Gertuvė – svarbiausias kūdikio vasaros pirkinys

Kiekvienas šeimos narys turėtų turėti po savo gertuvę. O kūdikiui pirmąją gertuvę galite nupirkti jau tada, kai jis ją nulaikys rankose.

Kodėl taip išpopuliarėjo šis indas?

Daugumoje užsienio sporto klubų jau yra ženklas su užbrauktu plastikiniu buteliu – galima gerti tik iš gertuvių. Tad pirmiausia gertuvė yra tvaraus vartojimo atributas – gerdami iš gertuvės tausojame planetą, nes nuperkame mažiau vandens buteliuose.

Gertuvė labai svarbi formuojant vaikui įprotį gerti vandenį. Vanduo sudaro didžiausią mūsų organizmo dalį. Vaikai daug juda, greitai sušyla, todėl jiems visuomet pravartu turėti gertuvę.

Butelis neatstos gertuvės

Kartais tėvai vietoje gertuvių vaikui duoda plastikinį buteliuką nuo mineralinio vandens. Į jį vaikas įsipila vandens iš čiaupo ir tokį buteliuką naudoja ilgą laiką. Gydytojai tokio sprendimo nepalaiko. Naudojant plastikinį butelį vos antrąkart, į vandenį išsiskiria toksinių medžiagų. Taip nutinka dėl dažniausiai naudojamo plastiko struktūros, kuris, reaguodamas į saulės šviesą, aukštą temperatūrą bei deguonį, pradeda veikti toksiškai. Parduotuvėse parduodami plastikiniai buteliai su vandeniu yra skirti naudoti vieną kartą, o ne paversti juos gertuvėmis.

Vanduo plastiko buteliuose dėl netinkamų laikymo sąlygų gali tapti mikrobiologiškai užterštas. Paprastai tariant, vanduo plastikiniuose buteliuose „užsistovi“ sandėliuojant, transportuojant ir laikant lentynose. Ilgiau naudojant plastiką, jis išskiria toksinę medžiagą bisfinolį A, kuri pavojinga sveikatai. Atidarius butelį vandens, suvartoti jį reikia per 6 val., o laikyti ne kambario temperatūroje, bet šaldytuve ar vėsioje patalpoje.

Renkamės geriausią gertuvę

Pirkdami gertuvę, o ypač vaikui, turite ieškoti kokybiškos, be bisfenolių. Dažnai plastikinės gertuvės gaminamos iš kieto polikarbonatinio plastiko (žymima numeriu 7 arba PC), o metalinės – iš lengvo aliuminio. Rekomenduojama rinktis gertuves, kuriose BPA nenaudojamas ir kurios pažymėtos BPA-free (be BPA). Apie tai klauskite pardavėjo, tiekėjo, gamintojo.

Plastikinių gertuvių patariame ilgai nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose (pvz., nepalikti kaitrią dieną automobilyje), kadangi šiluma skatina įvairių cheminių medžiagų išsiskyrimą į gėrimą. Gertuvėse nepatariama laikyti gazuotų gėrimų.

Tiek plastikinę, tiek metalinę gertuvę plauti geriausia šiltu tekančiu vandeniu, naudojant specialų šepetėlį. Nenaudokite jokių agresyvių ploviklių ar šiurkščių kempinių. Jei nešiojotės sultis ar kompotą, ir jis surūgo, – nakčiai į gertuvę įpilkite sodos tirpalo arba skiesto acto, iš ryto išskalaukite. Kvapo neliks.

Vaikiškų gertuvių gamintojai jas skirsto pagal vaiko amžių, mažiausiems siūlomos gertuvės su šiaudeliais, kad vaikutis neapsipiltų. Vaikiškos gertuvės, jeigu jų gamintojas žinomas, visada bus saugios, nes tyrimams ir bandymams skiriamos didelės lėšos, be to, kūrėjų komandoje dalyvauja raidos specialistai, kurie adaptuoja gertuves pagal vaiko raidą ir gebėjimus. Vaikiškos gertuvės yra ergonomiškos, pritaikytos mažoms rankytėms ir burnytėms. O piešinukai, spalvos ir dizainas taip ir kviečia paimti gertuvę ir atsigerti.

Smagu gerti pačiam

Gertuvė – vienas reikalingiausių reikmenų visavertei vaiko mitybai. Jos prireiks auginant bet kokio amžiaus vaiką. Gertuvė gali padėti išvengti vadinamojo buteliuko karieso – pieninių dantų pažeidimų, kurie vystosi vaiką iš buteliuko maitinant ilgą laiką.

Dr. Brown’s siūlo jums ir vaikui daugybę gertuvių, kad vaikas sėkmingai pereitų nuo buteliuko. Visos gertuvės neturi BPA, yra su sutvirtintu dugnu, kad iškritus neskiltų, nelaša, visiškai išrenkamos, tad jas patogu plauti.

Gertuvė dvigubomis sienelėmis su šiaudeliu

Gertuvė tinkama naudoti namuose ir keliaujant, nes nelaša, o minkštas, lankstus šiaudelis neužgaus dantenų. Gertuvėje įmontuotas vieno gurkšnio vožtuvas apsaugo, kad vaikas nepaspringtų. Kai gertuvės nenaudojate, uždenkite dangtelį ir šiaudelis ilgiau išliks švarus. Beje šiaudelis pilnai išrenkamas, kad patogu būtų išplauti. Izoliuota, dvigubų sienelių gertuvė sukurta taip, kad gėrimas kuo ilgiau būtų šviežias ir vėsus. Gertuvė tvirta, bet lengva, todėl puikiai tinka judriems vaikams, šiaudelis pilnai išrenkamas, kad patogu būtų išplauti. Rekomenduojama vaikams nuo 12 mėnesių.

Gertuvė su šiaudeliu ir svareliu

Šią gertuvę patogu naudoti namuose ir kelionėse, nes ji nelaša, minkštas, lankstus šiaudelis su svareliu leidžia mažyliui gerti gėrimą, nepriklausomai nuo to, kokiu kampu gertuvė pakreipta. Gertuvėje įmontuotas vieno gurkšnio vožtuvas, kad vaikas nepaspringtų. Kai nenaudojate gertuvės, uždenkite dangtelį ir šiaudelis ilgiau išliks švarus, beje, šiaudelis visiškai išrenkamas, kad patogu būtų išplauti (susidėvėjusį galite pakeisti nauju), komplekte yra šepetėlis šiaudeliui plauti. Rekomenduojama kūdikiams nuo 6 mėnesių.

Gertuvė su dangteliu CHEERS 360 DECO

Ar Jūsų mažylis pasiruošęs buteliuką iškeisti į gertuvę? Sėkmingam naujo etapo pažinimui Dr. Brown’s nelašanti gertuvė CHEERS 360. Ši gertuvė unikali tuo, kad galima gerti iš bet kurios dangtelio vietos. Silikoninis dangtelis apsaugo gėrimą nuo lašėjimo ar išsipylimo. Per skaidrias gertuvės sieneles matyti, kiek gėrimo dar yra viduje. Komplekte esantis dangtelis apsaugo nuo nešvarumų. Yra dviejų talpų – 200 ml ir 300 ml. Rekomenduojama kūdikiams nuo 6 mėnesių.

Mokomoji gertuvė minkštu snapeliu su rankenėlėmis

Patogi mokomoji gertuvė turi patvarias, lenktas rankenėles, kad būtų galima patogiai ir lengvai suimti rankomis. Joje yra vientisas, sandarus silikoninis snapelis su vieno gurkšnio vožtuvu, kuris palengvina gėrimą ir apsaugo nuo skysčių pratekėjimo. Snapelį su vožtuvu galima nuimti ir lengvai išplauti. Nuimamas dangtelis lieka atidarytas, kol vaikas geria, tačiau kai gertuvė nenaudojama, jis užsidaro ir apsaugo snapelį nuo purvo. Rekomenduojama kūdikiams nuo 6 mėnesių.

Atstovas Lietuvoje – UAB HERBA HUMANA, www.herba.lt
Galite įsigyti vaikiškų prekių parduotuvėse bei vaistinėse visoje Lietuvoje

 

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 − = du

Kitos temos: