Mokyklinių pirkinių sąraše – gertuvė su anglies filtru. Kodėl rinktis būtent tokią?

brita

Kad ir kaip vaiką pratintumėte prie vandens, pirmiausia patys turite jį gerti

Šviečiamasis gydytojų (ir mūsų, žurnalo leidėjų!) darbas pasiteisino – vaikai išmoko gerti vandenį, o gertuvės tapo savaime suprantamu pirkiniu, ypač išleidžiant vaiką į mokyklą.

Mokykloje reikia ne tik užkąsti

Ryte pildydami vaiko užkandžių dėžutes nepamirškite – atsigerti jam ne mažiau svarbu negu užkąsti. Kai vaikui trūksta skysčių, gali pradėti mausti galvą, sunku susikaupti, ima mieguistumas. Negaudamos pakankamai vandens ląstelės ilgainiui aptingsta, organizmas nebegali pasisavinti reikalingų maisto medžiagų, todėl ima reikalauti vis daugiau maisto. Didėja apetitas, dažnėja alkio priepuoliai, o to padarinys – sutrikęs virškinimas, antsvoris ir kiti negalavimai. Todėl išmokykite vaiką kartkartėmis atsigerti iš savo gertuvės.

Kad ir kaip vaiką pratintumėte prie vandens, pirmiausia patys turite jį gerti. Vandens ąsotį ar kitą indą nuolat statykite matomoje vietoje, kad galėtumėte atsigerti patys ir vaikas tai matytų. Pakvieskite jį atsigerti kartu, paverskite tai žaidimu ir kasdieniu ritualu.

Kiek turi išgerti vaikas?

Sveikas vaikas turi gerti tiek vandens, kad nejaustų troškulio. Vaikai judrūs, jie daugiau prakaituoja ir dėl to sąlyginai išgeria daugiau vandens nei suaugusieji. Vaikas per dieną išgeria apie 1–1,5 litro skysčių, o karštą dieną ir daugiau.

Patrauklus indas gertibrita

Įpročiui gerti vandenį labai svarbi gertuvė. Pirmiausia ji turi būti kokybiška, be bisfenolių, kurie ardo endokrininę sistemą. Kartais tėvai vietoje gertuvių vaikui duoda plastikinį buteliuką nuo mineralinio vandens. Į jį vaikas įsipila vandens iš čiaupo ir tokį buteliuką naudoja ilgą laiką.

Gydytojai tokio sprendimo nepalaiko. Naudojant plastikinį butelį vos antrąkart, į vandenį išsiskiria toksinių medžiagų.

Taip nutinka dėl dažniausiai naudojamo plastiko struktūros, kuris, reaguodamas į saulės šviesą, aukštą temperatūrą bei deguonį, pradeda veikti toksiškai.

Parduotuvėse parduodami plastikiniai buteliai su vandeniu yra skirti naudoti vieną kartą, o ne paversti juos gertuvėmis.

Vanduo, bet koks?

Praėjo laikai, kai rašydami straipsnius apie vaikų gėrimus aprašydavome ir tuos, kurie šnypščia, kvepia, turi spalvą ir aromatą. Dabar daugiausiai kalbame apie vandenį, tik nereikėtų pamiršti, kad tikruoju vandeniu gali vadintis natūralus be priedų skystis, bespalvis, beskonis, negazuotas (gazuotas vanduo nerekomenduojamas vaikams dėl skrandžio dirginimo), bėgantis iš čiaupo ar iš šaltinio.

Kiti skysčiai (pienas, sultys, sriuba) yra skystas maistas, juos reikia virškinti, tad jie niekaip neatstoja vandens.

Nuo 2 metų vaikai gali gerti vandenį iš čiaupo, be to, mūsų vanduo tikrai skanus.

Daug judančiam ar sportuojančiam vaikui kartais galima duoti mineralinio vandens,  nes su prakaitu netenkama ir druskų.

Šiltas ar šaltas? Gurkšniais ar gurkšneliais?

Geriausias vaikui kambario temperatūros vanduo. Toks vanduo greičiau numalšins troškulį, nes šaltas vanduo, patekęs į kūną, turi iš pradžių sušilti, o tik po to gali atlikti savo funkcijas.

Net ir labai ištroškus, geriausia troškulį malšinti geriant mažais gurkšneliais, nes godžiai geriant signalai iš organizmo nespėja pasiekti smegenyse esančio troškulio centro ir jo nuslopinti.

Gertuvės su anglies filtraisbrita

Tėvai, norėdami pasirūpinti, kad jų vaikas visada su savimi turėtų švaraus vandens, šiuo metu rinkoje gali rasti vandenį filtruojančių gertuvių. Vandens filtravimo produktų lyderis BRITA siūlo gertuves su vandens filtravimo filtru. Vanduo filtruojamas jį geriant. Gertuvės yra dviejų tipų: „Vital“ – peršviečiamos ir standžios, „Active“ – tamsintos ir lanksčios.

Idėja labai paprasta. Vandenį galima filtruoti ir gerti bet kur ir bet kada. Vaikui į mokyklą įdėkite tuščią gertuvę su filtriuku – nebus papildomo svorio. Nuėjęs į mokyklą (sporto salę, treniruotę), vaikas gali prisipilti paprasto vandens iš bet kurio vandens čiaupo ir iškart pradėti gerti – filtras pasirūpins, kad vanduo būtų švarus, be priemaišų (rūdžių, metalų, kalkių) ir labai skanus (sugeria chloridą ir kitas kvapą ir skonį lemiančias medžiagas). O žmogaus organizmui reikalingus mineralus – magnį, kalcį – filtras palieka.

Eidamas į namus, vaikas gali išpilti likusį vandenį, kad nebūtų papildomo svorio kuprinėje. Beje, „Active“ gertuvės, pagamintos iš minkšto plastiko, nedūžta.

britaDrąsiai galite plauti šias gertuves indaplovėje ir nesirūpinti dėl bakterijų kaupimosi.

Filtrai turi būti keičiami kas 4 savaites (arba prafiltravus 150 litrų vandens).

Filtras dirba kempinėlės principu – jis viską absorbuoja į save ir uždaro porose. Patys filtrai yra natūralūs ir gaminami iš degintos kokoso žievės.

Nekenkia gamtai (daugiau informacijos www.brita.lt).

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 − = nulis

Kitos temos: