymo jau gana. Mes norime, kad vaikai grįžtų į mokyklą, pyktųsi su klasės draugais, gautų pastabų už blogą elgesį ir išsipurvintų uniformas. Norime, kad jie būtų tiesiog vaikai, normalūs vaikai.

Kaip norėtųsi turėti kokį magišką droną, pakilti virš mūsų kasdienybės ir įsitikinti, ar tikrai visi pastarųjų metų išbandymai buvo ne šiaip sau? Galbūt  suaugusieji buvo pasiųsti „atgal į mokyklą“, kad išmoktų kažkokias labai svarbias pamokas? Kad sulėtintų savo gyvenimo tempą, mažiau pirktų, mažiau skraidytų, tiesiog visko mažiau vartotų? Žemė mums parodė, kad jai reikia atsikvėpti, ji pavargo.

Šią vasarą per Lietuvos miestus ir miestelius keliavo „Kino karavanas“ su lauko ekranais, rodydamas dokumentinį filmą „Aš esu Greta“ (rež. N. Grossman). Galbūt jį matėte ir savo mieste? Tai pasakojimas apie klimato kaitos aktyvistę, penkiolikmetę švedę Gretą Thunberg. Ši Asbergerio sindromą turinti mergaitė ryškiau negu paprasti žmonės suvokia katastrofos artumą, todėl savo protestais žadina pasaulį: turime kažką daryti, nes labai greitai bus per vėlu. Turime keistis patys.

Šiame numeryje rasite 5 vaikus auginančios šeimos – Ingridos ir Lino –  istoriją, kaip prieš dvidešimt metų jie tapo „žali“, pradėjo gyventi ekologiškiau, paprasčiau, tvariau, įkūrė ir tokios pakraipos vaikų darželį. Sako, jog bendraminčių netrūksta, o kurie ateina į darželį atsitiktinai, iš jo išeina „žalesni“, pakeitę daugelį savo įpročių.

Taigi gražaus rugsėjo ir įdomių pamokų mums visiems!

Mamos

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 2 = keturi

Kitos temos: