Kodėl mergaitėms reikia princesės sijonų ir karūnų

Gydytoja psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė www.psichoterapija-jums.lt

Pagaliau suaugusieji suprato, kad mergaitėms labai norisi pabūti princesėmis, balerinomis, gražuolėmis, todėl pūsti, tiuliniai sijonėliai „legalizuoti“ – pirkite, siūkite ir leiskite dukrytei pabūti karalaite.

Konsultuoja psichologė Dalia Mickevičiūtė.

Anksčiau pūsti sijonai – tik karnavalams

O juk prisimenate laikus, kai princese mergytė galėdavo pabūti tik per karnavalą ar teminį gimtadienį. Buvo patariama rengti vaikus taip, kaip „mažus suaugusiuosius“ ir lavinti jų skonį.

Mergaitės alpėdavo iš laimės, kai mamos leisdavo panaršyti po jų spintas, iš senų užuolaidų pasidaryti „nuometus“ ar sijonus „iki žemės“. Laimei, psichologai pagaliau išdrįso pasakyti – pūsti sijonai tam tikru mergytės gyvenimo etapu yra pageidautini.

Princesių etapas – nuo 3 metų

„Jei mergaičių raida vyksta sėkmingai, sulaukusios 3 metų, jos ima itin domėtis savo kūnu ir net jį demonstruoti: grožėtis savimi veidrodyje, siekti aplinkinių dėmesio persirenginėdamos puošniais „princesių“ drabužiais, šokti, dainuoti, vaidinti ir panašiais būdais rodyti, kad nori būti pastebėtos ir įvertintos dėl savo grožio ir moteriškumo.

Visiškai normalu, jei šio amžiaus mergaitės labai susižavi blizgančiais, rožiniais ir kartais net perdėtai moteriškais drabužiais ar papuošalais: mergaitei taip svarbu pabrėžti, kad ji priklauso moteriškajai lyčiai. Tas puošeiviškumas, žvelgiant suaugusiųjų akimis, gali įgauti net karikatūrinių bruožų, tačiau slopinti mergaičių nereikia,“ – sako psichologė Dalia Mickevičiūtė.

Lūpdažiai ir aukštakulniai

Dažnai šiuo amžiaus tarpsniu mergaitės kryptingai išbando lūpdažius ar kitas kosmetikos priemones (ne šiaip sau tepa lūpų dažus ant bet kokio paviršiaus, kaip tai daro kūdikiai, bet sąmoningai naudojasi kosmetika taip, kaip mama), gali lakuotis nagus, autis aukštakulnius, kabintis ant kaklo mamos karolius: juk labai norisi būti „kaip mama“! Mergaitės nereikėtų barti, geriau pasikalbėti, ką jūs jai leidžiate imti, o ko – ne, kokiomis situacijomis jai galima pasidažyti lūpas ar nusilakuoti nagus (sakykime, kai namuose ar pas drauges žaidžiate teatrą ar princeses, bet ne einant į darželį).

Nereikėtų kategoriškai drausti ir bausti už šiuos eksperimentus, nes tai gali paskatinti daryti tą patį, bet jau slapčiomis, o kartais – kerštaujant supykus. Jei būsite atlaidūs, suprasite, kad dukrai labai smalsu išmėginti „suaugusios moters“ vaidmenį – tokie bandymai turėtų užtrukti neilgai, greitai mergaitė susidomės kuo nors kitu, ir jai neberūpės tiek daug staipytis prieš veidrodį.

Jei mamai labai nepatinka…

sijonai

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Kaip reaguoti, jei dukra prašo dar vienos princesės suknelės ar karūnos, o jums net negera žvelgti į tą pusę?

Pasiūlykite ne raudoną pūstą sijoną, o smėlio spalvos, ne blizgančią karūną, o lankelį su gėlėmis. Galite susitarti, kokiomis progomis mergaitė gali rengtis kaip princesė –  gal per vaikų šventes ar namuose, o ne tuomet, kai eisite į žaidimų aikštelę

Jei mergaitei norisi tokiu būdu pasimėgauti savo moteriškumu, drausti negalima: prisiminkite, kad tai vienas iš amžiaus tarpsnių, kuris po kurio laiko praeis, mergaitės energija bus nukreipta į kitas sritis, o vietoj rožinių ir blizgių atributų ji rinksis patogesnius ir ramesnių spalvų drabužius.

Sijonėlis vis tiek laimės

Ryškios spalvos, blizgučiai, vaikiška bižuterija, tiuliai – normali vaikiškumo išraiška, todėl su tuo kovoti tikrai neverta.

Jei šeimoje nevyrauja kičo kultas (taip nesirengia mama ir močiutė), tai praeis per kelerius metus, o paauglystėje vaikas pats pradės formuoti savo stilių. Jei imsitės kovos prieš princesių sijonėlius, drausite dukrytei apie tokį net svajoti, tai „išsikasite sau duobę“ – susižavėjimas blizgučiais nepraeis iki suaugusiojo amžiaus, tik paauglystėje pavirs į ką nors kita, tarkime, į juodus drabužius ir blizgančius aštrius aksesuarus.

Jei mergaičių raida vyksta sėkmingai, sulaukusios 3 metų, jos ima itin domėtis savo kūnu ir net jį demonstruoti

Būtina, kad pagirtų tėtis

Tėčio vaidmuo mergaitės gyvenime milžiniškas, juk tėtis – pirmasis jos sutiktas vyras.

Ilgai jis būna vienintelis, nes mergaitė ilgai nežino, kad vyrai skirtingi ir kažkada bus galima rinktis. Kokie klostosi tėčio ir dukros santykiai pirmaisiais 5–7 metais, tokie bus mergaitės santykiai su vyrais, kai ji užaugs. Ką daryti tėčiui, kad dukra užaugtų laiminga?

Nieko ypatingo – tik labai mylėti savo mažylę ir būtinai pasigėrėti ja, kai ji pasipuošia princesės drabužėliais.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Kodėl mergaitėms reikia princesės sijonų ir karūnų”

  1. 2017/10/26 at 21:15 #

    Visi vaikai nori būti atys gražiausi.Ypatingai mergaitės.Su jomis sunkiau ratsi tinkamą rūbą.

Palikite atsiliepimą


2 + = aštuoni

Kitos temos: