Gudrybės, kaip sustiprinti vaiko imunitetą prieš virusų sezoną – dalinasi supermaisto gamintoja.
Ruduo – didžiausias iššūkis auginant vaikus. Po truputį šaltėja dienos, jos tampa drėgnesnės, keičiasi apranga. Su visais pokyčiais atkeliauja ir ligų sezonas. Kaip su visais šiais iššūkiais kovoja 3 mažamečių vaikų mama ir URBANFOOD bendrasavininkė, Gintarė Laucė?
Visų pirma norėtųsi pasidžiaugti, kad mano pačios vaikai serga gana retai. Galbūt tam įtakos turi ir vystoma veikla, kadangi nuo pat papildomo maitinimo pradžios į vaikų mitybą įtraukėme įvairias žoleles, uogas, daržoves, kurių šviežių nevalgo, o sumaltus ir įdėtus į košytę ar tiesiog patys šaukšteliu suvalgo pasigardžiuodamos.
Šiais laikais visų šeimų mityboje beveik nėra arba yra labai maža įvairovė uogų – dažnai vaikai nemėgsta ar net neragauja spanguolių, bruknių, šaltalankių, medlievos uogų. Taip pat įvairios žolelės yra išimtis. Įdomu, kokia dalis mažų vaikų yra ragavę dilgėlių, garšvų, kiaulpienių? Tikriausiai taip būna tikrai retai. Rečiau naudojamos ir daržovės, kurias sunkiau pagaminti, – topinambai, lapiniai kopūstai. Dėl to labai gaila, kadangi visi šie produktai yra mineralų, maistinių medžiagų, vitaminų šaltinis. Tad pagrindinis dalykas, kuris mums padeda stiprinti imunitetą, – įvairi mityba. Net jei ir tenka šiuos produktus miltelių forma slėpti vaikų mėgstamuose patiekaluose.
Kai vaikai serga, dažniausiai tai būna darželiuose plintantys virusai, – streptokokas, žarnyno infekcijos, įvairūs kiti virusai. Esame pamėgę ir pačių pagamintus hidrolatus. Kadangi vaikai arbatų negeria, tai jei užpuola burnos gleivinės virusai, purškiame šalavijų hidrolatą į burną. Jis atvėsina ir nuramina. Esant odos paraudimams, spuogeliams ar kitiems pažeidimams, – naudojame vingiorykštės hidrolatą, kuris puikiai tinka jautriai odai. Išsausėjus plaukams ar odeliai, mėgstame levandų, rožių hidrolatus. Vaikai tiek įpratę purkštis, kad prieš miegą ar ryte tai tapę mūsų ruošimosi ritualu, kuris kartu ir maloniai nuteikia.
Mūsų šeima tiki, kad imunitetui suderinti svarbiausia judėjimas, daug gryno oro, tinkama mityba ir nepersistengti su papildomais vitaminais ar maisto papildais. Linkime būti ir likti sveikais!
Susiję straipsniai