Marškinėlių kūrėja dalinasi, kokį detektyvą jai teko išnarplioti dėl kiekvienos citatos

marškinėliai

Marškinėliuose nutūpė vienų ryškiausių XX a. kūrinių vaikams herojai

Tinklaraščio „Čia buvo sesės“ autorė Katerina neįprastu būdu sumąstė priminti apie senąją lietuvių vaikų literatūrą. Ji pristato savo pirmuosius ypatingus marškinėlius vaikams ir dalinasi, kokį detektyvą jai teko išnarplioti, kad marškinėliais galėtų puošti visus norinčius.

Kaip kilo mintis?

Katerinos tinklaraštis skaičiuoja trečius metus. Jame dviejų dukryčių – Erikos (4 m.) ir Kiros (1 m.) – mama aprašo vietas, kuriose lankėsi su savo mergaitėmis (iš čia ir pavadinimas „Čia buvo sesės“).

Katerina sako, kad jos įrašų sekėjų ratas yra kaip literatūrinis būrelis. Netrumpus tekstus perskaito tik ištikimiausi skaitytojai. Rašymas Katerinai yra atsipalaidavimas, saviraiška ir net psichoterapija. Moteris pasvajoja apie savo knygą, o tuo tarpu daug skaito, ypač savo mažylėms.

Kartais dukrytės tiek įsimyli vienos knygos herojus, kad atversti naują tampa iššūkiu. Mama sugalvojo būdą, kaip sudominti mažyles senąja lietuvių vaikų literatūra ir perkėlė mylimiausius herojus ant marškinėlių.

Kuo ypatingi marškinėliai?

Marškinėliuose nutūpė vienų ryškiausių XX a. kūrinių vaikams herojai: Vytės Nemunėlio Rudnosiukas, Kazio Borutos Katinas, Justino Marcinkevičiaus Pulkaunykas baravykas ir Kazio Binkio Ilgaausis sukilėlis.

Būtent šie herojai lyg patys teptuku užrašo originalias kūrinių, iš kurių atsiradę, frazes marškinėliuose. Autorines iliustracijas marškinėliams pagal Katerinos idėją sukūrė jauna iliustratorė Aistė Kačėnaitė. Kartu merginos „išdirbo“ šmaikščias personažų emocijas, kurias perkelti ant marškinėlių padėjo ekologiški vandens pagrindo dažai.

marškinėliai

Ruošdama marškinėlius su originaliomis žinomų Lietuvos rašytojų frazėmis, Katerina turėjo pasirūpinti autorinių teisių įgijimu

Kokį detektyvą išnarpliojo Katerina?

Ruošdama marškinėlius su originaliomis žinomų Lietuvos rašytojų frazėmis, Katerina turėjo pasirūpinti autorinių teisių įgijimu. O tam jai teko surasti rašytojų palikuonis.

Autorių teisių draugija patarė Katerinai rašytojų vaikų ar net anūkų kontaktų dairytis internete, tad ji perskaitė ne vieną straipsnį ieškodama informacijos apie rašytojų šeimas. Užtruko apie mėnesį, kol pavyko susisiekti ir pristatyti savo idėją rašytojų giminėms.

Kazio Binkio anūką, dailininką Viktorą Binkį, Katerina susirado per menininko galeriją socialiniame tinkle. Parodžiusi, kaip atrodo marškinėliai su Kiškiu sukilėliu, Katerina sulaukė ne tik pritarimo, bet ir prašymo marškinėliais papuošti Kazio Binkio proproanūkius!

Kaip susisiekti su Bernardo Brazdžionio (Vytės Nemunėlio) anūke, Justino Marcinkevičiaus ir Kazio Borutos dukromis, Katerinai padėjo Lietuvos rašytojų sąjunga.

Ilgą laiką „sumedžiotu“ Bernardo Brazdžionio anūkės elektroniniu paštu niekas neatsiliepė. Katerina žinojo, kad moteris gyvena Amerikoje, Los Andžele. Todėl pamėgino susisiekti su ja ypač užsieniečių mėgstamu profesiniu socialiniu tinklu. Parodžiusi marškinėlius, Katerina irgi sulaukė pritarimo.

Katerina džiaugiasi, kad pokalbis su Pulkaunyko baravyko kūrėjo dukra Jurga Marcinkevičiūte buvo šiltas ir motyvuojantis. Rusakalbė Katerina, išgirdusi pagiriamuosius žodžius iš lituanistės J. Marcinkevičiūtės tiek dėl tarties, tiek dėl lietuviškumo skleidimo savo šeimoje, pasijuto lyg devintame danguje.

Didžiausią įspūdį Katerinai padarė pažintis su Kazio Borutos dukra – gražų sidabrinį amžių menančia Egle Borutaite-Makariūniene – ir jos vyru Kęstučiu Makariūnu. Lietuvai nusipelnę fizikai pasikvietė Kateriną į svečius! Ir kaip šeimininkai apsidžiaugė, sulaukę svečiuose mažylių sesių. Kira šypsojosi, sėdėdama Makariūnams ant kelių, o Erika net gavo naujo leidimo K. Borutos pasakų rinkinį „Dangus griūva“.

Kokie planai?

Eglė Borutaitė-Makariūnienė sakė mielai susitiktų su Katerina ir sesėmis dar kartą. Juo labiau kad rašytojo kūryboje yra ir daugiau ne vien mažyliams skirtų kūrinių. Todėl būtų galima tikėtis marškinėlių variacijų ir suaugusiesiems, pavyzdžiui, su „Baltaragio malūno“ Pinčiuku.

O kol kas Katerina siekia papuošti visus lietuvių rašytojų kūrybą mėgstančius vaikučius. Ypač pasiekti norėtų užsienyje gyvenančius mažuosius, kuriems tėvai padeda neprarasti ryšio su gimtine.

Nuoroda į tinklalapį Facebook ČIA BUVO SESĖS | Facebook ir Instagrame ČIA BUVO SESĖS (@ciabuvoseses) • Instagram photos and videos

Nuotraukos Luno photography

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi + 2 =

Kitos temos: