Pastarieji metai atnešė ne vien suvaržymų ir praradimų. Karantinas mus išmokė daugiau laiko leisti gamtoje, atrasti naujus pasivaikščiojimų takus ir poilsį gryname ore. Ir ta laukta akimirka, kuomet surengiame mažą iškylą ir vaišinamės sumuštiniais su karšta kava ar arbata! Čia jau niekas nesiskundžia blogu apetitu ir nesako „nenoriu“! Taigi pakalbėkime, ko reikia geram šeimos „lauko restoranui“ su vaizdu į ežerą, piliakalnį ar ąžuolų giraitę.
Kad pasivaikščiojimai būtų malonūs
Mamos sugeba tuos pasivaikščiojimus padaryti malonius – kad ir koks būtų oras, svarbu šilti drabužiai, neperšlampantys batai ir įdomus maršrutas. Jei mažasis žygeivis dar nemoka vaikščioti ir guli vežimėlyje, smagią akimirką su kava mama gali surengti pati sau. Dabar madinga neštis termopuodelį su karštu gėrimu – skubantys į darbą taip daro taupydami laiką, o mama gali niekur neskubėdama prisėsti ant suoliuko, kai vaikutis užmiega, ir mėgautis gėrimu. Štai dėl ko būtinų daiktų sąraše turėtų atsirasti termosas. Jei jis kokybiškas, tai tarnaus daug metų ir įvairiausiomis situacijomis. Svarbu rinktis sertifikuotą, žinomos firmos termosą ar termopuodelį, tada būsite tikri, kad šiluma jame išsilaikys tiek laiko, kiek nurodo gamintojas. Pavyzdžiui, visame pasaulyje lyderiaujančio termosų gamintojo Thermos® produktai yra tobulinami jau nuo 1904 metų, jie tapo bendriniu visų termosų pavadinimu, nes daugiau kaip per šimtą metų atlaikė konkurenciją ir išliko aktualūs šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdui. Thermos® turi išskirtinę vakuuminės izoliacijos technologiją, kuri unikali tuo, kad termoso sienelėse yra ne oras, o vakuumas. Vakuumas neleidžia lauko temperatūrai patekti į termoso vidų. Maistas ar skysčiai, esantys termoso viduje, išlieka karšti iki 6 valandų, o šaltas maistas ar gėrimai – net iki 24 valandų.
Kokios iškylos be gėrimų?
Galbūt šiltą dieną į iškylą norėsite pasiimti ne karšto, o gaivinančio šalto gėrimo. Tokiu atveju nepamainomi termopuodeliai, kurie saugo gėrimą, kad jis išliktų vėsus. Kokybiškos KIRO termogertuvės gaminamos iš aukščiausios kokybės tritano plastiko be BPA – tai itin kietas ir patvarus plastikas, todėl gertuvę naudosite ilgai.
Jei iškylaujate su mažais vaikais, aktualu, kad gertuvės būtų saugios, gėrimas neišsilietų ant drabužėlių. Tokiu atveju patariame rinktis GONTIGO gertuves, kurios turi apsaugą nuo išsiliejimo. Norint atsigerti, tą galima padaryti vos vienu mygtuko paspaudimu, kurį atleidus gertuvė užsirakina automatiškai. Contigo gertuvės atsparios smūgiams, todėl atlaikys net ir netyčia iškritus iš mažų rankelių.
Vyresniems vaikams ir suaugusiesiems verta įsigyti KAMBUKKA termopuodelį su funkcionaliu 3 padėčių dangteliu. Jis gali būti uždaras, atviras arba atsidaryti paspaudus mygtuką. Nepaisant sandarumo, KAMBUKKA termoduodelį galite lengvai išplauti rankomis arba indaplovėje.
Jei lauke ne tik užkandžiaujate, bet ir pietaujate
Išsiruošę į tolimesnę kelionę joje galbūt praleisite visą dieną, tad aktualu ne tik užkąsti, bet ir suvalgyti šilto maisto. Tokiu atveju visai nebūtina ieškoti pakelės užeigų, kurių maisto pasiūla mažiems vaikams gali būti netinkama. Sutaupysite ir laiko, ir pinigų, jei šiltus pietus pasiimsite su savimi. Juk tik mama geriausiai žino, ką mėgsta jos vaikai, kokia sriuba ar pagrindinis patiekalas bus suvalgyti iki paskutinio kąsnelio. Iškylaujant nepakeičiamas daiktas yra maisto termosas, į kurį galima įdėti net tris skirtingus patiekalus: sriubą, pagrindinį patiekalą ir garnyrą. „Thermos“ siūlo trijų dalių maisto termosus, kurie puikiai tiks naudoti išvykoje, kadangi jie turi tris atskirus indus. Pavyzdžiui, didžiausias, 600 ml talpos indas rekomenduojamas pagrindiniam patiekalui, 400 ml talpos – daržovėms, o 300 ml talpos – sriubai.
Kaip išsirinkti geriausią termosą:
Pirmiausia reikia nuspręsti, kur ir kokiomis sąlygomis bus naudojamas termosas. Tai lems ir dydis, kokios talpos termoso reikia šeimai. Jei visos šeimos iškyloms, – rinkitės didesnį, jei tik mamos pasivaikščiojimams su vežimėliu ar mokyklinuko poreikiams – mažesnį. Ypač atsakingai rinkitės termoso kokybę, jei jis perkamas vaikui. Juk labai svarbu, iš kokių medžiagų pagamintas termosas. Jei termosui panaudotas plastikas, pauostykite, ar jis neturi specifinio kvapo, kuris gali būti ženklas, kad termosui gaminti buvo naudojamos kenksmingos sveikatai medžiagos. Jei termosas su stikline kolba, apžiūrėkite, ar nėra dėmelių, kurios parodo, kad termosas nekokybiškas ir gali praleisti šilumą. Perskaitykite ženklinimą, kaip ilgai termosas išlaiko reikiamą temperatūrą, ar yra atsparus smūgiams, koks jo garantinis laikotarpis ir, žinoma, kas gamintojas. Šiuo atveju geriau nesižavėti neaiškaus gamintojo, turguje siūloma produkcija, o rinktis sertifikuotą produktą su garantija.
Kaip prižiūrėti termosą
Prieš pradedant naudotis termosu, rekomenduojama į jį įpilti verdančio vandens ir uždarius palaikyti, kad įkaistų sienelės. Po to išpylus vandenį pilti į jį norimą gėrimą.
Maisto ar gėrimų termose nepatariama laikyti ilgiau, nei nurodyta instrukcijoje (ilgai paliktas gėrimas ar maistas, turintis stiprų skonį ir kvapą, gali įsigerti į termoso sieneles).
Nenaudojamą termosą reikia laikyti švarų, sausą ir praviru dangteliu.
Susiję straipsniai