„Kino pavasario“ rekomendacijos: filmai visai šeimai

Kovo 19–balandžio 2 dienomis vyksiantis festivalis „Kino pavasaris“ kviečia į kasmetinę kino šventę, tik kitu formatu. Dvi savaites namų kino ekranuose truksiantis renginys kviečia filmais mėgautis kartu su visa šeima.

Ką reiškia „festivalis namuose“? Ogi tai, kad festivalio filmus bus galima pažiūrėti kompiuterio, planšetės, telefono ar televizoriaus ekrane. Per 100 ilgametražių ir trumpametražių filmų bus prieinami ne vienoje platformoje: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“, „TV3 grupės“ turinio platformoje „Go3“, kino platformoje „Kinofondas“ ir kitose.

Programos sudarytojų rekomendacijų sąraše – filmai visai šeimai, tinkami žiūrėti su įvairaus amžiaus vaikais. Animacija, vaidybiniai filmai, originalios, o kartais – netgi tikros įkvepiančios istorijos, skirtingi pasaulio kraštai ir, žinoma, nuotykiai – visa tai atsispindi Europos kino kūrėjų darbuose.

Visą filmų programą rasite čia.

TOLI NUO NAMŲ

Rež. Gints Zilbalodis, Latvija

Šiame užburiančiame animaciniame filme pasakojama istorija apie motociklu per slėpiningąją salą keliaujančius berniuką ir paukščiuką, kurie ieško kelio namo. Jiems į nugaras nuolat alsuojant piktajai dvasiai, kai kuriuos išbandymus padės įveikti tik stipri draugystė ir komandinė narsa. Svarbiausio tarptautinio Ansi animacinių filmų festivalio pastebėtas, o vėliau ir jame apdovanotas Gints Zilbalodis debiutinį filmą kūrė beveik visai vienas ilgiau nei trejus metus

„Amžiaus ribų nepaisančio filmo meditatyvūs vaizdai ir garso takelis žiūrovus tarsi panardina į jaudinančią, didelių vidinių pokyčių kelionę pamažu įveikiant realias ir įsivaizduojamas kliūtis“, – komentuoja viena iš programos sudarytojų Aistė Račaitytė.

Toli nuo namų

SUTEIK MAN SPARNUS

Rež. Nicolas Vanier, Prancūzija

Nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausomam Tomui vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodo tarsi košmaras. Be to, tėtis dar ir iš pažiūros kvanktelėjęs ornitologas. Jo gyvenimo projektas – išsaugoti nykstančią žąsų rūšį savo lengvu savadarbiu lėktuvėliu jas išmokant migruoti. Iš pradžių abejingas Tomas ilgainiui užmezga ypatingą ryšį su vienu iš sparčiai augančių žąsiukų. Netrukus tėvas su sūnumi leisis į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.

„Ši aktuali pasaka apie suaugti padedančius nuotykius užburs fantastiškais Norvegijos ir Prancūzijos vaizdais ir kvies jaunuosius žiūrovus mąstyti apie gamtos trapumą, taip pat įtikins, kad jos išsaugojimas yra žmogaus rankose“, – mano A. Račaitytė.

Filmas

GARSIOJI MEŠKINŲ INVAZIJA Į SICILIJĄ

Rež. Lorenzo Mattotti, Prancūzija

Didysis meškinų karalius veda savo gentį iš kalnų į žmonių pasaulį, norėdamas rasti seniai dingusį sūnų ir parūpinti maisto žiemai. Pabėgę nuo siaubingų monstrų ir nugalėję piktąjį kunigaikštį, meškinai su žmonėmis taikiai apsigyvena kartu, bent jau trumpam… Žaisminga, spalvinga ir nuotykių kupina istorija apie meškinų misiją į Siciliją garantuoja turiningą pramogą visai šeimai.

„Garsus iliustratorius ir grafinių novelių autorius Lorenzo Mattotti adaptuoja mitinę Dino Buzzati knygą. Susijungę šie du pasauliai sukuria savitą ir ilgai įsiminsiančią animacijos visatą, kurioje išryškėja daug svarbių temų – atsakomybė, meilė, silpnųjų ir stipriųjų kova, apie kurias bus galima vaisingai diskutuoti po peržiūros“, – apie nuotaikingą animacinį filmą pasakoja programos meno vadovė Mantė Valiūnaitė.

Garsioji-meskinu-invazija

NORĖTUM!

Rež. Ginevra Elkann, Italija

Chaotiškiau už šeimos atostogas gali būti tik italų šeimos atostogos. Aštuonerių Alma su dviem vyresniais broliais palieka į stačiatikybę atsivertusią mamą ir iš Paryžiaus vyksta į saulėtąją Romą. Čia jau laukia tėtis – apie karjerą kine svajojantis išsiblaškėlis.

Atostogos prasideda ir visi iš paskutiniųjų stengiasi elgtis kaip normali šeima. Mergaitė viliasi, kad išsiskyrę tėvai kada nors vėl gyvens kartu, nors ženklai ir rodo priešingai.

Ak, bet kaip norėtum!

„Lokarno kino festivalį atidaręs debiutinis italų prodiuserės, kuri savo karjerą pradėjokaip Bernardo Bertolucci asistentė, filmas nukels į auksinę devintojo dešimtmečio Italijos atmosferą. Švelnaus humoro ir jautrių išgyvenimų kupina drama primins pačius nekalčiausius vaikystės priminimus“, – teigia A. Račaitytė.

Norėtum

PIENO BARAS

Rež. Urtė Oettinger

Kasdien po pamokų meškiukas Mikas su vovere Sonata ir katinu Gabrieliumi susitinka pieno bare. Nors auga visiškai skirtingose šeimose, tai jiems netrukdo draugauti. Vieną dieną pieno bare jie atranda nuotrauką su į Miką be galo panašiu meškinu, bandelių valgymo čempionu. Galbūt tai Miko tėtis? „Pieno baras“ ⎯ nuotaikingas trumpametražis (12 min.) animacinis filmas visai šeimai apie nuoširdumą ir tikrus draugus.

Pieno baras

 

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 3 = keturi

Kitos temos: