Į ką reikia atsižvelgti, renkant papuošalus mažiesiems?

Rinkdami papuošalus atsižvelkite į vaiko amžių ir saugos priemones, kurių reikia laikytis. Tarkim, grandinėlių geriau nepirkti kūdikiams ir mažiems vaikams.

Mada padeda vaikams parodyti savo unikalumą bei ugdo pasitikėjimą savimi. Ji padeda jiems išreikšti savitą stiliaus pojūtį ir ugdyti nepriklausomybės bei tapatybės jausmą. Tėvams yra pravartu skatinti atžalų saviraišką vaikams tinkamais papuošalais. Mažiesiems paprastai patinka prie drabužių derinti stilingus papuošalus, ypač tuos, kurie yra sukurti specialiai jiems.

Kokį metalą rinktis?

Atsižvelgdami į savo santykius su vaiku (tėvai, seneliai, krikštatėviai ar kt.) ir į savo biudžetą, turėsite pasirinkti metalą, iš kurio bus pagamintas papuošalas. Tradiciškai papuošalai vaikams būna gaminami iš 18 karatų geltonojo, raudonojo arba baltojo aukso ir 925 prabos sidabro.

Tai – hipoalerginiai metalai. Tai reiškia, kad ši medžiaga greičiausiai nesukels alerginės odos reakcijos. Šie produktai yra dermatologiškai išbandyti ir patvirtinti, juose nėra alergenų. Be to, iš minėtų metalų pagamintus dirbinius galima lengvai atnaujinti perlakuojant, jei jie buvo subraižyti – o tai visiškai normalu dinamiškų vaikų nešiojamiems aksesuarams. 

Koks yra vaiko amžius?

Rinkdami papuošalus atsižvelkite į vaiko amžių ir saugos priemones, kurių reikia laikytis. Tarkim, grandinėlių geriau nepirkti kūdikiams ir mažiems vaikams. Verčiau palaukite, kol vaikui sueis bent septyneri metai ir jis bus pajėgus nešioti vėrinį net užsiimdamas įvairia veikla. 

Jei ieškote auskarų, rinkitės juos su užsukamais antgaliais – taip mažasis jų nepames. Jeigu nusprendėte dovanoti auskarus su kabučiais, geriausia pradėti nuo labiau prigludusių, kurie nesijudintų į šalis. 

Žiedus ir apyrankes rekomenduojama palikti vyresniems vaikams. Žaisdami maži vaikai intensyviai naudoja rankas – žiedai gali pasimesti ar susibraižyti, o apyrankės nutrūkti.

Kokia yra proga?

Jeigu renkate vaikiškus papuošalus tam tikram renginiui, reikėtų atsižvelgti į keletą veiksnių. Pirmiausia apsvarstykite pačią progą ar įvykį. Tiems, kurie planuoja dovanoti papuošalus vaikams, progos tipas jau gali suteikti nemažai užuominų apie tai, kokio tipo aksesuaras geriausiai tiks.

Krikštynų papuošalai. Krikštynos yra labai svarbus krikščionybės aspektas. Šiuo atveju svarbiausia atsižvelgti į dovanos gavėjo šeimos tradicijas ir tikėjimą. Būtinai atkreipkite dėmesį į papuošaluose pavaizduotą simboliką. Be to, turėkite omenyje tai, kad krikštijami dažniausiai būna dar visai maži vaikučiai arba kūdikiai – jiems netiks įmantrūs vėriniai ar žiedai. 

Dažniausia krikštynų dovana vaikams yra pakabukas, auskarai arba apyrankė. Ypač populiarūs yra kryželio pakabukai – jie primena Jėzaus Kristaus auką. Kita vertus, galite rinktis dailius auskarus, pavyzdžiui, su pasagėlėmis – šis „Aukso Sala“ dirbinys parodys, kiek daug sėkmės linkite vaikui. Taip pat yra papuošalų, turinčių šventųjų atvaizdus.

Pirmosios Komunijos dovanos. Panašiai kaip ir ieškant tobulos krikštynų dovanos, ieškant pirmosios Komunijos dovanų taip pat dera atsižvelgti į švenčiamo sakramento rūšį. Šiuo atveju vaikas priima Eucharistiją, kuri yra susijusi su naujo skyriaus jo tikėjime pradžia. Beje, pirmąją Komuniją dažnai priima jau vyresnio amžiaus vaikai, galintys nešioti kitokio stiliaus papuošalus.

 

Šia proga galite įsigyti nuostabių apyrankių, pakabukų ir vėrinių tiek mergaitėms, tiek berniukams. Be to, galite rinktis iš daugybės stilių. Į šiuos papuošalus netgi galite įkomponuoti mažųjų gimimo akmenis ir taip suteikti asmeniškumo.

Pirmojo gimtadienio dovanos. Pirmieji gimtadieniai yra labai įsimintini. Ieškodami tobulos dovanos, turbūt apsvarstysite daugybę variantų. Vis dėlto juvelyriniai dirbiniai neabejotinai yra sąrašo viršuje. 

Kalbant apie vaikiškus papuošalus pirmojo gimtadienio šventei, dažnai galima rinktis iš plataus pasirinkimo tiek mergaitėms, tiek berniukams. Paprastai berniukams pasirenkama apyrankės, ant kurių išgraviruojam data ar reikšmingi žodžiai. Mergaitėms galima parinkti auskarus, apyrankes ir grandinėles. Šia proga labai tiktų įteikti personalizuotą dovanėlę, pavyzdžiui, papuošalą su monograma ar gimimo akmeniu – tokia dovana bus branginama daugelį metų. 

Kaip nustatyti papuošalo dydį?

Dydis yra labai svarbus vaikiškų papuošalų aspektas, nes mažieji patys gali nesugebėti pasakyti, ar papuošalas yra per didelis, per mažas ar nepatogus. Jei jis bus per didelis, yra didesnė tikimybė, kad vaiko auksinis žiedas, grandinėlė ar apyrankė bus greitai pamesti.

Prieš įsigydami vaikišką apyrankę, pabandykite išmatuoti savo vaiko riešą, naudodami virvelę ar juostelę. Stenkitės, priklausomai nuo ilgio ir stiliaus, papildomai pridėti 1-2 cm, kad apyrankė nebūtų per ankšta ar nepatogi. Jei ketinate įsigyti ne užsegamą, o užmaunamą papuošalą, atsižvelkite į tai, jog ranka paprastai būna didesnė už riešą. 

Vaikams patinka gamtos įkvėpti motyvai: gyvūnai, drugeliai, lapai, plunksnos

Niekada nesuklysite su šiais variantais

Vaikų skoniui dažnai nelengva įtikti, tačiau garantuojame, kad mažiesiems tikrai patiks aksesuarai su tokiais motyvais:

  • Gamtos įkvėpti motyvai: gyvūnai, drugeliai, lapai, plunksnos ir kt.
  • Širdies motyvai (įrodymas, kaip stipriai juos mylite).
  • Gimimo mėnesio ar Zodiako ženklo akmenų dirbiniai svarbioms datoms paminėti.
  • Nekabantys auskarai (kad netrukdytų lakstyti, neįsipainiotų drabužiuose ar kur nors neužsikabintų).
  • Reguliuojamo dydžio apyrankės (juk vaikas auga).
  • Unikalūs papuošalai su datomis ar inicialais, atitinkantys jų vardą ar gimtadienį, kurie leis vaikams pasijausti ypatingiems.
mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 + = trylika

Kitos temos: