Vis daugiau ir daugiau kalbame nevaisingumo tema. Kažkas ieško informacijos, kažkas jau gydosi, o kažkas dalinasi jau nueitu keliu.
Susipažinkite su Kotryna (31 m.) ir Kęstučiu (37 m.) Urbomis bei jų stebuklu Gloria. Kotryna jau 14 metų gyvena emigracijoje, Airijoje. Prieš 10 metų susipažino su būsimu vyru Kęstučiu. Nors šios šeimos gyvenimo istorija prasidėjo ir tęsiasi Airijoje, savo laimės paukštę jie pagavo Latvijoje esančioje klinikoje.
Medikų įžvalgos po operacijos
Kotryna neslepia, kad ji buvo iš tų moterų, kurios nenorėjo turėti vaikų ir paniškai bijojo pastoti. „Tačiau vieną dieną netikėtai pajutau, kad kažkas ne taip! Nusprendžiau pasidaryti nėštumo testą ir pirmą kartą išvydau 2 juosteles. Nemoku net papasakoti, kokios emocijos mane užpuolė…“, – prisimena moteris.
Tai buvo jos gyvenimo lūžio taškas, kai suvokė, kaip vis dėlto stipriai ji nori tapti mama. Tačiau tą kartą teko patirti pirmąjį stiprų psichologinį skausmą, nes šis nėštumas nesibaigė gimdymu.
Vienas embrionas, kuris buvo gimdoje, neišgyveno. Antras embrionas buvo įsitvirtinęs kiaušintakyje, kuris jau buvo plyšęs. Jaunai moteriai buvo pašalintas kairysis kiaušintakis.
Prieš operaciją Kotryną gydytojai nuramino, kad turi visus šansus pastoti, bet kitą dieną po operacijos medikai užsiminė, kad dešinysis kiaušintakis jiems atrodo įtartinai ir reikės daryti tolesnius tyrimus.
Klinika Latvijoje
Kotrynai pastoti nebūdavo sunku, tačiau visi nėštumai užstrigdavo kiaušintakyje, tad paraginta draugės moteris susirado pagalbinio apvaisinimo kliniką Latvijoje. Su klinika sutarti pavyko labai greitai, tad beveik po dviejų mėnesių abu su vyru vyko atlikti procedūros.
Kotryna su Kęstučiu keliauti pagalbinio apvaisinimo keliu nusprendė, kaip jie patys sako, „lengva ranka“, įkvėpti draugės sėkmės istorijos.
Sunki pradžia
Atlikus IVF procedūrą, užplūdo laukimo nerimas. Kotryna pasakoja: „Įkėlėme 2 embrionus. Nėštumo testas bei kraujo tyrimas patvirtino nėštumą. Tačiau, atlikus echoskopą, paaiškėjo, kad tik vienas embrionas įsitvirtino. Bet kartu džiaugėmės, kad procedūra pavyko. Kitus 3 embrionus užšaldėme.
Nors viskas lyg ir buvo gerai, mane nuolatos lydėjo keista nuojauta, kartkartėmis pasirodydavo kraujingų išskyrų, lydėdavo skausmas šone. Sunerimusi apsilankiau pas ginekologę, kuri patikino, kad viskas gerai. Po 4 dienų mane išvežė greitosios automobilis tiesiai į ligoninę, nes tiesiog pradėjau alpti nuo be galo intensyvaus skausmo šone.
Priimamojo gydytojai nesuprato, kas man yra. Su nėštumu susijusios problemos nematė, tad nusprendė palaukti. Paryčiais buvau išvežta į operacinę dėl plyšusio kiaušintakio bei prasidėjusio vidinio kraujavimo. Pasirodo, antrasis embrionas įsitvirtino kiaušintakyje.
Abiems vaisiams buvo 9 savaitės. Operacijos metu man buvo pašalintas paskutinis kiaušintakis ir, deja, nėštumas gimdoje neišgyveno. Tai buvo didžiausias mano gyvenime išgyventas košmaras“.
Kitas bandymas – FET
Išgyvenus šiuos jausmus, sunku vėl viską pradėti nuo nulio. Tačiau Kotrynai ir jos vyrui pakako ryžto, kad po 3 mėnesių atliktų užšaldytų embrionų perkėlimo procedūrą (FET), kuri buvo sėkminga, ir šeima šiuo metu augina beveik 3 metų dukrytę.
„Iki šios dienos negaliu patikėti, kad esu mama. Dažnai su vyru žiūrime į dukrą ir galvojame, kad tai, kas įvyko, yra visiškas stebuklas! Viena, jau galvojant apie tai, kad ji buvo 6 mėnesius užšaldyta išvis protu sunkiai suvokiama“, – salinasi Kotryna.
Padėka visatai
Kotrynos nėštumas buvo labai lengvas. Pilvas nedidelis, placenta priekyje. Iki paskutinės minutės buvo sunku patikėti, kad taps tėvais.
„Esu be galo dėkinga visatai už visus išbandymus ir už dukrytę! Charakteris jos labai sunkus. Pastarieji 3 metai buvo pilni iššūkių, tačiau žinau, kad ji mane skatina būti geresne savo pačios versija“, – sako mama.
Kotryna dėkoja ir savo Gloriai: „Kad ji pasirinko mus būti jos tėvais. Visus sunkumus pamirštame, kai pamatome jos šypseną ir išgirstame tą nepakartojamą „myliu tave“.
Kotryna su Kęstučiu svajoja apie didelę šeimą. Antras vaikelis tikrai bus – anksčiau ar vėliau, tik dėl trečio abu gerai pagalvos. Bendru sutarimu abu yra nusprendę lukterėti, kol situacija dėl COVID-19 aprims, ir tada ramiai planuoti šeimos pagausėjimą.
Linkėjimas likimo draugėms
Kotryna visoms būsimoms mamoms, kurios nesiryžta arba yra pusiaukelėje savo stebuklo link, sako: „Linkiu kiekvienai iš jūsų neprarasti tikėjimo ir nepamiršti – kad ir kokia jūsų situacija, jūs esate VISAVERTĖ moteris. Buvo laikas, kai kaltinau save, nes negaliu vyrui duoti to, ko jis nori. Neturiu kiaušintakių ir natūraliai negaliu pastoti, bet žinau, kad yra moterų, kurios neturi gimdos, vyro ar net galimybės įsivaikinti. Noras būti mama yra sveikintinas ir tai nuostabus dalykas, bet būna situacijų, kad ne visoms tai lemta patirti, nes kiekvieno kelionė yra skirtinga.
Svarbiausia išmokti gyventi dabartinėje situacijoje, nieko nekaltinant, ir kartu daryti viską, kas tik įmanoma, kad pasiektumėte savo tikslą! Pats blogiausias patarimas, kurį esu girdėjusi tai „atsipalaiduok ir tai nutiks natūraliai“! Nelaukite stebuklų, darykite patys stebuklus, tikėkite savimi ir savo kūnu, savo būsimu vaikeliu, kuris galbūt jau pakeliui! Nenuleiskite rankų, nes tą akimirką, kai laikysite savo atžalą ant rankų, suprasite, kad buvo verta!“
Simona Juodsnukienė, nuotraukų autorė Jurga Vite
„Mamos žurnalas“
Susiję straipsniai