5 požymiai, nurodantys, jog laikas atlikti nėštumo testą

nėštumo testas

Freepik.com

Nėštumo testo atlikimas moterims dažniausiai kelia stresą. Vienoms todėl, kad nori pastoti, kitoms dėl to, jog nenori. Kad ir kurio rezultato laukiate, ansktyvas neštumo testas gali būti puikus būdas išsklaidyti nežinią. Svarbiausia atlikti testą tada, kai tik atsiranda galimybė gauti tikslų atsakymą. 

Kada tikslinga atlikti nėštumo testą?

Dėl tiksliausių rezultatų, testą geriausia atlikti tada, kai vėluoja mėnesinės. Jeigu nenorite ilgai laukti, nuo paskutinių nesaugių lytinių santykių turi būti praėję savaitė arba dvi. Per šį laikotarpį atsiranda pakankamas kiekis HCG, arba žmogaus chorioninio gonadotropino hormonų.

Žemiau rasite pateiktus kelis požymius, kurie gali reikšti, kad laikas atlikti nėštumo testą.

  1. Vėluoja mėnesinės

Vėluojančios mėnesinės yra patikimiausias neštumo požymis.

Jeigu kruopščiai nesekate mėnesinių reguliarumo, gali būti sudėtinga nuspręsti, ar jos vėluoja. Atlikite testą, jei praėjo bent mėnesis po paskutinių mėnesinių.

2. Jaučiate spazmus

Kiaušinėlio įsitvirtinimas gali sukelti panašius pojūčius, kaip ir priešmenstruaciniai spazmai. Jeigu jaučiate priešmenstruacinius spazmus, bet mėnesinės neprasideda, atlikite nėštumo testą.

3. Maudžiančios krūtys

Dėl nėštumo kūnas išskiria vis daugiau estrogeno ir progesterono. Jūsų kūnas ruošiasi kūdikio išnešiojimui, todėl padidėjęs kraujo tekėjimas gali sukelti jautrumą krūtyse. Taip pat – kraujagyslės po oda gali atrodyti didesnės, o spenelius gali skaudėti.

Kadangi jautrumas krūtyse yra dažnai jaučiamas priešmenstruacinis požymis, tai nebūtinai reikš nėštumą.

4. Nemalonių pojūčių atsiradimas

Ne tik spazmai ar krūtinės maudimas gali signalizuoti apie nėštumą. Galite jausti ir pykinimą, norą vengti tam tikrų maisto produktų, nuovargį, kęsti padažnėjusį šlapinimąsi. 

Per artimiausias savaites, dėl didėjančio HCG hormonų kiekio šie simptomai gali stiprėti. Stebėkite savo kūną, ir jei pastebėjote neįprastus pojūčius, tai gali reikšti, jog laikas atlikti nėštumo testą.

5. Kontracepcija nesuveikė

Kontraceptiniai vaistai, prezervatyvai ir kiti kontraceptiniai produktai nesuteikia šimtaprocentinės apsaugos nuo nėštumo. Todėl net ir labiausiai saugantis išlieka pastojimo tikimybė.

Net jeigu naudojote kontraceptines priemones ir pajautėte vieną iš minėtų simptomų, atlikite nėštumo testą. 

Geriausias laikas atlikti nėštumo testą – mėnesinėms vėluojant. Testą atlikite pirmojo šlapinimosi ryte metu. Anksti atliktas testas užtikrins, kad galėsite savimi pasirūpinti tinkamai, todėl sulaukus teigiamo rezultato kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− du = 6

Kitos temos: