„Karščiausios“ dienos Seneliams būna nuo gruodžio 15-osios iki sausio 10-osios. Prieš samdydami pasinaudokite šiais praktiniais patarimais.
Kokio amžiaus vaikai jau pasirengę susitikti su Kalėdų Seneliu?
Viskas priklauso nuo vaiko temperamento. Vienas dvimetinukas su džiaugsmu eis ratelį aplink eglutę, o kitas įsispraus į kampą, o gal net apsiraudos, išvydęs nepažįstamąjį su balta barzda. Paprastai 3-4 metų mažyliai jau būna pasirengę užmegzti kontaktą su kalėdiniu–naujametiniu svečiu. Tėvų uždavinys – teisingai atspėti reikiamą momentą. Suaugusiųjų troškimus pripratinti mažylį prie šventės reikia suderinti su jo poreikiais. Prievartinio džiaugsmo nebūna: jeigu jūsų vaikas – tylus ir drovus, nereikia skubinti įvykių ir reikalauti iš jo žavėjimosi Kalėdų Seneliu. Metus kitus palaukite.
Koks Kalėdų Senelis geresnis – aktorius iš agentūros ar persirengęs laiptinės kaimynas?
Pliusų ir minusų esama ir vienu, ir kitu atveju. „Profesionalusis“ Kalėdų Senelis paprastai geriau aprengtas, jo karnavalinis makiažas puikus, jis artistiškas, jo atsargoje gausybė mažylį linksminančių pokštų ir jis paprastai moka prieiti prie bet kurio vaiko. Bet užsakyti Senelį agentūroje kainuoja nemažų pinigų. Senelis, vaidinamas pažįstamo vyriškio, turinčio minimalių artistinių sugebėjimų, yra alternatyva profesionalui tuo atveju, jeigu jis į savo vaidmenį pažvelgs rimtai ir ateis palinksminti būtent vaiką, o ne gimdytojus.
Kaip elgtis tėvams, kai į namus įžengia Kalėdų Senelis?
Taip, tarsi jums tai būtų didelis netikėtumas ir džiaugsmas. Priverskite save neilgam patikėti, jog Kalėdų
Senelis išties egzistuoja, juk būtent taip dabar galvoja jūsų mažylis. Blogiausias variantas – „broliavimasis“ su stebuklinguoju svečiu.
Ar reikėtų Kalėdų Senelį pakviesti už stalo?
Nėra būtina, bet jeigu norite, galite jį pakviesti išgerti arbatos ir paragauti saldumynų. Gerai būtų, kad ir jūsų atžala pasivaišintų drauge su šiuo pasakiškuoju personažu.
Kaip taisyklingai „užsakyti“ Kalėdų Senelį?
Užsiimti jo paieška geriausia likus mažiausiai 3-4 savaitėms iki datos. Jūsų paslaugoms – internetas, skelbimai laikraščiuose, radijuje. Gerai, jeigu pasinaudosite patyrusių tėvų rekomendacijomis. Būtinai aplankykite agentūrą asmeniškai, susipažinkite su dokumentais, patvirtinančiais paslaugų sertifikavimą.
Peržiūrėkite agentūroje sukauptą vaizdo medžiagą apie jų samdomų artistų darbą. Pasitikslinkite, kiek laiko truks vizito programa (3-5 metų vaikui pakanka 30-40 minučių Senelio viešnagės).
Koks geriausias laikas Kalėdų Senelio vizitams?
„Karščiausios“ dienos Seneliams būna nuo gruodžio 15-osios iki sausio 10-osios. Tai protingas laikotarpis – šventinės nuotaikos „sustiprinamos“ įvairiais būdais. Kalėdų Senelio iškvietimas gruodžio 24-ąją, 25-ąją ar sausio 1-ąją kainuoja brangiau. Nereikėtų siekti itin tikslios datos – vaikams sąvokos „Kalėdos“ ir „Naujieji metai“ yra „išsitempusios“ keletui žiemos savaičių. Be to, pagalvokite, ar jūs turėsite pakankamai laisvo laiko priiminėti pasakiškąjį svečią Kūčių ar paskutinę senųjų metų dieną.
Ar reikia parengti mažylį Kalėdų Senelio vizitui?
Likus keletui dienų iki numatyto laiko, papasakokite vaikui apie tai, kad per Kalėdas ar Naujuosius metus vaikus aplanko stebulingas seneliukas. Prikurkite pasakiškų istorijų, parodykite knygelių su paveikslėliais.
Tačiau neverta perlenkti lazdos su parengiamaisiais renginiais – vaikas nuo jų gali pavargti ir „perdegti“ jau nuo vieno laukimo.
O kaipgi dovanos?
Čia esama kelių variantų. Pirmasis – įteikti (pagal susitarimą) Kalėdų Seneliui pagrindinę dovaną, kurią jis reikiamu momentu ištrauks iš savo maišo. Antrasis – nupirkti keletą malonių smulkmenų (segtukų plaukams, lėlyčių mergaitėms, mašinėlių, sviedinukų berniukams) ir slapta perduoti jas į svečio rankas. Bet kuriuo atveju išreikškite savo nuostabą ir susižavėjimą Kalėdų Senelio atgabenta dovana.
Kaip išmokyti mažąjį bendrauti su Kalėdų Seneliu?
Specialiai nereikėtų nieko daryti. Jeigu mažasis mėgsta deklamuoti eilėraščius, paprašykite jį pradžiuginti Senelį. Jeigu vaikas drovus, nereikia jo versti „iškilmingai pasirodyti“.
Ką daryti, jei mažylis išsigando svečio?
Pasistenkite jį nuraminti, beje, geriau, jeigu tai padarytų namiškiai, o ne pats draugiškiausias Kalėdų Senelis.
Pasiūlykite vaikui komfortiškiausią bendravimo su Seneliu formą. Jeigu jis užsigeis sėdėti jam ant kelių, leiskite.
Beje, Seneliui verta vengti itin glaudžių kontaktų su mažuoju: žiema – tai ne tik Naujieji metai, bet ir ligų epidemijos protrūkis.
Dėl ko derėtų iš anksto susitarti su Kalėdų Seneliu?
Būtinai jam papasakokite apie savo sūnaus ar dukters charakterį. Vieni vaikai lengvai bendrauja su nepažįstamuoju ir būna nieko prieš pačiupinėti jo baltą barzdą. Kiti nemėgsta jokių kūniškų kontaktų su svetimais žmonėmis. Jeigu jūsų šeima nepilna, perspėkite Senelį apie tai. Jeigu vaikas turi kokių nors fizinių problemų (prastokai girdi, jam draudžiami judrūs žaidimai ir kt.), būtinai Seneliui pasakykite apie tai iš anksto.
Ką daryti, jeigu vaikas atpažino Kalėdų Seneliu iš Laplandijos persirengusį savo dėdę Petrą?
Išgelbėti situaciją tokiu atveju nėra paprasta. Tėvų uždavinys – nenuvilti vaiko. Jeigu nesate įsitikinę dėl giminaičių aktorinių sugebėjimų, neverta rizikuoti.
Ar šių dienų vaikams apskritai reikalingas Kalėdų Senelis?
Suprantama. Pasaulis pasikeitė, bet vaikų sąmonė liko ankstesnė. Net jei jūsų trimetis moka naudotis mobiliuoju telefonu ir vikriai valdo DVD nuotolinį pultą, jo pilnaverčiam harmoningam vystymuisi būtinas tikėjimas pasaka ir stebuklais.
Dėmesio!
Vaiko akivaizdoje niekada nepasakokite draugams apie tai, kad „užsisakėte“ Kalėdų Senelį. Vaikai kur kas protingesni, negu mums kartais atrodo,. Niekada neironizuokite dėl mažylio tikėjimo stebuklais. Kad jis tiki pasaka, ir slypi jo pagrindinė laimė.
Parengė Rūta Milerienė
„Mamos žurnalas“