Kada nupirkti pirmąjį kamuolį, raketes, paspirtuką, triratuką, dviratį, riedučius, riedlentę?

inventorius

Studijos „G foto“ nuotr. www.gfoto.eu

Koks turėtų būti mažo vaiko sporto inventorius ir kuo jį reikėtų pildyti metams bėgant?

PIRMASIS KAMUOLIUKAS

Kada nupirkti pirmąjį kamuolį, raketes, paspirtuką, triratuką, dviratį, riedučius, riedlentę?

Sėdintis kūdikis gali turėti kelis įvairaus dydžio spalvų ir faktūrų kamuolius, taip pat ir didelį kamuolį, skirtą šokinėti (jis gali būti naudojamas mankštinantis).

Išmokti važiuoti triratuku gali gerai vaikštantis kūdikis, paspirtuku – 2 metų vaikas. Dviratuką, raketes, riedučius, riedlentę galima nupirkti 4–6 metų vaikui. Tai apytikslės ribos, nes kiekvieno vaiko gebėjimai ir pomėgiai yra individualūs. Jei vaikas turės pavyzdį: mamą, tėtį, vyresnį brolį ar draugą, kuris parodytų, kaip tai gali būti daroma, jis išmoks greičiau.

AR REIKALINGI SPORTBAČIAI

Ar vaikai turi sportuoti basi (tik su kojinėmis), ar ir pačiam mažiausiam „sportininkui“ reikia pirkti sportbačius?

Jei yra sąlygos, naudinga sportuoti basiems. Jei sportuojama ant medinio paviršiaus su kojinaitėmis, jos turi būti neslidžios (padas gali būti su impregnuotos gumos taškeliais). Jei yra apavas, jis turėtų būti minkštais neslidžiais padais. Kalbant apie aprangą, labiausiai tinka natūralios sudėties trikotažiniai drabužiai, nebūtinai sportinis kostiumas. Geriausia aprengti taip, kad sušilus būtų galima nurengti, o atvėsus –aprengti. Kūdikiams labai smagu sportuoti nuogiems arba kuo mažiau apsirengusiems ir be sauskelnių. Tačiau tai nebūtina sąlyga. Jei mažyliai lanko užsiėmimus ir dar „nedraugauja su puodu“, mamos jausis saugiau, jei jie segės sauskelnes.

ŽAIDIMŲ KAMBARYS NAMUOSE

Kaip įrengti vaikui kambarį, kad jis galėtų patogiai judėti?

Dažniausiai mūsų butuose vaikų kambariai įrengiami mažiausiose patalpose, apstatomi dideliais baldais. Būtų tiesiog nuostabu, jei vaikai turėtų atskirą kambarį žaidimams. Jame galėtų būti kopėtėlės, virvė, skersinis, batutas, keletas čiužinių. Jeigu vaiko kambarys per ankštas judresnei veiklai, galbūt tam tiktų didesnis prieškambaris. Tik prieš dūkstant reikėtų išnešti visus potencialius „krituolius“.

Vaikams labai patinka raičiotis ir kūlvirsčiuoti. Išmokus tai galima daryti ir ant plikų grindų, bet ant kilimo smagiau, ypač jei jis storas ir švelnus, o jūsų sportininkas – vos dvejų.

Sporto inventoriumi gali tapti paprasti namų apyvokos daiktai, pavyzdžiui, galima mėtytis ir siūlų kamuoliais, atmušinėti balionus, gaudyti muilo burbulus. Tinka viskas, reikia tik trupučio išmonės. Galima bėgioti, šokti, šokinėti, daryti pritūpimus ar atsilenkimus kartu su žaislais, ir tai jau nebebus nuobodūs pratimai. Nepamirškite juos kaip nors pavadinti. Balionai ir muilo burbulai suteikia didžiulį džiaugsmą bet kokio amžiaus vaikams. Balionus galima mušinėti įvairiomis kūno vietomis, bandyti įvaryti į „vartus“ (kokią nors dėžę, kuri gali būti pakelta aukščiau), permušti per virvelę. Tą patį galima daryti ir su paprastu kamuoliu ar siūlų kamuoliuku, tačiau balionas toks intriguojančiai nepaklusnus…

Mokant vaikus gilaus iškvėpimo per burną, galima naudoti stalo teniso kamuoliuką (arba vatos gumulėlį), padėtą ant stalo, ir pūsti vienam iš vienos, kitam – iš kitos pusės. Tuo pačiu tikslu galima naudoti balioną (arba vatos gumulėlį), parištą prie siūlo.

Šokinėti galima per paprastą gumą arba virvelę, per šepečio kotą. Maždaug 2 metų mažyliai išmoksta pašokti atsispyrę abiem kojom vienu metu. Iš pradžių viena kojytė dar gali vytis kitą, ir tas šuoliukas būna labai trumpas bei žemas, tada galima šokti per nubrėžtą liniją, kilimo gėlytę, raktus, per nukritusį medžio lapą, žolės krūmą, balą, minkštą žaislą. Pamatysite, vaikams tikrai patiks.

Konsultavo Lietuvos Kūno kultūros akademijos dėstytoja Alma Kisielienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ du = 9

Kitos temos: