Gelbėjimosi ratas informacijos jūroje skęstančioms mamytėms

Kaip sutaupyti mamos laiką, kurį ji sugaišta ieškodama informacijos? Kaip atsijoti bevertę ar net klaidinančią informaciją nuo tikros? Šie klausimai nedavė ramybės jaunai mamai Ivetai Bakanauskei

Dabar, kai laukiatės, kyla begalės klausimų, ir guglo paieškų laukelyje nuolatos suvedinėjate raktinius žodžius. Gimus vaikučiui, informacijos poreikis dar labiau išauga. Maudymas, miegas, skiepai, raida – raktinių žodžių pasidaro nebe dešimtys, o šimtai.

Kaip sutaupyti mamos laiką, kurį ji sugaišta ieškodama informacijos? Kaip atsijoti bevertę ar net klaidinančią informaciją nuo tikros? Kaip susisteminti, pateikti aiškiai ir suprantamai? Šie klausimai nedavė ramybės jaunai mamai Ivetai Bakanauskei. Ir štai – pristatome platformą „120 procentų“, kurioje mamos gali rasti ištisą vaiko auginimo rekomendacijų lobyną.

Iveta, papasakokite, kaip sukūrėte informacinę platformą šeimoms?

2009 metais, būdama dar mokinė, pradėjau rašyti tinklaraštį pavadinimu „120%“. Tinklaraštis ir jo skaitytojai augo kartu su manimi. Keliavome per visus džiaugsmus ir iššūkius drauge – baigiau mokyklą, studijavau universitete komunikacijos bakalaurą, dirbau su skaitmeniniais projektais, išvykau gyventi į Kanadą, ten dirbau komunikacijos specialiste energetikos sektoriuje, grįžus į Lietuvą pradėjau teikti komunikacijos paslaugas jau įsteigusi savo įmonę, ištekėjau, ir vieną dieną gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – tapau Liepos mama.

Motinystė 2019 metais į mano tinklaraštį įnešė daug tėvystės temų, džiaugsmingų ir sudėtingų naujų patirčių, tad ir skaitytojai pamažu ėmė pildytis naujomis besilaukiančiomis ar jau auginančiomis vaikus šeimomis.

Bėgant motinystės mėnesiams, vis dažniau susidurdavau su viena problema, kuriai sprendimo neradau nei Lietuvoje, nei kur nors kitur. Ieškodama atsakymų į milijoną kylančių klausimų, praleisdavau nesuvokiamą kiekį brangaus laiko klaidžiodama internete, tarp knygų puslapių, seminaruose, grupėse. O neretai nuomonės dar ir išsiskirdavo, informacija prieštaraudavo viena kitai.

Tinklaraštyje vis pasidalindavau savo, kaip mamos, atradimais palygindama įvairias alternatyvas, kalbindavau specialistus, pateikdama  sudėtingus ir ne itin patogius klausimus, atvirai dalinausi savo pačios paieškomis ir motinystės jausmais. Kai mano skaitytojų šeimos pradėjo rašyti padėkos žinutes, supratau, kad aš ne viena jaučiuosi tokia pat pavargusi nuo tų paieškų ir jausmo, kad vaikų auginimo galvosūkius esame palikti spręsti ir narplioti vieni. Pasirodo, daugelis pirmą vaiką auginančių šeimų susiduria su ta pačia problema!

Į tinklaraščio skaitytojų ratą jungėsi vis daugiau šeimų, mano pačios paieškų užrašai vis ilgėjo, susipažinau su daugybe šaunių specialistų, turėjau virš dešimtmečio patirties, kurdama komunikacijos strategijas, prasidėjo šiek tiek lengvesnis motinystės etapas, ir vieną dieną tiesiog pajutau – užteks svajoti, laikas pabandyti bendromis jėgomis su specialistais ir įvairiomis organizacijomis tai išspręsti.

Taip 2020 metų rugsėjo mėnesį gimė pirmoji informacinių rinkinių platforma šeimoms „120 procentu.lt“, kurioje su daugiau nei 20 specialistų esame paruošę atsakymus į visus tėvams dažniausiai kylančius klausimus nuo gimimo iki 1,5 metų. Platforma pasiekiama visą parą, bet kokiais įrenginiais, iš bet kurio pasaulio kampelio ir suteikia amžiną priėjimą prie įsigytos informacijos.

Papasakokite, ką tėvai gali rasti šioje informacinėje platformoje?

Viena turinio dalis yra tekstai, pamažu ją ima papildyti vaizdo paskaitos. Kiekviename rinkinyje galima rasti ne tik profesionalų parengtos informacijos, bet ir asmeninių šeimų patirčių, galimybę pateikti papildomų klausimų specialistų komandai, o privačioje šeimų grupėje galima bendrauti jaukiame tėvų rate ir keistis asmeninėmis patirtimis. „120 procentu.lt“ platforma 2021 m. rugpjūčio mėnesį tapo Dianos Nausėdienės globojamos nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ dalimi.

„120 procentu.lt“ kažkada buvo mano svajonių projektas, kurio aš neradau, kai man to labiausiai reikėjo. O šiandien informacinių rinkinių platforma gyvuoja daugiau nei metus, ir tūkstančiai Lietuvos šeimų visą reikalingą informaciją pasiekia keliais paspaudimais. Taip projektas ir keliauja iš vienos atradusios šeimos pas kitą ieškančią šeimą.

Kiekviena tema papildo viena kitą, čia nėra jokio teisimo, jokių teisingų ar neteisingų tėvystės krypčių – aptariamos įvairios pasirinkimų alternatyvos bei jų privalumai ir rizikos, o tuomet tėvai jau gali priimti tinkamus sprendimus savo šeimai.

Daugiausiai iššūkių šeimoms keliantis amžiaus tarpsnis yra pirmieji vaiko metai, tad šie rinkiniai ir yra sulaukę daugiausiai dėmesio

Kaip atrenkate informaciją?

Kiekvieno amžiaus tarpsnio informacinį rinkinį kuriame bendradarbiaudami su šeimomis ir specialistais. Drauge įvertiname, kokios temos reikalingos, kokie klausimai tėvams rūpi, kokie specialistai galėtų padėti rasti atsakymus, ir tuomet, surinkus reikiamą informaciją bei ekspertus, prasideda rinkinio kūrimas.

Kiekvieno rinkinio pagrindas yra realistiškos vaiko raidos gairės, o ant šio pagrindo tuomet jau statomos visos likusios rinkinio temos: mityba, miegas, lavinimas, priežiūra, ryšys su vaiku ir tėvams skirtos temos. Dažnai temą ruošiame su keliais specialistais, nes norime, kad informacija būtų įvairiapusiška, patikima ir atskleidžianti temą plačiai. Rinkiniai yra nuolat atnaujinami ir pildomi, o projektui augant, tekstus papildo ir specialistų vaizdo paskaitos.

Kursime rinkinius naujiems amžiaus tarpsniams (1,5–2 metams, 2–3 metams, t.t.) ir rinkinius specializuotomis temomis (pavyzdžiui, pasiruošimas darželiui). Taip pat jau sukurtus rinkinius pildysime specialistų vaizdo paskaitomis ir nauju turiniu.

Kokie rinkiniai patys populiariausi?

Daugiausiai iššūkių šeimoms keliantis amžiaus tarpsnis yra pirmieji vaiko metai, tad šie rinkiniai ir yra sulaukę daugiausiai dėmesio. Nors vaikui augant priežiūra ir paprastėja, deja, šiuos iššūkius ima keisti kiti tėvystės galvosūkiai, dažniau susiję su vaiko auklėjimu ir ankstyvuoju ugdymu.

Informacinių rinkinių platforma sukurta taip, kad šeimos galėtų prisijungti bet kokiu amžiaus tarpsniu ir prie bet kurio jiems aktualaus vieno rinkinio, kelių ar net visų. Tačiau dažniausiai su šeimomis susipažįstame pirmaisiais vaiko mėnesiais ir augame kartu – rinkinys po rinkinio. O kai kurie tėvai rinkinius nuperka kaip dovaną draugams ar giminėms, kurie ką tik susilaukė vaikelio.

Užsukite: https://www.120procentu.lt/

Parengė Neila Ramoškienė

Fotografė Dovilė Markevičienė

Žurnalas „Nėštukė“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− du = 6

Kitos temos: