Šiandien apie veido odos priežiūrą kalbama daug, o patarimai dalijami ne tik brandaus amžiaus moterims, bet ir jaunesnėms merginoms. Nieko keisto, juk amžius ir gyvenimo būdas išties palieka ne vieną pėdsaką veide, kuris galiausiai išryškėja vienu ar kitokiu būdu. Odos senėjimas yra natūralus procesas, kurio nereikėtų bijoti, tačiau odos sveikata – tai jau mūsų asmeninis rūpestis, kuriame turime gerokai daugiau galios. Taigi, prisiminkime pagrindinius veido odos priežiūros rutinos žingsnius ir sužinokime, kaip išvengti dažnai daromų klaidų.
Odos paruošimas ryte
Veido odos priežiūra ne veltui vadinama „rutina“ – tai procesas, kuris turi būti atliekamas pastoviai, kad taptų įpročiu ir su laiku džiugintų rezultatais. Nakties metu mūsų veido oda išskiria riebalus ir prakaituoja, tad ryte ją būtina nuprausti jūsų odos tipui tinkamu veido prausikliu ir šiltu, kambario temperatūros vandeniu. Įsidėmėkite, jog kasdienis prausiklis turėtų nesausinti odos, būti švelnus ir be abrazyvinių dalelių. Nusausintą švarią odą rekomenduojama tonizuoti veido toniku, kuris atstato odos pH. Tuomet švelniai paskirstykite veido serumą ant odos ir leiskite jam įsigerti – serumas sudaro sąlygas kremams įsigerti į gilesnius epidermio sluoksnius ir taip praturtina odą aktyviomis veikliosiomis medžiagomis. Būtent po serumo galite tepti paakius specialiu kremu, o veido odą dieniniu kremu. Nepriklausomai nuo sezono, veido odos rutiną visuomet reikėtų užbaigti SPF kremu arba makiažo pagrindu su SPF apsauga, taip apsaugosite odą nuo senėjimo ir kenksmingų saulės spindulių. Prisiminkite, jog šie rutinos žingsniai nurodo naudingiausią odai produktų eiliškumą, tačiau visos priemonės turi būti parinktos pagal jūsų individualų odos tipą ar būklę. Šioje vietoje derėtų nepasikliauti draugės ar kaimynės pavyzdžiu, o kreiptis į kosmetologijos srities specialistus.
Odos rutina prieš miegą
Vakarinė odos priežiūros rutina nedaug skiriasi nuo dieninės – čia svarbiausia kruopštus odos nuvalymas ir regeneraciją užtikrinančių priemonių naudojimas miego metu. Pirmiausia gerai nuvalykite makiažą, o jo likučius nuplaukite jums tinkamu prausikliu. Kelis kartus per savaitę vertėtų nušveisti odą veido šveitikliu, kuris pašalins negyvąsias odos ląsteles ir leis odai geriau pasisavinti priemonių naudingąsias savybes. Po to žingsniai tie patys – tonikas, serumas, paakių kremas ir drėkinamasis veido kremas. Naktį suaktyvėja odos audinių metabolizmo procesai, todėl vakare rinkitės intensyvesnio poveikio serumą, o kremas turėtų būti lengvos tekstūros, tačiau intensyviai drėkinantis. Geriausia vakarinę veido priežiūros rutiną atlikti valanda prieš miegą, tokiu būdu užtikrinsite, jog visos priemonės gerai įsigėrė į odą, o ne į pagalvę.
Dažniausiai daromos klaidos
Daugelį veido odos priežiūros klaidų galima būtų išvengti vadovaujantis „auksinio viduriuko“ taisykle.
- Dažnu atveju brangios priemonės nepadarys poveikio, jei nebus tepamos teisingu eiliškumu arba bus persistengta su jų kiekiu.
- Veidą reikėtų plauti su nei per karštu, nei per šaltu vandeniu – drungnas vanduo yra geriausias pasirinkimas.
- Vasaros metu dėl intensyvesnio prakaitavimo reikėtų nuplauti odą dažniau, tačiau kitais sezonais geriau nepersistengti – veidą plaukite vieną ar du kartus per dieną priklausomai nuo odos sausumo.
- Nupraustą odą visuomet švelniai nusausinkite rankšluosčiu arba vienkartine servetėle lengvais tapšnojimais.
- Odos šveitimą reikėtų apriboti iki 2–3 kartų per savaitę, nes per dažnas šveitimas gali sudirginti odą ir pažeisti jos apsauginį barjerą.
Įsigiję jūsų odos tipui tinkamas priemones, galėsite susikurti rutiną ir stebėti odos pokyčius. Vis dėlto atminkite, jog kokybiškas miegas, visavertė mityba ir gyvenimo būdas yra odos priežiūros pagrindas, kurio neatsvers net brangiausios priemonės.