Prieš Velykas – smagus laikas su vaiku gaminant dekoracijas

Gėlės kopūste

Laikas prieš Velykas priklauso zuikiams, viščiukams ir kačiukams. Tinklaraščio cukrinisavinelis.lt kūrėja Berta su dukrele Adele šį kartą jums siūlo ne kepti ar virti, o pasigaminti pavasariškų stalo dekoracijų.

Taip labai laukiu Velykų, kad pasigaminusi didžiausią puodelį arbatos puoliau raustis stalčiuose ieškodama spalvoto popieriaus, juostelių, klijų ir žirklių. Atėjo įkvėpimas. Toks vaikiškai paprastas, visai neįmantrus, bet toks šiltas, toks jaukus, toks lengvas. Kartais taip gera imti ir kurti. Kad ir mažiausias smulkmenas, tokias kaip atvirutės. Kvepiančios Velykomis. Margučiais. Žaisminga nuotaika. Pavasariu.

Gėlės kopūste

Vos kelios minutės ir Velykų stalas gali pasipuošti originaliai ir tikrai neįprastai.

REIKĖS:

 • 1 kopūsto;
 • 1 stiklinio indelio arba kempinėlės;
 • Mėgstamų gėlių ryšulėlio;
 • Peilio ar žirklių.

KAIP DARYTI:

 1. Kopūsto viduje peiliu išskobkite reikiamo dydžio skylę, kad tilptų indelis arba kempinėlė. Įdėkite juos ir nepamirškite vandens.
 2. Įmerkite gėles ir puoškite namus.

Viščiukas lukšte

Atvirutė „Viščiukas lukšte“

KAIP TAI ĮGYVENDINTI:

 1. Reikės kelių lapų skirtingų spalvų popieriaus, žirklių, klijų, dvipusės storesnės lipnios juostos, juostelės ar siūlo bei pieštuko ar kitos rašymo priemonės.
 2. Iš spalvoto popieriaus pasiruoškite karpinius: patį atvirutės pagrindą, kiaušinio lukštus, kiaušinį, snapelį, sparnelius bei raideles. Žemiau pateikiau piešinukus, kuriuos panaudojau kaip trafaretus atvirutei.
 3. Pirmiausia prie atvirutės pagrindo klijuokite kiaušinį. Apatinį lukštą perjuoskite juostele ir taip pat klijuokite prie atvirutės. Abu lukštus galite klijuoti su storesne dvipuse juostele, kad būtų dailiai iššokę. Nepamirškite ir sparnelių.
 4. Priklijuokite snapelį ir išpieškite akytes.
 5. Šone ar kitoje vietoje priklijuokite raideles, galite užrašyti ir velykinį saulėtą linkėjimą.

Margučiai–staigmenos

KAIP TAI ĮGYVENDINTI:

 1. Reikės baltų ar rudų kiaušinių, adatos arba peiliuko, norimos spalvos kiaušinių dažų, šokoladinių saldainių, klijų bei mažyčių popierinių keksiukų formelių.
 2. Kiaušinius gerai nuplaukite. Kiekvieno kiaušinio bukame gale prabeskite skylutę ir ją padidinkite iki tiek, kad tilptų sudėti saldainius. Kadangi labai didelio dailumo čia nereikia, tai galima atsargiai ir su peiliuku juos pradurti, šiek tiek paprasčiau.
 3. Iš pradurtų kiaušinių išpilkite trynius bei baltymus ir gerai išplaukite vidų. Palikite lukštus nudžiūti.
 4. Paruoškite dažus, kaip nurodyta ant pakelio, ir nudažykite lukštus, leiskite jiems gerai nudžiūti. Į vidų sudėkite saldainius ir skylutes užklijuokite popierinėmis keksiukų formelėmis. Velykinė staigmena paruošta.

Rausvas zuikis

Atvirutė „Rausvas zuikis“

KAIP TAI ĮGYVENDINTI:

 1. Reikės kelių lapų skirtingų spalvų popieriaus, žirklių, klijų, dvipusės storesnės lipnios juostos, juostelės, vatos gabalėlio bei pieštuko ar kitos rašymo priemonės.
  Iš spalvoto popieriaus pasiruoškite karpinius: patį atvirutės pagrindą, zuikutį, margutį bei margaspalves vėliavėles. Pateikiau piešinukus, kuriuos panaudojau kaip trafaretus atvirutei.
  3. Pirmiausia zuikį papuoškite kaspinėliu ir jį su storesne dvipuse lipnia juostele priklijuokite prie atvirutės pagrindo. Taip pat priklijuokite margutį bei uodegėlę iš vatos.
  4. Priklijuokite margaspalvę vėliavėlę. Ir viskas, atvirutė baigta, labai paprasta.

O šioms stalo puošimo idėjoms komentarų nė nereikia.

Smagiai atšvęskite Velykas, o svarbiausia – pasimėgaukite jų laukimu.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai


Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + = aštuoni

Kitos temos: