Kokia nauda iš „leliukų šokių“? Atsako Ieva ir Adomas

Kai šokėjai Ievai gimė sūnus Adomas, atsirado „Šokiai su Ieva ir Adomu“

Kai šokėjai Ievai gimė sūnus Adomas, atsirado „Šokiai su Ieva ir Adomu“. Kalbamės apie tai, kokią naudą kūdikiams ir mažiems vaikams duoda šokis.

Ieva apie save: Esu Ieva Gadišauskienė, profesionali šokėja ir trenerė, dvejų metų Adomo mama. Šoku nuo 6 metų. Turiu 7 metų patirtį televizijoje, dirbau projektuose X Faktorius“, „Muzikinė kaukė“, „Žvaigždžių duetai“, „Vario audros“, važinėjau į turus su atlikėjais po Lietuvą, dirbau cirko artistų gretose, krepšinio palaikymo komandoje. Šiuo metu treniruoju vaikus. Dirbu ir studijoje, darželiuose bei mokyklose.

Viskas prasidėjo nuo nešynės

Kaip ir visos mamos, kurios mamomis tampa pirmą kartą, domėjausi daug kuo, kas susiję su vaikų auginimu ir auklėjimu, jau nekalbant apie knygų skaitymą bei reikalingų kūdikiui daiktų pirkimą. Daug skaičiau apie vaikų nešiojimą ir jo naudą. Vieną dieną nusipirkau nešynę. O dar kitą dieną pabandžiau panaudoti ją šokdama su Adomu. Nuo to prasidėjo mūsų kelias šokant kartu.

Po kurio laiko ėmiau dėliotis choreografijas ir subūriau internetu nuotolinę mamų šokių grupę. Sukūrėme atskirą bendruomenę ir kartą per savaitę šokdavome pagal įrašo treniruotę.

Šokiai tiesiogiai

Sukūrusi būtent tokį formatą (nuotolinio įrašo) supratau, kad atliekančiam treniruotę tai yra patogiausia. Viena, kai tu neturi vaikų ir eini į šokio treniruotę ar sporto klubą, visai kas kita, kai jų turi, o juolab – naujagimį.

Tikrai ne visada sutartu laiku gali ir nori įsipareigoti, pvz., per „Zoom“ programėlę vyksiančiai treniruotei.

Taigi, nuotolinis formatas kaip gimė, taip ir tęsėsi toliau. Tai tiesiog patogiausia pateikimo versija auginančioms mažus vaikus. Esi pati savo laiko šeimininkė, gali šokti prieš ar po vaikučio miegelio, ryte ar vakare.

Kokia nauda iš „leliukų šokių“

Pirmiausia – mamos ir kūdikio artumas. Kūdikis, jausdamas tiesioginį, fizinį mamos artumą, kur kas lengviau prisitaiko šiame pasaulyje, jaučiasi saugus ir ramus. Mama greičiau gyja, atiduoda visą meilę savo vaikui. Tai be galo jautrūs ir abiem reikalingi momentai. Kartais šių dalykų net nenupasakosi žodžiais, juos reikia išjausti.

Mamai šokis su kūdikiu – tai puikus būdas pradėti sportuoti, judėti. Labai dažnai kūdikiai užmiega, kol mamos šoka su jais nešynėse. Tai labai paprastai galima paaiškinti: mama atsipalaiduoja, užsiima sau pačiai malonia veikla, vaikas tai jaučia. Juk vaiko ir mamos ryšys iki trejų metų yra ypač subtilus. Kai gerai mamai, visada gerai ir vaikui. Mamos turi pirmiausia pasirūpinti savimi, jei nori tą pavyzdį perduoti savo vaikams, –  kalbu ne tik apie pavyzdį sportuoti, bet ir apie gilesnius dalykus: pavyzdį mylėti save, leisti sau veikti malonius dalykus, leisti namuose gulėti neišplautam puodeliui ar nepaklotai lovai ir eiti verčiau pašokti, jei to reikalauja mūsų širdis. Atsiminkite – jei vaikas mato ir jaučia, kad mama leidžia sau, ir vaikas augs leisdamas sau.

Ievos šeima, nuotrauka Fotomuza.lt

Šokio galios

Jau seniai atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad šokiai puikiai padeda atsikratyti streso, kurio šiais laikais mamai tikrai netrūksta. Be viso to, šokis gelbsti nuo depresijos, sąnarių skausmų, gerina lankstumą, grakštumą. Žmogus tampa kur kas gyvybingesnis. Kai moteris jaučiasi geriau viduje, ji tai spinduliuoja ir į išorę. Jei šoki namuose nuotolinėse pamokose, tai būtinai bus matyti tavo švytinčiose akyse, skaistesnėje odoje, grakštesniame kūne. Tai – kaip meilė, nepaslėpsi. Išbandyta.

Gerai atsimenu vieno profesoriaus pasakytą frazę. Kai jo paklausė, kada reikėtų vaikuose ugdyti muzikalumą (jei norime, žinoma), jo atsakymas buvo: „9 mėnesius prieš gimimą“. Ir tai tiesa. Šokant su kūdikiu jam natūraliai ugdomi šie dalykai.

Šokėjas nebenori būti nešynėje

Taip, ateis ta diena, kai kūdikis nebenorės būti nešynėje, jis norės šokti pats. Normalu, kad vaikai auga ir atsiskiria. Tačiau labai dažnai moterys, pradėjusios šokti su kūdikiais, tęsia tai toliau, net jei vaikas nebenori to daryti kartu. Šokiai yra universalūs. Ir jei vaikelis to daryti kartu nebenori, mama puikiai gali šokti viena ir smagiai leisti laiką vaikui šalia žaidžiant.

Kaip prisiversti

Man asmeniškai visada padeda labai paprasti dalykai, kurie dažnai būna genialūs. Atsikeli ryte, dušas, šilto vandens stiklinė, lengvas makiažas ir graži sportinė apranga. Nesvarbu, kad namie esi tik tu ir kūdikis, kai pati sau jautiesi graži, noras veikti ateina savaime.

Kalbant apie techninius dalykus, pirmiausia reikia pagal kūdikio/vaiko amžių nuspręsti: šoksite su kūdikiu/vaiku nešynėje, vaiką laikant rankose ar tiesiog jam šalia esant.

Jei kūdikio amžius nuo 2,5 mėn., žinoma, patogiausia naudotis nešyne. Jei vaikas didesnis, pats vaikšto ar nemėgsta būti nešynėje, galima pamoką paversti pakaitomis vaikui būnant ant rankų ir šalia jūsų. Patikėkite, aš gyvu pavydžiu žinau, kaip smagu, kai vaikas stebėdamas staiga pats ima judėti, šokti, atkartoti judesius. Tai nerealu. Labai gerai atsimenu, kai dariau sukinukus, ir Adomas po kurio laiko ėmė suktis. Savu tempu, laiku, bet tiesiog ėmė. Vaikai natūraliai ir instinktyviai seka paskui tėvus. Ir tai nereiškia, kad jūs ar jūsų vaikas turite tapti šokėjais. Tai ne dėl etikečių klijavimo. Tai tiesiog pavyzdys judėti, sveikai gyventi, smagiai praleisti laiką, atsipalaiduoti.

Kviečiu visas išbandyti. Galite susisiekti su manimi asmeniškai, mielai bendrauju, konsultuoju ir patariu, jei tik reikia. Pati visą šį smagų kelią einu asmeniškai, taigi esu tai išjautusi. Yra toks smagus posakis: „Teoriškai teorija ir praktika yra tas pats. Praktikoje taip nėra.“

Taigi – pirmyn patirti praktiškai!

Daugiau apie kūdikių šokius: https://www.sokiaisuievairadomu.lt/

Feisbukas: Šokiai su Ieva & Adomu

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni − 5 =

Kitos temos: