Pientraukis neįtraukiamas į kūdikio kraitelio sąrašus, tačiau kartais jis tampa būtinybe. Tenka pirkti čia ir dabar, lieka mažai laiko pasigilinti į modelių subtilybes. Siūlome jums atmintinę perkantiems pientraukį.
Tikėkitės, kad jums pientraukio neprireiks, tačiau panaršykite internete ir pasidomėkite modeliais bei kainomis, kad, jeigu kas, galėtumėte įsigyti greitai. Pientraukio prireikia pereinamuoju laikotarpiu, kai pieno pasigamina kur kas daugiau, nei tuo metu reikia naujagimiui. Pieno perteklius sukelia krūtų skausmą, tempimą, paraudimą – tuomet pientraukis tikrai pagerina mamos savijautą. Pientraukis gali būti skiriamas paaktyvinti laktacijai, ypač jeigu kūdikis yra atskirtas nuo mamos. Pientraukį naudoja mamos, kurios maitina nutrauktu pienu. Tad situacijų, kai reikės kokybiško pientraukio, ne taip ir mažai.
2.
Pirmo pasirinkimo pientraukis turėtų būti elektrinis, nes rankiniu pientraukiu nusitraukti pieną taip pat sunku, kaip ir rankomis. Jeigu mamai nepavyksta nusitraukti rankomis, greičiausiai nepavyks nusitraukti ir rankiniu pientraukiu.
3.
Jeigu yra galimybė, geriau pirkti naują pientraukį, nei skolintis ar pirkti naudotą. Tai priemonė, kurios reikia gana ilgai, be to, – pientraukiai irgi nusidėvi, sensta. Iš draugių ar giminaičių „paveldėsite“ dėvėtus, pientraukius, kuriuose nebesusidaro vakuumas.
Gana svarbi pientraukio funkcija – ar jis įkraunamas, ar laidinis. Kai pientraukis įkraunamas, kaip telefonas, nereikės apsiraizgyti laidais, galima bus laisviau judėti, nusitraukiant neieškoti kištukinio lizdo. Be to, tokiu pientraukiu patogu naudotis kelionėse, biure.
5.
Pasidomėkite, ar jūsų pasirinktas pientraukis veikia tyliai. Kai kurie senosios kartos pientraukiai gana garsiai burzgia, negalėsite tokiu naudotis šalia miegančio mažylio.
Prieš pirkdami pientraukį apgalvokite, ar pieno atsargas kaupsite šaldiklyje. Jeigu taip, yra pientraukių, prie kurių jau sukomplektuotos specialios pieno talpyklos. Jeigu maitinsite nutrauktu pienu iškart, rinkitės pientraukį, kuris ištraukia pieną tiesiai į sterilų buteliuką – lieka tik uždėti žinduką ir maitinti.
Svarbi pientraukio savybė – stimuliacijos režimas, ji ypač reikalinga tuomet, kai pientraukis perkamas, kad paskatintų pieno gamybą.
8.
Labai svarbu, kad pientraukis būtų greitai ir lengvai išardomas, valomas ir surenkamas. Ieškoti mažytės pientraukio detalės nėra ta veikla, kuria norėtumėte užsiiminėti kasdien po kelis kartus.
9.
Dar viena savybė, į kurią verta atkreipti dėmesį – pientraukio svoris, kad laikant nevargtų riešai, – jie juk skirti mažyliui nešioti ir neturi papildomai vargti.
10.
Rinkitės pientraukį, kuris jums atrodo gražus ir malonus laikyti, – nuo šių, regis, neesminių savybių priklauso pieno gamyba, nes svarbiausia nutraukiant pieną – atsipalaidavimas ir geros emocijos.
Susiję strapsniai